Skocz do zawartości

gdzie mierzycie temperaturę podczas zacierania?


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się, gdzie umieszczac termometr/czujkę podczas zacierania?

zacieram w garze elektrycznym osłoniętym śpiworem, temperatura spada mi wg tego co mierzę aktualnie ok 1 st w ciągu godziny. ale nie wiem, które miejsce jest najodpowiedniejsze do dokonania pomiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak mierzyc na brzegach i w centrum a pozniej jakos srednia z tego wyciagnac?

tylko po co?

 

Ja przed mierzeniem temperatury po prostu porządnie mieszam zacier, szczególnie, że tak powiem w pionie (korzystam z kuchenki gazowej) i wydaje mi się to wystarczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak mierzyc na brzegach i w centrum a pozniej jakos srednia z tego wyciagnac?

tylko po co?

 

Ja przed mierzeniem temperatury po prostu porządnie mieszam zacier' date=' szczególnie, że tak powiem w pionie (korzystam z kuchenki gazowej) i wydaje mi się to wystarczające :)[/quote']

w sumie masz racje. skoro tak.czyli po zamieszaniu zacieru nie ma znaczenia gdzie sie mierzy temp?

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie taki pomiar jest w zupełności wystarczający. Mierzenie w różnych miejscach, wyciąganie średniej itp. to tylko dodatkowe komplikowanie sobie życia. Poza tym np. przy podgrzewaniu liczy się czas i nie wyobrażam sobie robienia wówczas 5 pomiarów i wyciągania średniej, bo w tym czasie temperatura i tak już się zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak makaron termometr trzymam caly czas w garnku w ktorym zacieram a dokladny pomiar nastepuje po pozadnym zamieszaniu zacieru i poczekaniu na ustabilizowanie sie temperatury kilka sekund. pomiaru dokoncuje w srodku objetosci ( lub jak to woli nazywac baron w srodku geometrycznym :) )

wyciaganie sredniej nie ma moim zdaniem sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co utrudniać sobie życią jakąś średnią czy moczeniem kilku termometrów. Wg mnie i nie tylko bo wcześniej też o tym pisano wystarczy dobrze zamieszać w garze, aby wyrównać temperaturę. Wiadomo jak gar jest nieizolowany to przy sciankach będzie bardziej temp. spadała. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja też mam mieszadło drewniane z napędem ręcznym. Też sie sprawdza. JK

Mieszasz zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy całkiem odwrotnie? :D

Jak popadnie. Wszystko zależy od gęstości zacieru. Przy piwach mocnych to we wszystkie strony, bo w jedną stronę ręka boli - już nie te lata. A od podnoszenia kufla inne mięśnie sie wyrabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.