Skocz do zawartości

Drożdże Mangrove Jack's


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

póki co opisy przy drożdżach kuleją, ledwo temperature podali i to jeszcze przy lagerach 16-22C :P

 

W pliku są opisy i zalecenia jakie drożdże do jakiego stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaron, a napisz proszę jak zachowują się te drożdże jeżeli chodzi o kłaczkowanie w porównaniu np. do S-04. W opisie jest, że wysoka flokulacja, ale jak to wygląda w praktyce ?

 

Po dwóch tygodniach w butelkach piwo jest jeszcze mgliste. Ale w miarę szybko się klaruje.

Obydwa szczepy zachowują się bardzo podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaron, a napisz proszę jak zachowują się te drożdże jeżeli chodzi o kłaczkowanie w porównaniu np. do S-04. W opisie jest, że wysoka flokulacja, ale jak to wygląda w praktyce ?

 

Po dwóch tygodniach w butelkach piwo jest jeszcze mgliste. Ale w miarę szybko się klaruje.

Obydwa szczepy zachowują się bardzo podobnie.

 

Podziękował, czyli czas zamówić i przyrządzić jakiegoś Pale Ale na nowych sucharach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu planuję zakupy w CP i kusi by ich spróbować. W planach jest Mild i Sweet/Whisky Stout i tak się zastanawiam które by lepiej wybrać? Do Milda pewnie lepsze byłyby M79, ale może M07 w temperaturze 22-23°C nie byłyby złym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po użyciu Burton Union. Nawodnione drożdże czuć było trochę takim dość nieciekawym, ostrym, siarkowym (? ) zapachem, który po zadaniu szybko zniknął, piana dość obfita i mocno przytwierdziła sie do ścianek fermentora - musiałem mocno szorować po opróżnieniu zbiornika. Drożdze opadły na dno i nie siedziały po fermentacji na powierzchni jak np US05. 12blg zeszło do 2. Robiłem na nich american wheat więc nie odniosę się do klarowności. Po starcie fermentacji profil zapachowy wyraznie estrowy włącznie z fenolami, które jednak szybko zelżały a godzik zniknął zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo dorzucałem chmiel/skórki owocowe do przedłużonej burzliwej ( zrezygnowałem z cichej ) więc na dole fermentora miałem prawdziwy rozgardiasz. Może któryś z kolegów mógł pod tym względem bardziej przyjrzeć się tym drożdżom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże Mangrove Jack’s- Bavarian Wheat Yeast (M20).

Drożdże uwodnione , tak jak u kolegi Lodzermensch

obfita piana - (pokrywka w górę), szybki start po 4 dniach spokój.

Piana opadła z 12 blg zeszło do 4 blg (pszenica)

Przelałem na cichą i se stoi na razie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem właśnie w twojbrowar.pl drozdze

NEWCASTLE DARK ALE M03 MANGROVE JACK'S

za okolo 2 tygodnie bede mogl cos powiedziec na ich temat. Bede ich uzywal do mild ale

Edytowane przez antonio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach pojawia się porównanie Burton Union do Wyeast Thames Valley. Skądinąd wiem, że Thames Valley słabo się zbijają - jak się te Burton Union zachowują pod tym względem?

Dzisiaj butelkowałem stouta na tych drożdżach. Po dekantacji piwa w fermentorze została dobrze zbita i nie wzburzająca się warstwa drożdży. Pod tym względem bardziej przypominały Nottinghamy.

 

Nie wiem jak Thames Valley, ale Burton Union zeszły mi dość głęboko (2,5°Blg z 13,6°Blg) mimo zacierania infuzyjnego w 69°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mogę podzielić się swoją opinią na temat: Mangrove Jacks US West Coast Yeas

Jestem na finiszu burzliwej fermentacji American Bittera 12 °Blg. Dzisiaj wypada 8dzień. Fermentacja 21~°C

Start drożdży był okropny! Po uwodnieniu stały 1h~ i jedynie delikatna pianka powstałą, nic więcej. Nie miałem więcej czasu na czekanie i musiałem zadać drożdże.

Pierwsze bulganie w fermentatorze pojawił się po 12h, ze specyfikacji miało wynikać że będzie mocna flokulacja ... nie widzę tego. Mają podkreślać aromaty chmielowe, też tego nie widzę. Za to goryczka jest masakryczna :D (zestaw AB z twojbrowar.pl) a zapach słaby. Mam zamiar chmielić 10g cascade na zimno. Za jakies 7-8 dni podzielę się informacjami co z tego wyszło. Jak na razie drożdże nic specjalnego nie wnoszą, nie ma efektu WOW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podzielić się swoją opinią na temat: Mangrove Jacks US West Coast Yeas

Jestem na finiszu burzliwej fermentacji American Bittera 12 °Blg. Dzisiaj wypada 8dzień. Fermentacja 21~°C

Start drożdży był okropny! Po uwodnieniu stały 1h~ i jedynie delikatna pianka powstałą, nic więcej. Nie miałem więcej czasu na czekanie i musiałem zadać drożdże.

Pierwsze bulganie w fermentatorze pojawił się po 12h, ze specyfikacji miało wynikać że będzie mocna flokulacja ... nie widzę tego. Mają podkreślać aromaty chmielowe, też tego nie widzę. Za to goryczka jest masakryczna :D (zestaw AB z twojbrowar.pl) a zapach słaby. Mam zamiar chmielić 10g cascade na zimno. Za jakies 7-8 dni podzielę się informacjami co z tego wyszło. Jak na razie drożdże nic specjalnego nie wnoszą, nie ma efektu WOW!

Co do startu się zgodzę. Prawie żadnej piany i dość długi start (ok. 12h), ale może już się odzwyczaiłem od zadawania świeżych, uwodnionych drożdży i to dlatego tak mi się dłużyło. Gęstwa jednak startuje szybciej ;) Pracowały energicznie. Zjadły z 15 do 3 Blg (Black IPA) przy zacieraniu 90' 66-67*.

Z drugą częścią wypowiedzi się nie zgodzę. Walory chmielu, którego wrzuciłem do brzeczki dość sporo są mocno podkreślone. Zarówno w aromacie jak i w smaku zielonego piwa. Wiadomo, że po cichej i w butelkach to się mocno zmieni, ale według mnie mocno podkreślają walory chmielu. Poza tym według mnie 10g na zimno nie ma żadnego sensu :)

 

BELGIAN ALE M27 Mangrove Jack's

 

Użyte do Belgian Pale Ale. 13Blg.

Odfermentowanie: Bardzo wysokie

Oj tak. Byłem trochę w szoku, gdy areometr wczoraj pokazał.. 1 Blg! (areometr wyskalowany :))

Zdziwiłem się tym bardziej, że zacierałem na słodko raczej. 20' 62* i 45' 72*. Co prawda słody wrzuciłem do temp. ok. 55*, więc w rzeczywistości przerwa maltozowa trwała dłużej niż 20min, ale wynik pomiaru i tak wprawił mnie w zdumienie ;) W smaku nie wyczułem niczego niepokojącego, co mogłoby wskazywać na obecność nieproszonych dzikusów. Najprwdopodobniej rozleję to piwo w butle bez cichej, po degustacji przedstawię wrażenia z gotowego produktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyte do Belgian Pale Ale. 13Blg.

 

Odfermentowanie: Bardzo wysokie

 

Oj tak. Byłem trochę w szoku, gdy areometr wczoraj pokazał.. 1 Blg! (areometr wyskalowany :))

 

Zdziwiłem się tym bardziej, że zacierałem na słodko raczej. 20' 62* i 45' 72*. Co prawda słody wrzuciłem do temp. ok. 55*, więc w rzeczywistości przerwa maltozowa trwała dłużej niż 20min, ale wynik pomiaru i tak wprawił mnie w zdumienie ;) W smaku nie wyczułem niczego niepokojącego, co mogłoby wskazywać na obecność nieproszonych dzikusów. Najprwdopodobniej rozleję to piwo w butle bez cichej, po degustacji przedstawię wrażenia z gotowego produktu ;)

 

A jak aromat? Jest "typowo" belgijski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyte do Belgian Pale Ale. 13Blg.

 

Odfermentowanie: Bardzo wysokie

 

Oj tak. Byłem trochę w szoku, gdy areometr wczoraj pokazał.. 1 Blg! (areometr wyskalowany :))

 

Zdziwiłem się tym bardziej, że zacierałem na słodko raczej. 20' 62* i 45' 72*. Co prawda słody wrzuciłem do temp. ok. 55*, więc w rzeczywistości przerwa maltozowa trwała dłużej niż 20min, ale wynik pomiaru i tak wprawił mnie w zdumienie ;) W smaku nie wyczułem niczego niepokojącego, co mogłoby wskazywać na obecność nieproszonych dzikusów. Najprwdopodobniej rozleję to piwo w butle bez cichej, po degustacji przedstawię wrażenia z gotowego produktu ;)

 

A jak aromat? Jest "typowo" belgijski?

Ciężko stwierdzić, ze względu na dość silny aromat drożdżowy. Dam znać po degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.