Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnego doświadczenia:

- pszenica: do 6 miesięcy, potem jakieś syfiaste się robiło u mnie, po roku nie do picia (zostawiłem na próbę dwie butelczyny);

- jasny lager z dodatkami niesłodowymi: do 1,5 roku, potem u mnie wodniste się robiły;

- pils: ma 1,5 roku i jest super;

- kolsch: najstarszy miał 2 lata, genialne było;

- ale: najstarsze ma rok, jest OK (zacierane z reguły na leniucha jednotemperaturowo, do szybkiego wypicia, do max. 13 blg robione);

- koźlak, porter: najstarsze ma 3 lata (koźlak majowy), poezja smaku;

Piwa przechowywane zimą w max. 15 stopniach, latem w temp. ponad 20 stopnie, niestety nie mam innych warunków.

Generalnie lubię piwa po dłuższej fermentacji cichej i dłużej leżakowane, staram się nie pić piwa do min. 3 miesiący od butelkowania, choć pierwsza degustacja jest po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w tym rzeczywiście jest lepszego piwa, a ile siedzi w naszej głowie. :-)

Przykład 1: Dwie warki wg tej samej receptury - dubble - jeden 6-miesięczny, drugi 13-miesięczny. Poczęstowane 6 osób. Wszyscy jednoznacznie stwierdzili że starszy jest lepszy i byli w szoku że to to samo piwo tyle że dłużej leżakowane. A leżakowane w piwnicy w bloku w której latem jest 20oC.

Przykład 2: Lager niemiecki. Po trzech miesiącach nie do picia chyba że z sokiem ;-) Po pół roku ujdzie. Po roku klasyfikujące się do wysyłania na konkursy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu 17.05.2013 o 12:16, Undeath napisał:

Data przydatności do spożycia to rzecz umowna w piwach na małą skale. Nikt ci nie zabroni wypić piwa po dacie, a browary muszą się zabezpieczać gdyby piwo faktycznie się zepsuło, a ktoś je spożył ( pozwy o odszkodowanie jak komuś zaszkodzi). Inną sprawą są piwa belgijskie, RIS-y i portery, które jak sery dojrzewają długo i nabierają właściwych smaków. W wielkich i średnich browarach data taka musi być ponieważ jest to masowy produkt spożywczy, ale nie o tym temat. W warunkach domowych tylko wyobraźnia nas ogranicza nic więcej ;) Piłem 5 letnie pszenice, 8 letnie Stouty, 4 letnie IPA wszystko to zależy czy masz cierpliwość aby czekać i miejsce gdzie to trzymać!

Proszę o informację, czy w Kegu na balkonie (zacienionym) 19-24 stopnie można trzymać 2 miesiące? Niestety warzę w bloku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.