Skocz do zawartości

Chmielenie na zimno - chmiel Willamette


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko, czy ktoś z Was używał chmielu Willamette do chmielenia na zimno, a jeśli tak to jakie są Wasze odczucia tzn czy warto?

Właśnie przelałem warkę CDA na cichą i zamierzam ją potraktować Cascadem i Citrą, ale został mi jeszcze Willamette i się zastanawiam, czy go nie dołożyć do tej zacnej dwójki :)

​Gdzieś w opisie tego chmielu wyczytałem, że daje aromat czarnej porzeczki, który może być bardzo intensywny, a czarna porzeczka w piwie w nadmiarze daje aromaty kociej kuwety stąd moje obawy z użyciem tego chmielu na aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willamette w smaku jest podsobny do angielskich fuggle (kuzyn). Czyli sam nie bardzo nadaje się na zimne chmielenie amerykańskiego IPA. Ale, w połączeniu z chmielami typu Cascade pasuje doskonale do IPA, sam używam tą mieszankę.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willamette w smaku jest podsobny do angielskich fuggle (kuzyn). Czyli sam nie bardzo nadaje się na zimne chmielenie amerykańskiego IPA. Ale, w połączeniu z chmielami typu Cascade pasuje doskonale do IPA, sam używam tą mieszankę.

Dzięki Scooby za info, zastosuje się do Twoich wskazówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pończocha.

Czytałem o nylonach a w Rossmanie maja tylko jakieś wynalazki - elastany cośtam cośtam.

Można ich używać, nie mają problemu przy wyparzaniu/ wygotowywaniu czy poganiać po sklepach szukając nylonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw coopersa IPA i czekam na paczke .Kolega mnie molestuje ze brewkity to lipa i zebym dodał na cichej chmielu na aromat. Nie wiem jak się do tego ustosunkować ,nie wiem czy cos dodawać żeby nie zepsuć , pozatym jak dam chmielu to nie będę wiedział jak smakuje ipa coopersa bez dodatkow ,co za tym idzie nie będę miał punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw coopersa IPA i czekam na paczke .Kolega mnie molestuje ze brewkity to lipa i zebym dodał na cichej chmielu na aromat. Nie wiem jak się do tego ustosunkować ,nie wiem czy cos dodawać żeby nie zepsuć , pozatym jak dam chmielu to nie będę wiedział jak smakuje ipa coopersa bez dodatkow ,co za tym idzie nie będę miał punktu odniesienia.

Daj 25g. Zepsuć, nie zepsujesz. Możesz tylko poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.