Skocz do zawartości

Festiwal Birofilia 2013


amap

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem metryczkę za Alta. Niestety nie wiele z tego wynika. Czytając to nie wiem czy wg. sędziów było zbyt goryczkowe czy za mało, dobrze zbalansowane czy niekoniecznie. A co mnie zdziwiło to że sędziowie na siłę chcieli tam mieć karmel, gdzie wg. BJCP akurat tego być nie powinno. Zdaję sobie sprawę z tego że nie było to piwo perfekcyjne i swoje wady miało, ale takie rozbieżności w ocenie....

hehe, to tylko potwierdza moja dotychczasową opinię - to jak ocenianie łyżwiarstwa figurowego na lodzie - no comments.. Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z tworzenia metryczki zbiorczej, sędziowie mają różną recepcję piwa i tworzenie metryczki zbiorczej często powoduje takie sprzeczności. Według mnie powinny być wysyłane oryginalne metryczki.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie wszedl, ale jak dobrze rozumiem regulamin konkursu to metryczki miało otrzymać każde zgłoszone piwo?

Cierpliwości, dostaniesz. Ja na dziś dzień dostałem za Blonda co poległ przed finałem i za Alta (ta razem z dyplomami za dwa piwa w finale).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie wszedl, ale jak dobrze rozumiem regulamin konkursu to metryczki miało otrzymać każde zgłoszone piwo?

 

No to nie spodziewaj się cudów na tej metryczce bo to będą 4 słowa - wady za które piwo zostało odrzucone w eliminacjach i tyle, nikt ci się nie rozpisze przy takim piwie. Na metryczki trzeba czekać do 2 miesięcy, więc radzę uzbroić się w cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie wszedl, ale jak dobrze rozumiem regulamin konkursu to metryczki miało otrzymać każde zgłoszone piwo?

 

No to nie spodziewaj się cudów na tej metryczce bo to będą 4 słowa - wady za które piwo zostało odrzucone w eliminacjach i tyle, nikt ci się nie rozpisze przy takim piwie. Na metryczki trzeba czekać do 2 miesięcy, więc radzę uzbroić się w cierpliwość ;)

 

Dobrze wiedzieć, gdyby w regulaminie podali jakiś konkretny termin, to by człowiek ze spokojem czekał. To moje pierwsze piwo wysłane na konkurs, więc chcę wiedzieć, czy było bez wad, zakażeń etc. których ja nie wyczułem. Sprawozdania nie oczekuję, ale nawet te parę słów będzie dla mnie pomocne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze wiedzieć, gdyby w regulaminie podali jakiś konkretny termin, to by człowiek ze spokojem czekał. To moje pierwsze piwo wysłane na konkurs, więc chcę wiedzieć, czy było bez wad, zakażeń etc. których ja nie wyczułem. Sprawozdania nie oczekuję, ale nawet te parę słów będzie dla mnie pomocne ;)

Powiem Tobie w sekrecie że z metryczki nic sie nie dowiesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle wie czy w tym roku za podium były jakieś nagrody rzeczowe?

W regulaminie konkursu było: pkt 18

"Ustala się następujące nagrody regulaminowe, dla twórców najlepszych piw w każdej z 8 kategorii: • za I miejsce: bon na zakupy w Browamatorze o wartości 333,00 zł • za II miejsce: bon na zakupy w Browamatorze o wartości 222,00 zł • za III miejsce: bon na zakupy w Browamatorze o wartości 111,00 zł • Upominki od firm: Weyermann®, Lesaffre Fermentis i Muntons Plc. Nagrody zostaną dostarczone na koszt Browamatora na adres podany w zgłoszeniu. • Nagroda specjalna: piwowar, którego piwo zyska głosami Grand Jury najwyższe uznanie spośród wszystkich piw zgłoszonych do konkursu, otrzyma dodatkowo:

Tytuł i Dyplom „Grand Champion Birofilia 2013” oraz możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie na warunkach określonych w odrębnej umowie zawartej z Grupą Żywiec S.A."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zapis w regulaminie, po prostu jestem ciekaw czy do kogoś już dotarła paczka :) Przymierzam się do zakupów i nie chciałbym zdublować czegoś.

Pietruś! Ale Ty nie dostaniesz dodatkowej paczki. Musisz sam dokonać zakupów na kwotę , w zależności od tego , które to miejsce na podium było . Do paczki będą również dołączone upominki od firm: Weyermann®, Lesaffre Fermentis i Muntons Plc.

Może się mylę, ale chyba tak to wygląda .

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwzd, chodziło mi o to, że metryczki z finału przygotowuje inny sędzia niż z eliminacji, dlatego uczestnicy z finału Robusta już dostali a z eliminacji nie. Tak jak pisali koledzy powyżej niczego się nie dowiesz z tej skróconej metryczki - niestety :cool:

Edytowane przez banita12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.