Skocz do zawartości

Moj pierwszy Kit - IPA.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ponieważ to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość i z góry przepraszam za gafy He He.

Połknąłem piwnego bakcyla na majówce, próbując piwka zatartego przez kumpla który to podał mi tą stronkę polecając ją jako skarbnicę wiedzy na temat piwowarstwa. Ponieważ dopiero zaczynam mam masę pytań przed zakupem odpowiedniego zestawu.

Co do sprzętu nie mam większych pytań. W sumie tutaj wybór jest prosty. Problemy zaczynają się przy surowcach.

Chcę zacząć od Brewkitu i wybrałem

 

- Better Brew Kit – India Pale Ale i zamiast cukru „Maltoza Znalec Suchy ekstrakt słodowy jasny 1kg.”

 

I tu mam dylemat.

 

Czy wymieszać ten ekstrakt z glukozą w relacji 1:1 i wsypać otrzymane 2kg do rozpuszczonego brewkitu czy też może wsypać ten ekstrakt jak leci nie mieszając go z niczym ?? A może 1 kg ekstraktu słodowego to za mało ??

 

A może macie swoje własne,sprawdzone metody na zrobienie India Pale Ale ??

 

Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Żupan Gergej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem IPA Coopers z dodatkiem 750g suchego ekstraktu słodowego (Muntons Medium) i wyszło rewelka ;) muszę je oszczędzać żeby za szybko nie wyszło ;)

1kg ekstraktu powinno byc ok, jak dodasz jeszcze 1kg glukozy to może być za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Podaje linki do produktów.

Piwko

 

http://www.piwopiweczko.pl/Better-Brew-Kit-8211-India-Pale-Ale,235.html

 

Ekstrakt

 

http://www.piwopiweczko.pl/Maltoza-Znalec-Suchy-ekstrakt-slodowy-Jasny-1kg,189.html

 

Co do dodawania glukozy to może dodać 0,5 kg.Właśnie wyszperałem na Youtube filmik w którym jeden kolo tak właśnie robił. Ciekawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten jeden kilogram maltozy w zupełności wystarczy. Tylko że to akurat moje produkty więc nie chciał bym być stronniczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.