Skocz do zawartości

Drożdże Mangrove Jack's


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

no proszę, kolejne "sucharki", sporo osób będzie zadowolonych, sam z chęcią sprawdzę, chociaż mam troszkę sceptyczne nastawienie, bo do tej pory z suchych podpasywały mi tylko 3 szczepy, z czego używam tylko jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie testuję http://mangrovejacks.com/collections/craft-series-yeasts

 

Do tej pory użyłem M07 i M79. Na szczegóły przyjdzie mi poczekać kilka tygodni, ale do tej pory drożdże zachowały się wzorowo. Po pierwsze feremtnacja zaczęła się szybko, uwodnienie troszkę inaczej wyglądało, drożdże potrzebują więcej czasu na pełne przejście do zawiesiny niż inne marki.

Po burzliwej piwo pachniało jak należy, czyli zgodnie z opisem. Potrzebuję by piwo dojrzało by wypowiedzieć się konkretnie, ale pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

Cena również była atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję http://mangrovejacks...t-series-yeasts

(...)

Cena również była atrakcyjna.

 

Jak doliczysz koszt wysyłki to wyjdzie tyle co już znane i sprawdzone. M79 mogą być ciekawe i nie odwzorowane już w dostepnych suchych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję co prawda piwo, które jest w butelkach zaledwie tydzień, ale pierwsze wrażenia są pozywtyne.

M79 są póki co naciekawszymi drożdżami do ale, gdzie wymagany jest owocowy/estrowy profil. Piwo nie jest wytrawne, ani puste w smaku (S04 i Windsory, co prawda nie odfermentowują bardo głęboko, ale dają raczej puste w smaku piwo). Tego bardzo brakowało mi na rynku drożdży suchych.

Właściwie jest cała gama drożdży pod wszystkie podstawowe brytyjskie style.

Ciekawy jestem drożdże do styli belgijskich i pod pszenice bawarską.

 

Drożdże płynne ciągle oferują dużo większy wybór, ale generalnie wybór szczepów w postaci drożdży suchych zaczyna zaskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POjawiły się te drożdże w jednym ze sklepów, teraz może więcej osób będzie miała okazję je wypróbować.

Z tym pojawieniem się to bym nie przesadzał - na razie przy wszystkich Jackach jest "Stan: Tego produktu brak w magazynie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.