Skocz do zawartości

Sweet Stout


Rekomendowane odpowiedzi

Słodkość to zależy od ilości laktozy. Mi wyszedł lekko kwaskowaty ale to wina ph wody należało pewnie dodać z 4g kredy lub gipsu.

 

A ważyłem wg:

 

Sweet Stout 20L 14ᵒBLG

 

Słody:

Pale Ale 3,5kg

Karmelowy ciemny 0,4kg

Chockolate 0,35kg

Jęczmień palony 0,2kg

 

Chmiel Northown 25g

Laktoza 0,5kg

 

Zacieranie:

12l do temperatury 70ᵒC wsypać słody oprócz chockolate i jęczmienia palonego. Ustabilizować temperaturę na 67ᵒC i utrzymać przez 70min

 

Wsypać pozostałe słody

67ᵒC - 10min

78ᵒC - 5min

 

Wysładzać 15l - 78ᵒC

 

Gotowanie 70min:

 

60min - chmiel cały

15min - laktoza cała

 

Fermentacja 18-21ᵒC

 

Butelkowanie 6g glukozy na 1l piwa

Leżakowanie 6 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam mam zamiar zająć się sweet stoutem planuje podzielić warkę na dwie części i do jednej części dodać laskę wanilii czy ktoś robił już coś takiego, i kiedy tą wanilię dodać myślałem żeby ją wrzucić na cichą, co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje nie dawać laktozy czyli zrobić stouta, a do połowy butelek dodać słodzika. Dzięki temu pół arki będzie sweet stout a druga wytrawna. W twoim wypadku dodanie na cicha powinno być dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź też tak właśnie myślałem. Jutro biorę się do roboty, w sumie to jestem ciekaw co wyjdzie. :P Poza tym to nie mam pojęcia jak to piwo smakuje ciężko to w naszym pięknym kraju takie spotkać, więc pozostaje jedynie wyobraźnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodzik wprawdzie nie jest fermentowalny, ale też dodawanie go do sweet stouta to nieszczególny pomysł. Równie dobrze można dodać laktozę na etapie rozlewu - przelać do wiaderka z syropem cukrowym (do refermentacji), zabutelkować połowę, a następnie dodać, rozpuszczoną w niewielkiej ilości piwa, laktoze i zabutelkować resztę. Jak smakuje słodzik w ciemnym piwie można się przekonać, próbując liczne czeskie i słowackie tmave, które są dosładzane sacharyną (patrz na skład, bo te lepsze jej nie zawierają).

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał dodawać laktozę na etapie rozlewu, ponieważ laktoza którą ja dodałem do mojego sweet stouta została w części przefermowana. Jeżeli dostaniesz jakąś trefną wymieszaną z cukrem możesz dorobić się granatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.