Skocz do zawartości

Ocena składów - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc witam Wszystkich serdecznie! Dopiero zaczynam moją przygodę z zacieraniem i forum jest mi bardzo pomocne.

Za sobą mam pierwszą warkę i zaplanowałem następne, przewidziane na 25 l.

 

1) Belgijskie Pale Ale

 

Słód Pale Ale Weyermann 3 kg

Słód Monachijski typI Weyermann 1.4 kg

Słód Abbey Malt Weyermann 0.4 kg

Słód Carabelge Weyermann 0.25 kg

Chmiel Styrian Golding 38 g

Chmiel Saaz 38 g

Safbrew S-33

 

2) Pszeniczne jasne

 

Słód pszeniczny Weyermann 3 kg

Słód pilzeński Weyermann 2 kg

Słód Carahell 0.25 kg

Słód Carapils 0.2 kg

Chmiel Lubelski 38 g

Safbrew WB-06

 

Tylko mam jeden problem, produkty dziś przyszły ze sklepu i okazało się, że jakoś nie zamówiłem do 1) zestawu Carabelge a do 2) Carahell. Nie wiem jak to się stało…Pytanie brzmi czy będą odczuwalne zmiany bez dodatku tych słodów? Planowałem zacierać w tą sobotę a teraz nie wiem czy darować to sobie i przekładać na dalszy termin czy kontynuować plan jednak z tymi brakami.

Dodam że mam jedynie naddatek monachijskiego.

Będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lissek, pewnie w stosunku do pierwszego zmieni się tylko planowany kolor. Co do drugiego, to nie ma obaw. Zacierałem wczoraj Weizena właśnie bez Carahella, tylko dosypałem więcej Carapilsa na pianę i na warkę 30 litrów. Rezultat? Wyszło minimalnie przed 15 stopni Ballinga. :D

 

Także jak nie masz wymienionych słodów, to rób i nic się nie bój. Piwko na pewno będzie dobre. ;)

 

EDIT: Aha, i zmniejsz gramaturę ilość chmielu do 25-30g. Tam ma być banan i goździki, chmiel gra skrzypce na samym końcu, to go dużo nie potrzeba.

Edytowane przez ACz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.