Skocz do zawartości

Pierwszy brewkit Wheat beer Coopers start


Rekomendowane odpowiedzi

No to stało się. Sprzęcik dotarł dzisiaj do mnie. Po kolejnych dezynfekcjach, dzięki Waszemu wsparciu i doświadczeniu drodzy "forumkowicze"pierwszy brewkit zapodany. Blg początkowe wyszło mi ok.10,5 (22l. wody,1kg cukru,brewkit wheat coopers). Na razie nie widzę aby coś się działo, czekam na pierwszy "bulgot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

Po dwóch godz. od zalania bulgotu jeszcze nie ma a pianka na razie na 1cm.

Jeśli masz pianę na 1 cm w fermentatorze a nie ma bulków to masz nieszczelność w fermentatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najnowszych wieści: zaczęło bulgotać po 3 godz., a dzisiaj po 12 godz. już konkret, trudno dostrzec jaka jest piana, bo zbiornik ma mleczny kolor i nie widać za dobrze a boje się rozszczelniac i zaglądać do środka. W każdym razie piana rurką na razie nie wyłazi! czy to normalne objawy? Kurde pierwszy raz zawsze trudny i człowiek się przejmuje byle głupim bul bul...

Edytowane przez szymin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wsparcie. Z kapslownicą miałeś rację. Próbowałem na sucho(tzn) z wodą trochę po kapslować. Micha, podkładka pod butlę, no i przyznam szczerze, że chyba trochę się namęcze przy kapslowaniu tych 40-tu butli:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

67 godz. fermentacji i bulko już ledwo ledwo (średnio ok. co 40 sek.). Czy może to już być koniec fermentacji? Myślę, że jeszcze trzeba poczekać aż całkiem ustanie? I dopiero później można przelewać do butelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 godz. fermentacji-próba miary Blg 2,5, bulgotanie w rurce średnio co 50 sek. Spróbowałem piwka z miarki, smakowo już przypomina warkę, tylko kolorek cosik bladziuśki! Czy to się jeszcze zmieni, ściemnieje? Czy może dodać do butelkowania cukier kandyzowany?

co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie czekaj tydzień. "Pancerniki" odfermentowują nawet 1,5°Blg zwłaszcza z cukrem. Do refermentacji nic z kolorowych cukrów bym nie dawał, to nie ten styl i nie wpłynie bardzo wyczuwalnie na kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabutelkowane (młotkowa-2butle straty) - pierwsza warka zaliczona

Staraj się pisać ile °Blg przy butelkowaniu, ile cukru(glukozy) do refermentacji itp. Zawsze potem można wyciągnąć jakieś wnioski z sukcesu lub porażki, czego nie życzę. Swoją drogą, dwie butelki straty przy młotkowej to poważny sukces. Czekam kiedy zaczniesz myśleć o zacieraniu, a wtedy służę wszelką pomocą, oraz wsparciem surowcowym(chmiele, drożdże itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapslowałem jak było 1°Blg, przy dodaniu 4g cukru. też się cieszę że średnia strzaskanych butelek jest tak dobra (20-1). O zacieraniu myślę jak najbardziej. Przede wszystkim muszę uzbierać potrzebny sprzęt, może coś przerobię z tego co mam?. Na pewno się zgłoszę, jak będzie tak daleko. I dzięki za dotychczasową pomoc. Już nie mogę się doczekać co mi wyszło z tych moich "wypocin". Jedno jest pewne, jak z butelkami było wszystko ok. (sterylność), to będzie dobre - przynajmniej takie było przed nalaniem (zero kwasu, fajna goryczka) co tu dużo mówić SMAK PIWKA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

10 dni w butelkach, musiałem spróbować. Z całą stanowczością stwierdzam, że warka wyszła przednia. Nie ważne że z puchy, naprawdę bardzo dobre piwko i co ciekawe, smakuje jak przeniczniak. Już wiem że na tym nie koniec. Dzięki wszystkim za wsparcie-podoba mi się te hobby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.