Skocz do zawartości

Pierwszy garnek do zacierania


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego fasadakarpik podrzuć jakieś namiary na ten garnuszek 50l z Olkusza bo wszędzie są ale 40l :)

Coś kolega leniwy jest :) gdybyś przejrzał dokładnie ten temat to byś znalazł odpowiedni link:

http://allegro.pl/garnek-emaliowany-o-srednicy-45-cm-50-litrow-i3271388194.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fasadakarpik podrzuć jakieś namiary na ten garnuszek 50l z Olkusza bo wszędzie są ale 40l :)

Coś kolega leniwy jest :) gdybyś przejrzał dokładnie ten temat to byś znalazł odpowiedni link:

http://allegro.pl/ga...3271388194.html

Kolega nie leniwy, tylko może źle sprecyzował pytanie :) Szukam garnka z Emalii Olkusz, a na alledrogo są rzeczywiście z Olkusza ale ta firma jak się domyślam tylko je importuje nie wiadomo skąd :) Edytowane przez RvG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak europejska produkcja to muszę się zastanowić nad zakupem właśnie takiego rumuńskiego cacuszka ;)

Edytowane przez RvG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie leniwy, tylko może źle sprecyzował pytanie :) Szukam garnka z Emalii Olkusz, a na alledrogo są rzeczywiście z Olkusza ale ta firma jak się domyślam tylko je importuje nie wiadomo skąd

A to zmienia postać rzeczy :) Ostatnio przeglądając stronę Emalii Olkusz największy jaki widziałem to był 30 litrowy, więc nie wiem czy 50 mają w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie leniwy, tylko może źle sprecyzował pytanie :) Szukam garnka z Emalii Olkusz, a na alledrogo są rzeczywiście z Olkusza ale ta firma jak się domyślam tylko je importuje nie wiadomo skąd

A to zmienia postać rzeczy :) Ostatnio przeglądając stronę Emalii Olkusz największy jaki widziałem to był 30 litrowy, więc nie wiem czy 50 mają w swojej ofercie.

No właśnie na stronie nie mają, ale myślałem, że może kolega fasadakarpik wyczarował gdzieś pare sztuk w sieci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 40 litrowy od gościa z linku. Całkiem przyzwoity kociołek. Ale jak go porównam ze starym garnkiem 18l z Emalii Olkusz, w którym czasem robię dekokt, to już tak różowo nie jest. Po pierwsze - wagowo prawie się nie różnią, a wielkość jest przecież zdecydowanie różna, czyli blacha znacznie cieńsza, po drugie - gdy próbowałem unieść pełen kocioł, to ucha jakoś dziwnie trzeszczały. Bałbym się przenosić pełen gar brzeczki. Na szczęście u siebie kociołka nie muszę przenosić. Od gotowania, przez chłodzenie, do przelewu do fermentatora, kociołek stoi w jednym miejscu.

Edytowane przez Krzysztoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztoń dzięki za przybliżenie róznicy między Olkuszem, a niby Olkuszem. Tylko powstaje pytanie, jak się ma Olkusz z lat 90 do tego co produkują teraz. Będę chyba musiał to osobiście sprawdzić i kupić 40L z Emalii Olkusz :)

Edytowane przez RvG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.