Skocz do zawartości

Piwo "Brok"


andrzejf

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kojarzy ktoś piwo Brok? Było kiedyś takie-może jeszcze jest.W zielonych butelkach bezzwrotnych.Sprzedawali to w Kauflandzie.Tak mi to piwo smakowało. I teraz kiedy stawiam pierwsze kroki w warzeniu piwa,przypomniałem sobie o nim.Mam za sobą piwa z brewkitów.Ostatnio Zrobiłem dwa piwka z ekstraktów ,tzn. jeszcze się robią.I jak tak bulgotało w rurce,podłożyłem nosa i tak mi tym Brokiem zapachniało.I tu moje pytanie. Zna ktoś przepis coby takie piwko zrobić? Przypominam że narazie jestem na etapie ekstraktów.Więc pewnie możliwości są tu ograniczone. Ale może tu chodzi o jakieś odmiany chmielu?? Kto pił to piwko to skojarzy o jaki smak chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria Export'a anno domini 2003 była w porządku, piwo było bardzo aromatyczne.. Jeny, ile żeśmy go tej wiosny wypili w i pod akademikiem... Ja bym poszedł w zwykły zasyp pilsowy, niemieckie chmiele /Mittelfruh/ i chmielenie na zimno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś na etapie ekstraktów, to nachmiel i po fermentacji rozlewaj w zielone butelki. Butelek później nie trzymaj w ciemnicy, tylko wystaw je na jak najbardziej nasłoneczniony teren. Przeprowadziłem ostatnio test i po około tygodniu piwo w zielonej butelce wystawione na działanie promieni słonecznych miało aromaty, o które Ci zapewne chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj butelkowałem kolejną warkę. O ile pamiętam,było tam kilka zielonych butelek.Obecnie są w domu w celu nagazowania.Po kilku dniach miałem przenieść do ciemnej,chłodnej piwnicy.Ale w ramach eksperymentu mogę wystawić kilka na działanie słońca.Na parapecie pewnie będzie dobrze.Tylko to nasłonecznianie te kilka dni i do piwnicy,czy na dłużej zostawić na słońcu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię ten sam eksperyment.. tylko szkoda, że w Londynie tak trudno o słońce w ostatnich dniach.. no i pora deszczowa sie zbliża..

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brok... coś kojarzę że coś takiego produkowało na Polskę PepsiCo. Piwo w smaku... nic rewelacyjnego. Takie coś między Ice Lager, a Lager. Ni pies ni wydra.

Broka w latach 90' warzyl browar w Koszalinie i Slupsku.

Sam pamietam ich piwa takie jak Kanclerz, Wiking, Sambor, Martin czy Hetman.

Jak na tamte czasy byly to przyzwoite lagery (przynajmniej ja je tak pamietam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brok... coś kojarzę że coś takiego produkowało na Polskę PepsiCo. Piwo w smaku... nic rewelacyjnego. Takie coś między Ice Lager, a Lager. Ni pies ni wydra.

Broka w latach 90' warzyl browar w Koszalinie i Slupsku.

Sam pamietam ich piwa takie jak Kanclerz, Wiking, Sambor, Martin czy Hetman.

Jak na tamte czasy byly to przyzwoite lagery (przynajmniej ja je tak pamietam).

Być może bredzę, ale pamiętam że jakieś piwo mnie powaliło na kolana jak przeczytałem na etykietce PepsiCo. Kojarze bardziej etykietkowo, niż nazwowo.

Nie zmienia to faktu że na świecie jest tyle stylów piwa które są o niebo lepsze od masówek... szkoda czasu na Brok'a jaką by się jego miłością nie darzyło ja wolałbym osobiście szukać mojego piwa samemu. Czy go znajdę? Nie sądzę, ale na pewno zbliżę się do mojego ideału i będzie to moje idealne piwo. Kiedyś lubiłem Lecha, teraz tego zdalnie sterowanym kijem przez szmatę we śnie nie tykam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brok... coś kojarzę że coś takiego produkowało na Polskę PepsiCo. Piwo w smaku... nic rewelacyjnego. Takie coś między Ice Lager, a Lager. Ni pies ni wydra.

Broka w latach 90' warzyl browar w Koszalinie i Slupsku.

Sam pamietam ich piwa takie jak Kanclerz, Wiking, Sambor, Martin czy Hetman.

Jak na tamte czasy byly to przyzwoite lagery (przynajmniej ja je tak pamietam).

Być może bredzę, ale pamiętam że jakieś piwo mnie powaliło na kolana jak przeczytałem na etykietce PepsiCo. Kojarze bardziej etykietkowo, niż nazwowo.

Nie zmienia to faktu że na świecie jest tyle stylów piwa które są o niebo lepsze od masówek... szkoda czasu na Brok'a jaką by się jego miłością nie darzyło ja wolałbym osobiście szukać mojego piwa samemu. Czy go znajdę? Nie sądzę, ale na pewno zbliżę się do mojego ideału i będzie to moje idealne piwo. Kiedyś lubiłem Lecha, teraz tego zdalnie sterowanym kijem przez szmatę we śnie nie tykam. ;)

Pilem je dawno temu a i teraz jakbym mial okazje to tez bym sprobowal. Czy by mi smakowalo? Calkiem mozliwe ze nie ...

Nie bede jednak mowil, ze wszystkie koncerniaki sa niepijalne, bo istnieja pozycje po ktore siegam do teraz pomimo sporego wyboru piw wlasnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak się warzy sememu to jest trend żeby piwa koncernowe nazywać szczochami. Pewnie takie są, ale zanim się poznało tajniki warzenia każdy pił owe szczochy i mu smakowały. Ja do tej pory lubię wypić świeżego Heinekena. Kolega pyta jak zrobić klona i na tym się skupmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak się warzy sememu to jest trend żeby piwa koncernowe nazywać szczochami. Pewnie takie są, ale zanim się poznało tajniki warzenia każdy pił owe szczochy i mu smakowały. Ja do tej pory lubię wypić świeżego Heinekena. Kolega pyta jak zrobić klona i na tym się skupmy...

Nie chodzi o samą markę piwa, ale o styl czy to nazywany eurolager bądź American standard lager. Celem tego piwa jest smakować tak naturalnie jak to technicznie możliwe. Wystarczy uwarzyc kilka piw samemu aby przekonać się ze piwo może smakować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.