Skocz do zawartości

Festiwal Birofilia 2013


amap

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje i to duże dla Dagome! Czekamy na premierę GC.

Gratulacje dla laureatów i również gratulacje dla uczestników bo wiedzieli co wybrać, czyli najlepszą imprezę w Polsce.

Serdecznie dziękuję za wspólne piękne chwile :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem :) Nie powiem żebym był zadowolony, festiwal jednak jest nastawiony na zarabianie pieniędzy! Giełda największa jaką widziałem ale niestety była to całkiem osobna impreza z potańcówką, i dobrze nie ma co żałować. Jedzenie niebotycznie drogie, teren mały, a zwiedzanie browaru żenada. Forma festiwalu też zostawiała dużo do życzenia, dużo piw szybko znikało i nie dało rady się ich napić, obsługa w ogóle nie wyedukowana często nie widzieli co mają na kranie, nie rozróżniali IPA od Belgów, jakby z ulicy ich wzięli i kazali piwo sprzedawać... ale wiadomo nie można mieć wszystkiego. Nie którzy ludzie na festiwalu bili szczyt chamstwa ale to swoją drogą. Spotkanie z Wami piwowarami domowymi oraz rzemieślniczymi najcenniejsze było o czym pogadać, a także spotkać was na żywo i za to wielkie dzięki bo tak nie było by tam co robić na dobrą sprawę :) Rozdanie GCH też bez zbytniej pompy (z poprzednich lat na zdjęciach i z opowieści słyszałem że było perełką i huczne) ale podejrzewam, że wina to nieobecności zwycięzcy. Eh... mam nadzieję że następnym razem tylko będzie to trochę lepiej wyglądać, ale podejrzewam że i tak tam wrócę za rok ;) Gratulacje dla wszystkich zwycięzców! Czekam na szczegółowe wyniki :)

 

 

bardzo odważna ocena ;)

 

Nie którzy ludzie na festiwalu bili szczyt chamstwa

 

Możesz rozwinąć ?

 

nie byłem, więc nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma coś z odwagą wspólnego to nie wiem, ale to jest moje zdanie, może inne osoby widzą to inaczej i się nie zgadzają ale ja piszę jak było. Było wiele osób z Żywca którzy mogli na imprezę wnosić różne rzeczy między innymi alkohole cięższe typu wódka (chodzi o "młodzież" i też starszych mieszkańców), co niestety po wypiciu większej ilości przeradzało się w chamskie zachowania i popisówki przed tłumem... które nie wiem jaki miały cel. Zwłaszcza odczuć to można było przy toalecie i gastronomii przy namiocie birofilów. Swoją drogą skąd tak bestialskie ceny na żywność na festiwalu? ponad 30 zł za kawałek niedopieczonej karkówki... Jedno stanowisko z zapiekankami jedynie dawało radę.

 

Wśród piwowarów całe szczęście było wszystko w porządku tylko na dwóch trafiłem co widać nie umieją się zachować w większej rzeszy ludzi, że tak rzeknę "byli bardzo zmanierowani" jak to później z kolegami ustaliliśmy, kto był to wie którzy to, nie będę wymieniał z ksywki ani z imienia bo nie ma to sensu ale przynajmniej po takim spotkaniu zauważyć można z kim warto rozmawiać i się spotykać, a kogo omijać i ignorować. Resztę serdecznie pozdrawiam i dzięki za cenne uwagi dotyczące piwa oraz miłą degustację. A i jeszcze raz przepraszam kolegę z piwowarów domowych, któremu w piątek zalałem cały blat wulkanem z piwa przy stanowisku piwowarów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeść trzeba chodzić to stołówki - jest bliżej, taniej i spokojniej - obiad w zależności od dodatków kosztuje 10-20 zł i można się najeść. Pod te stanowiska z gastronomią poszedłem pod koniec żeby wykorzystać kupony od organizatorów no i rzeczywiście tam ceny były porażką...

 

jak pamiętam co działo się 2 lata temu przy okazji koncertu kazika to uważam że w tym roku nie licząc pojedynczych incydentów (które przy imprezach masowych z alkoholem muszą mieć miejsce) to w tym roku była pełna kultura.

 

chciałbym podziękować wszystkim piwowarom za miłe towarzystwo i dobre piwa, gratuluję wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu i za rok jeśli tylko będę miał możliwość to na pewno się wybiorę. Żałuję tylko że nie wziąłem 3 kegów zamiast 2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując krótko całą imprezę z punktu widzenia osoby pierwszy raz na niej będącej (raczej nie bedę słodził :P)

do plusów zaliczyłbym:

- spotkania z piwowarami

- miętowy ale i lawendowy gruit (crocco)

- sahti od... (bez aromatu jałowca ale przepyszne)

- robust porter od .... (taki w zielonych butelkach ;))

- esb z nalewaka od....

- mild (zgoda)

- oud bruin (dżony)

- saison (josefik)

- witbier (yanek)

- parę innych też ale już nie pamietam :(

- maciek kurzajewski na scenie :)

- świerzonka :)

- panel dla polskiego ale (wiem, nie byłem, ale rozmawiałem z uczestnikami i warto byłoby rozszerzyć na inne style)

do minusów zaliczyłbym:

- mały teren i brak wystarczającej ilości siedzisk w stosunku do ilości zwiedzających

- drożyzna (lekka przesada sprzedawać 125 ml za 8zł!)

- zakażone piwa piwowarów domowych (tu podobnie jak na fdp we wrocławiu) - nie wiem co to za trend się wykształcił by częstowac ludzi zainfekowanymi piwami - ja rozumiem, że ktoś może nie rozpoznać wady i przywieźć w dobrej wierze takie piwo ale jeśli ktoś wie to nie powinien częstować...

- parę innych rzeczy też bym wytknął ale mnie zjecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakażone piwa piwowarów domowych (tu podobnie jak na fdp we wrocławiu) - nie wiem co to za trend się wykształcił by częstowac ludzi zainfekowanymi piwami - ja rozumiem, że ktoś może nie rozpoznać wady i przywieźć w dobrej wierze takie piwo ale jeśli ktoś wie to nie powinien częstować...

 

Właśnie wyleciało mi to z głowy ;) całe szczęście nie było ich dużo i można było postąpić tak jak Zgoda ostrzegać że ma infekcję i tak brali od niego równo i nikt się nie przejmował. No i brawo dla ciebie Arku (crocco) za naprawdę świetne piwa, byłem bardzo pozytywnie nimi zaskoczony. Piw było tyle że ciężko wszystkie spamiętać. ESB z nalewaka był z Hausta (zwycięski).

 

Co z ciekawostek dodam jeszcze i nie jest tajemnicą zachowanie piwowara rzemieślniczego z Kaszebsko Koruny gdy ogłoszono wyniki był bardzo niezadowolony że nie wygrał pierwszego miejsca, co pokazał dorywając mikrofon wymienił swoje piwa i powiedział coś takiego cytuję: "i tak wszyscy wiecie że moje piwa są najlepsze", po czym z fochem zszedł ze sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amap

 

dawaj, chcę wiedzieć co mnie może spotkać

człowieku, daj żyć - już mnie wyzywają od hejterów :smilies:

 

acha, na plus oczywiście pomysł jejskiego z plakietkami - co prawda nie wszyscy z forum takowe mieli ale pomysł chyba się sprawdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chciałbym podziękować organizatorom-byłem pierwszy raz i myślę,że nie ostatni ;) A szczególne podziękowania kieruję do piwowarów i piwowarek domowych,których tam miałem okazję spotkać i zamienić kilka zdań.Pozdrawiam Wenę,1/2Weny,Jejskiego,Pierona(dzięki za piwko na wynos dla żony!)Gabi,Dori i Janusza,Andyego,Crocco i innych,których spotkałem a nie wymieniłem. Do zobaczenia,mam nadzieję że wkrótce :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sahti od... (bez aromatu jałowca ale przepyszne)

Być może piłeś nasze sahti :D - ( Gabi i Bujager browar "Przedwiośnie")

Jeżeli chodzi o jedzenie. Drożyzna i zero wyboru :( . W tamtym roku, to chociaż można było kupić przepyszne sery. W tym, ceny "prawdziwych " ;) oscypków z "księżyca"......

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przecudnie znany prezenter telewizyjny programów sportowych zacinał halsem na zapleczu i to już w okolicach 14-15h w sobotę... :D a mimo wszystko nie bełkotał na rozdaniu nagród... to się nazywa doświadcznie pracy w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich, że przywiozłem zakażone piwo. Trefny keg został oznaczony i dopóki nie dojdę z nim do porządku, to nie będzie jeździł na imprezy.

 

Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów i całuski oraz uściski dla uczestników. Mam nadzieję, że za rok będzie równie fajnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich laureatów a wszczególności dla Dagome. Impreza jak zwykle przednia!Niestety moja możliwość degustowania i nawiazywania kontaktów jak co roku została mocno ograniczona z powodu obowiązków zawodowych. Najbardziej ubolewam ,że ominęło mnie sahti :(. Fajnie też że dopisała pogoda...Ceny w strefie gastro faktycznie wysokie, stąd pewnie duże kolejki w stołówce.

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pierwszy raz i super się bawiłem.

Wielki dzięki za wspaniałą imprezę. Oczywiście żałuję że wziąłem tyko jeden keg ale za rok obiecuję poprawę. (- aczkolwiek nie wiem czy nie powinienem zająć się szydełkowaniem :lol: :lol: :lol:)

Gratulacje dla pozostałych laureatów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie było bardzo miło, poza cenami i lekkim ściskiem. Pierwszy raz nauczył mnie tyle, że wiem, że za rok trzeba zabrać keg, a nie kilka sztuk nieoznakowanych buteleczek, których oceny zawartości niestety nie zdążyłem się doczekać:(

Gratulacje dla zwycięzców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.