Skocz do zawartości

coś mleczne wyszło Pale Ale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawił mi się problem przy warzeniu Pale Ale ze słodów Strzegomskich sam śrutowałem może za drobno nie wiem ale na końcu przed filtracja brzeczka nie była klarowna , filtracja nic nie pomogła,próba jodowa wykonana wszystko ok.Po chmieleniu to samo był przełom ale nic nie pomogło mętne poszło do fermentatorów .Fermentacja 19st po tygodniu żur ,cicha 4 tygodnie żeby się wyklarowało.Było lepiej ale nie to czego oczekiwałem.Butelkowanie do dziś odstaje się w butelkach 11 tygodni nie jest idealne nie wiem ale chyba wpłynęło to zmętnienie na smak nie jest złe ale coś mu dolega.Chciałbym uniknąć podobnych błędów na przyszłość gdzie popełniłem błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłem to piwko trzy razy ale w mniejszych ilościach i na surowcach z BA przy tej warce użyłem swojego śrutownika .Przy filtracji zawracałem kilka razy ale nie mogłem uzyskać klarownego roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj degustacja lekko mętne ale jaki smak i zapach cytrusowy piwko" pierwyj sort"naprawdę nie ma co się przejmować zmętnieniem , znów jestem podbudowany za tydzień komunia syna będzie się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mętność wpływ ma zbyt duża zawartość skrobi albo białek. Warto dłużej gotować, białka się wytrącą w razie ich nadmiaru. Każde piwo gotuję minimum 1,5 godziny. Po pierwsze żeby zminimalizować obecność DMS, a po drugie białka.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiś posmaków typu goździki, banany... często mętność powodują dzikie drożdże, zwane inaczej infekcją. Takiego piwa za chiny ludowe nie da się sklarować.

Co mi do głowy przychodzi... nie śrutowałeś za drobno? Z tego co kojarzę niektórzy piwowarzy żeby zachować mętność piwa dodają odrobinę mąki. ;)

Napiszę więcej, niektórzy oddali by życie żeby piwo nie klarowało się. :D

Edytowane przez plx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.