Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Z Danielem dzisiaj wszystko potwierdzone. Możemy startować.

Założyłem oddzielny wątek naszego depozytu:

http://www.piwo.org/topic/10368-piwny-depozyt-krakow-ul-luzycka/

Ja wrzucę swoje piwka około czwartku. Fajnie by było wrzucić po 3-4 piwa tego samego rodzaju, żeby wszyscy chętni spróbowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co wy na to, żeby przeprowadzić małą konsolidację na krakowskim rynku depozytów?

Niby jest nas w Krakowie dużo, ale jak widać zwiększenie liczby depozytów nie zwiększyło liczby wymian. Rozproszyliśmy się tylko, więc rotacja piw jest dużo słabsza.

 

Moim zdaniem jeden depozyt w zupełności by wystarczył, dwa to absolutny max. Proponowałbym przeprowadzić ankietę (wielokrotnego wyboru) żeby każdy zdecydował do którego depozytu mógłby jeździć. Na tej podstawie wybralibyśmy 1 lub 2 które zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po raz kolejny chciałem zasugerować redukcję liczby krakowskich depozytów. Nie robiłem żadnej statystyki, ale mam wrażenie że wszystkie 5 robi mniejszy obrót niż jak mieliśmy jeden w poprzednim sezonie. Nie wiem jak inni, ja nie odwiedzam, bo jak piwo ma tam stać i czekać miesiącami, to mi trochę spada motywacja żeby jechać i coś wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny chciałem zasugerować redukcję liczby krakowskich depozytów. Nie robiłem żadnej statystyki, ale mam wrażenie że wszystkie 5 robi mniejszy obrót niż jak mieliśmy jeden w poprzednim sezonie. Nie wiem jak inni, ja nie odwiedzam, bo jak piwo ma tam stać i czekać miesiącami, to mi trochę spada motywacja żeby jechać i coś wymienić.

 

Zgadzam się w pełni, rotacja > wygoda dostarczania piwa (na Łużycką miałem daleko, ale chciało mi się jeździć bo zawsze się coś tam działo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden, dwa depozyty byłyby dużo lepsze ale trzeba by coś wybrać a i tak pewnie ktoś uzna, że gdzieś ma bliżej i tam będzie zostawiał.

Ja ostatnio zostawiłem coś na Krowoderskiej, założyłem że skoro i tak tam bywam to mogę zostawić, może krócej niż kilka miesięcy będą na kogoś czekały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwie opcje:

1. Ustalić dwa które zadowolą największą liczbę osób, resztę zlikwidować. Można zrobić osobny wątek z dyskusją.

 

Ponieważ nie da się zmusić kogoś do likwidacji skrzynki ani ludzi do zostawiania tam piwa, można również:

2. Ustalić między sobą, że jeden z depozytów jest główny i będziemy starać się tam zanosić piwa, żeby była sensowna rotacja. No a jak ktoś chce zostawiać gdzie indziej (bo dla niego wygoda > rotacja), to będzie zanosił tam gdzie mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zróbmy ankietę i wybierzmy jeden. Moim zdaniem to najsensowniejsze rozwiązanie. Mam to samo odczucie , tzn nie chcę zostawiać piw , jeśli mają leżeć kilka miesięcy. I tym powinniśmy się kierować przy wyborze czy jeden czy więcej , nie wygodą gdzie komu bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

 

Chciałem zaproponować "depozyt ogólnopolski", co to znaczy?

Depozyt zlokalizowany będzie w sklepie internetowym dla piwowarów domowych www.piwniczka.org

Proponujemy wymianę 2 za 1 lub np. 4 za 3.

Wysyłacie do nas swoje piwa a my będziemy na bieżąco informować co i kto przysłał i co znajduje się w magazynie depozytu.

Piwa będziemy opisywać i oznaczać nazwą browaru i nickiem z forum dla lepszej identyfikacji.

Co wy na to, prosimy o sugestie!

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do poczty ma każdy a przesyłka do 2 kg to 10-11 zł.

Plusy - możliwość wymiany z kolegą z forum oddalonym o kilkaset km, nie tracimy czasu na dojazd do sklepu w którym nie ma akurat pani Zosi zajmującej się wymianą lub nie o tej godzinie bo jest ruch w sklepie.

 

Jeśli chodzi o ilości 2 za 1 to nie ma mowy o prowizji a zaletą jest możliwość że twoje piwo wymienią dwie a nie jedna osoba co oznacza ciągły rozwój depozytu i jest to tylko propozycja.

Zasady powinny ustalać osoby biorące udział w inicjatywie my jednak proponujemy zająć się organizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy - możliwość wymiany z kolegą z forum oddalonym o kilkaset km, nie tracimy czasu na dojazd do sklepu w którym nie ma akurat pani Zosi zajmującej się wymianą lub nie o tej godzinie bo jest ruch w sklepie.

 

http://www.piwo.org/topic/13814-piwny-depozyt-on-line/ możliwości wymiany zawsze były i są nadal - wystarczy poprosić i kolega oddalony o kilkaset km wyśle Ci swoje piwa bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że osoba uczestnicząca w przedsięwzięciu, czyli wysyłająca do Was swoje piwa na wymianę z innymi opłaca koszty przesyłki. Jakkolwiek jasne jest dla mnie w jaki sposób opłacam transport do Was (przy okienku kasowym na poczcie), to nie jestem pewien jak miałoby to wyglądać w drugą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy - możliwość wymiany z kolegą z forum oddalonym o kilkaset km, nie tracimy czasu na dojazd do sklepu w którym nie ma akurat pani Zosi zajmującej się wymianą lub nie o tej godzinie bo jest ruch w sklepie.

 

http://www.piwo.org/...epozyt-on-line/ możliwości wymiany zawsze były i są nadal - wystarczy poprosić i kolega oddalony o kilkaset km wyśle Ci swoje piwa bezpośrednio.

 

Dlatego propozycją jest 3 za 2, 4 za 3 aby w jednej przesyłce wymienić się piwami kilku piwowarów.

 

Rozumiem, że osoba uczestnicząca w przedsięwzięciu, czyli wysyłająca do Was swoje piwa na wymianę z innymi opłaca koszty przesyłki. Jakkolwiek jasne jest dla mnie w jaki sposób opłacam transport do Was (przy okienku kasowym na poczcie), to nie jestem pewien jak miałoby to wyglądać w drugą stronę?

 

 

Proponuję więc takie rozwiązanie kosztów przesyłek że wymieniający pokrywa koszt obu lub zamówi u nas towaru na kolejne warki za kwotę 150 zł (nie licząc kosztów wysyłki) a my udzielimy rabatu na kwotę poniesionych kosztów za wysłanie swojego piwa do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgłaszam depozyt w Białymstoku http://www.piwo.org/...alystok-chmiel/

 

Zaktualizowałem godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 11:00 - 18:00

sobota 9:00 - 19:00

 

Proszę też o aktualizację adresu sklepu(na mapie depozytów także), Gajowa 68A lok.6

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.