Skocz do zawartości

Pierwszy garnek do zacierania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie , jestem już po kilku warkach z puszki więc przyszedł czas na zacieranie .

Szukam garnka i nie mogę się zdecydować czy emalia czy nierdzewka .

Znalazłem taką ofertę http://allegro.pl/garnek-mega-gastro-30-l-promocja-i3263089890.html

I pytanie brzmi czy to się nada? i ile warki uwarzę w takim garnku ? Zmieści się tyle składników żeby było 25 litrów piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja warzę w 30l emalii zdarzyło mi się nastawiać 25L warki spokojnie się mieści jak uchylisz pokrywkę (a tak powinieneś zrobić ) nic nie wykipi.

Pozostaje kwestia jakości tego garnka.

Edit :

Najlepiej było by go wziąć w rękę, ja w domu mam tańsze i droższe garnki stalowe i te tanie to z takiej blachy jakby. Ale gotować się da. Masz otrzymać 20L teoretycznie ale czasami się spokojnie wysłodzi na 23L , 25L aby po gotowaniu uzyskać te 21 -23 l brzeczki a potem 20-22L piwa.

Edytowane przez Zbynek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli emalia to rzeczywiście jest jeszcze 40, ja osobiście preferuje nierdzewkę i tutaj już będzie ciężko coś znaleźć powyżej 30 litrów do 200 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz garnek, bo nie masz, to nie warto kupować 30 litrowego, bo między 30 a 50litrami różnica cenowa jest niewielka, jeżeli mówi o sprzedawcy, który oferuje pojemności od 30l do 100l, bo jak ktoś ma tylko jedną pojemność, to nie wiadomo co to za garnek.

 

Jak masz ograniczony fundusz, to radzę kupić emalię 50litrów nową za 133zł na allegro.

Pozdrawiam, ps, nawet jak obijesz emalię, to przy dbaniu będziesz musiał trochę poczekać, aż zrobi Ci się dziura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obita emalia nie taka straszna jak ją malują, uwierz mi, ja gotowałem aż mi dziurę wyżarło na wylot, dziurę załatałem szmatką i teraz w nim wysładzam, a nową emalię załatwiłem od cioci. Teraz szukam kega 50litrów, bo spawam krany do tego itd, ale Tobie radzę brać emalię 50litrów, a nie 30! 133zł za garnek to niedużo ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już głupieje i nie mam bladego pojęcia co zamówić a już się szykowałem na tą emalie 40l.

Jeśli zdecydujesz się na emalię to bierz 50 litrów (większych już niestety nie produkują). Tutaj masz link do aukcji na allegro:

http://allegro.pl/ga...3271388194.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3262597009&ars_source=ars&ars_socket_id=16&ars_rule_id=84

Edytowane przez Bzdzionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w stalowych garnkach odbita emalia wpływa na smak piwa, ale w żeliwnym kociołku ( ok.120 l) z obitą emalią powidła miały zdecydowanie metaliczny posmak. W ubiegłym roku dałem kocioł do emaliowania, i powidła - palce lizać.Mając takie doświadczenia, raczej nie zdecydowałbym się na warzenia w obitym garnku.

A nawiązując do pytania kolegi fasadakarpik - sam warzę w garnku 40 l emalia, i po dziewięciu warkach dochodzę do wniosku, że 50 l byłby zdecydowanie bardziej przydatny. Ostatnia moja warka z 5,9 kg słodów, zacierana w lodówce turystycznej (35l) dała mi 34 l brzeczki 12blg. W tej lodówce mogę spokojnie zatrzeć 8 kg słodu i gar 50 l byłby na styk. Reasumując - zastanów się, czy pieniądze wydane na ten garnek z linku który podałeś, będą dobrze wydanymi pieniędzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że obita emalia nie wpływa na smak to bzdura. Z drugiej strony jeżeli kupisz dobrą emalię jak np Emalia Olkusz to bez obaw ja swojego gara używam od 6 lat i nie ma żadnej ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40 l emalię z drugiej ręki. Nie jest to zbyt porządny typ emalii, ale dziur nie ma. Więcej mi nie potrzeba. Nie mam miejsca fermentować jednocześnie więcej niż jeden fermentor piwa, a te mają pojemność 30 litrów, więc większego wybicia niż 25 litrów nie mam zamiaru robić.

 

Na początku przygody z piwowarstwem nie miałem zamiaru kupować nierdzewki za 300 zł, było więcej wydatków. Gar z emalii przestanie się nadawać to kupię nierdzewkę, a to mam nadzieję za przynajmniej kilkanaście warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak już po fakcie ,nie mówię że źle zrobiłeś bo ja ma 40L olkusza,ale jaki trzeba mieć odprysk i ile gotować że by zmienił się smak piwa?

podczas gotowania ile się go dostanie 0,001g ? chciał bym zobaczyć tych speców jak by dostali piwa z różnych garnków

swoją drogą mi do mojego gara spadł młotek 70dkg w piwnicy i niema śladu to co trzeba zrobić że by odprysło coś,spadł też mi z krzesła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.