Skocz do zawartości

Piwko wychodzi z butelki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja miałem ostatnio 2 warki mocno przegazowane (błąd w obliczaniu cukru do refermentacji) i niestety odgazowywałem długo: kilka razy luzowałem kapsel i odpuszczałem CO2 z szyjki, ale to nie za wiele dało więc 2 razy zrobilem tak, że poluzowałem kapsle i zostawiałem tak butelki na 4-5h po czym wycierałem pianę, która trochę wypłynęła i kapslowałem. Pomiędzy 1 i 2 razem czekałem tydzień.

 

Tylko powtórzę - u mnie było bardzo mocno przegazowane, bo cukru dałem 2x więcej niż powinienem (przy obliczaniu nie uwzględniłem, że piwo ma 5 stopni C, a obliczałem dla 23 stopni C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się do tematu. Mam podobny problem ze swoim dubblem. Piwo od razu po otwarciu ucieka z butelki. Jest bardzo duża piana, z którą trudno sobie poradzić przy przelewaniu. W smaku wyczuwalne zbyt wysokie wysycenie. I w związku z tym pytanie: w jaki najlepszy sposób odgazować częściowo to piwo?

O ile dobrze pamiętam, kiedyś pisano o delikatnym popuszczeniu kapsla zwykłym otwieraczem do momentu syknięcia. Nie wiem tylko czy prócz upuszczania CO2 z butelki, nie dostaje się do środka powietrze, co z kolei może być następstwem ewentualnej infekcji. Nigdy tego nie robiłem, także nie jestem pewien w 100%. Spróbuj możno schłodzić piwo do ok. 5 °C. Na początek może wystarczy, jeśli nie, możesz spróbować j/w.

 

 

Samo syknięcie mało da. Ja otwarłem piwo i ponownie zakapslowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.