Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SANEPID: Prowadząc działalność jednoosobową sanepid jest odrobinę łaskawszy. W momencie posiadania pracowników na stanie może zajrzeć w każde pomieszczenie związane z prowadzoną działalnością, także co urządzeń związanych w pomieszczeniami pracowniczymi, więc także do lodówki i mikroweli w celu określenia czy są one w stanie niezagrażającym pracownikom, natomiast nie ma prawa kontrolować produktów żywnościowych pracowników, no chyba że ty właściciel je dostarczasz.

 

BHP: brak zainteresowania tematem

 

Rzeczoznawca PPoż. :brak zainteresowania tematem

 

PIP: nie mam zielonego pojecie jak oni podchodzą do tego tematu??

 

Ogólnie to mam wrażenie że za samo posiadanie piwa w lokówce na zapleczu socjalnym nikt nie powinien robić afery, a jeżeli tak to ma bezwzględny obowiązek podania podstawy prawnej którą stosuje w przypadku nałożenia jakieś kary. Piwo to póki co nie narkotyki i broń, których samo posiadanie jest zakazane przez prawo. Czy znaleziona na zapleczu, jeszcze nierozpieczętowana paczka papierosów, jest jednoznaczna z ich sprzedażą?? Mówimy przecież tutaj o "nastu" butelkach (jeżeli w ogóle), a nie o kratkowych (hurtowych) ilościach pod sufit magazynu.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korzeń - działalność jest jednoosobowa, ale przy odbiorze sanepid się i tak czepiał jakbym miał sporo ludzi. Co do przykładu z papierosami to jest nietrafiony, handel nie podlega kontroli (tzn, że nie trzeba zezwoleń, oprócz ograniczenia wiekowego handluje się jak każdym innym towarem). PIP też nie ma nic do gadania o ile nie każę pracownikowi dźwigać po 2 kegi na raz.

 

@Crosis - przecież mieszkam obok to podrzucę (z domu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handel nie podlega kontroli

chodzi mi o to, że posiadanie oryginalnie zapakowanego towaru na zapleczy nie jest jednoznaczne z jego sprzedażą. OK więc ktoś znalazł trzy opakowania aspiryny rozpuszczalnej na parapecie w pomieszczeniu socjalnym - nie oznacza to przecież że handlujesz lekami.

PS no chyba że stoją tam dwa pełniutkie kartony :P ..... wtedy rzecz ma się inaczej

 

 

 

ale przy odbiorze sanepid się i tak czepiał jakbym miał sporo ludzi

Zawsze należy żądać podstawy prawnej dla wymagań i nie dać się :okey:

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej "socjalnej" lodówce stoją też piwa przeterminowane - których też nie wolno sprzedawać i trzeba usuwać z magazynu. Sanepid się przyczepi do tego? Oczywiście one tez są tylko na użytek własny.

Co do przykładu z papierosami to jest nietrafiony, handel nie podlega kontroli (tzn, że nie trzeba zezwoleń, oprócz ograniczenia wiekowego handluje się jak każdym innym towarem)

Następuje zmiana banderol, po ustawowym "czasie odcięcia" wpadają Ci do kiosku celnicy i jak stare paczuszki są, na które są przecież faktury, to pozamiatane...

 

Oczywiście nie kupił, po czym okazało się, że to była prowokacja UC. Tuskmenistan normalnie

Kaczystan, Millerystan też były na to wychodzi. Najgorzej jak ktoś tak zacietrzewiony, że nawet na piwnym forum pieprzy od rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolnik, który ma np. gospodarstwo agroturystyczne i dokonuje uboju na konsumpcję swoich lokatorów

 

Prawie jak jakaś teksańska masakra piłą mechaniczną :-D

 

A sam pomysł ciekawy, ale trzeba by dokładnie zbadać kwestie prawne by potem taki punkt wymiany nie miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następuje zmiana banderol, po ustawowym "czasie odcięcia" wpadają Ci do kiosku celnicy i jak stare paczuszki są, na które są przecież faktury, to pozamiatane...

 

Fakt, o tym nie pomyślałem, bo fajkami nie handluję.

snapback.pngUżytkownik wyvern dnia 21 maj 2013 - 10:16 napisał

 

 

Oczywiście nie kupił, po czym okazało się, że to była prowokacja UC. Tuskmenistan normalnie

 

Kaczystan, Millerystan też były na to wychodzi. Najgorzej jak ktoś tak zacietrzewiony, że nawet na piwnym forum pieprzy od rzeczy.

 

Przepraszam, zaczytywałem się w innym forum jak urzędasy rzucają kłody pod nogi i przeniosłem tu tamtejszą retorykę. Przepraszam raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej sytuacji przypomina mi się przypadek piekarza co rozdał chleb potrzebującym bo inaczej by musiał wywalić na śmietnik i dowalili mu za to podatek....

Trochę off-top ale jeśli chodzi o piekarza to cała sprawa wydaje się mieć drugie dno ale o tym już niestety ludzie nie wiedzą i/lub nawet nie chcą się nad tym zastanowić.

Przy takich nadwyżkach w produkcji jakie rzekomo przekazywał 'potrzebującym' facet powinien już dawno zbankrutować.

Nie łykajmy wszystkich sensacyjnych, wytropionych z narażeniem życia przez świętych reporterów informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się zastanawiam czy przy sklepie / pubie który ma na stanie hektolitry legalnego piwa, 3-5 butelek piw domowych (tyle wystarczy do zrobienia rotacji) na serio byłoby problemem.

 

myslę, że nie musimy się skupiać tylko na sklepach piwnych - w zasadzie dowolny lokal użytkowy by był ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa wstępnie nie widzi przeszkód.

 

daj namiary - wrzucę w pierwszym poście jako Kraków

 

A we Wrocławiu można u mnie, jak już wcześniej pisałem :)

 

daj namiary - wrzucę w pierwszym poście jako Wrocław

 

Ja mogę służyć swoim lokalem w W-wie (róg Belwederska/Dolna). Mam sporo sprzętu, więc mógłbym pokazywać conieco chcącym poznać tajniki warzenia ;)

 

daj namiary - wrzucę w pierwszym poście jako Warszawa

 

kolejny etap: wypełnienie skrzynki startowej :> zapraszam wolontariuszy - ja proponuję 4ry butle od siebie

 

wydaje mi się, że najprostszą zasadą po startowym wypełnieniu skrzynki będzie: skrzynka musi być zawsze pełna! - czyli jak ktoś przyniesie 3 piwa na wymianę to wyjmuje 3 piwa i wstawia 3 swoje piwa

niech każde piwo będzie opatrzone nickiem z forum piwo.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po rozmowach z właścicielem sklepu "Piwa i Wody Regionalne" w Krakowie przy ul. Łużyckiej 25 (Kurdwanów / Wola Duchacka) i możemy utworzyć u Niego (ma na imię Daniel) piwny depozyt.

Jestem gotowy, żeby zrobić starter z piw - kilkanaście buteleczek.

Ale nim to się stanie chciałbym przeprowadzić sondę ilości chętnych osób na wymianę piw w tym piwnym depozycie. Wydaje mi się, że sens powstania depozytu będzie przy minimum 5-10 chętnych piwowarach / piwowarkach do wymiany piw.

Kolego cml myślę, że możesz podpiąć lokalizację do pierwszego posta z dopiskiem: "w organizacji - oczekiwanie na listę chętnych"

Mam wątpliwość czy zgłaszanie się chętnych powinno odbywać się w tym wątku czy do mnie na PW (wtedy będę dopisywał chętnych w tym poście).

PW umożliwi nie zaśmiecanie wątku, natomiast wpisywanie się chętnych w wątku sprawi, że będzie żył i może więcej osób go zobaczy. Decyzja należy do cml / lub Was...

 

Lista chętnych:

1. longmen - to ja :)

2. adamsky

3. pepek84

4. kantor

5. playand1

 

 

ps.

Informację o sklepie i jego bogatej ofercie można znaleźć na facebook'u i browar.biz oraz myślę, że przy okazji wymiany można zakupić coś ciekawego do degustacji dla siebie.

 

Liczę gremialny na odzwew.

Edytowane przez longmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwość czy zgłaszanie się chętnych powinno odbywać się w tym wątku czy do mnie na PW (wtedy będę dopisywał chętnych w tym poście).

PW umożliwi nie zaśmiecanie wątku, natomiast wpisywanie się chętnych w wątku sprawi, że będzie żył i może więcej osób go zobaczy. Decyzja należy do cml / lub Was...

 

jestem za wrzucaniem tu

 

ps czy to na pewno tu:

 

post-5458-0-42972400-1370368315_thumb.jpg

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps czy to na pewno tu:

 

post-5458-0-42972400-1370368315_thumb.jpg

 

tak to tutaj - tylko zdjęcie jest prawdopodobnie z przed otwarcia sklepu.

W miejscu gdzie stoi przyczepa i jest bałagan teraz jest parking i wejście do sklepu. Przed drewnianym domkiem też jest miejsce parkingowe.

Edytowane przez longmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że zapomniałem o temacie i nie dograłem tego ze Strefą.

 

Można mnie wpisać na listę, ale jeśli Strefa by jednak doszła do skutku to będę się wymieniał w Strefie. Bliżej, częściej tam bywam, no i pub to pub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.