Skocz do zawartości

Sklep homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza warka za mną z chmielami od HB. Wystarczyło 25g/10l Mosaica na cichej żeby przekonać się o jakości chmieli względem sklepu TB. Ostatnie kilka IPA były u mnie słabe, mało aromatyczne, goryczka ciężka a tu miłe zaskoczenie. Łącznie mam chyba 10 różnych chmieli to przetestowania z HB i jeden zestaw BIPA z TB więc bezpośrednie porównanie też będę miał i przekonam się co w chmielach piszczy :). Oczywiście obsługa po zakupowa też na wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pochwalę swój pierwszy zakup w Homebrewing, który jak na porę roku to przyszedł zadziwiająco szybko. Nabyłem zestaw na bazie ekstraktów i mam jedną wątpliwość:

Chmiele w zestawie są spakowane w zgrzewane woreczki, ale nie próżniowo (!). Chmiel, który nabyłem osobno jest już pakowany próźniowo. Czy tak ma być z tym chmielem z zestawu? 

 

Przy okazji zagłosuję za przesyłkami paczkomatem, ostatnio radzą sobie znacznie lepiej niż kurierzy, przynajmniej w moim rejonie.

 

Przeglądnąłem także cały ten wątek i znalazłem zachętę do zgłaszania  własnych pomysłów na zestawy/receptury. Czy moglibyście dodać jakiś zestawz przepisem na barley wine z ekstraktów - browamator miał taki zestaw, ale w tym sezonie znikł z oferty, a poza tym sam sklep boryka się z jakimiś problemami technicznymi. 

Edytowane przez pt123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy na bazie ekstraktów możesz sobie skomponować sam. Można łatwo przekonwertować recepturę na bazie słodów na ekstrakty, które zastępują słody bazowe. Słody specjalne (jest ich zwykle niewiele) po prostu zacieraj w jakimś małym garnku. Co do rozszczelnionych chmieli to trochę dziwne ale sklepy "lubią" dorzucić do zestawu różne dziwne składniki, które nie schodzą z magazynu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pt123 napisał:

Pochwalę swój pierwszy zakup w Homebrewing, który jak na porę roku to przyszedł zadziwiająco szybko. Nabyłem zestaw na bazie ekstraktów i mam jedną wątpliwość:

Chmiele w zestawie są spakowane w zgrzewane woreczki, ale nie próżniowo (!). Chmiel, który nabyłem osobno jest już pakowany próźniowo. Czy tak ma być z tym chmielem z zestawu? 

 

Przy okazji zagłosuję za przesyłkami paczkomatem, ostatnio radzą sobie znacznie lepiej niż kurierzy, przynajmniej w moim rejonie.

 

Przeglądnąłem także cały ten wątek i znalazłem zachętę do zgłaszania  własnych pomysłów na zestawy/receptury. Czy moglibyście dodać jakiś zestawz przepisem na barley wine z ekstraktów - browamator miał taki zestaw, ale w tym sezonie znikł z oferty, a poza tym sam sklep boryka się z jakimiś problemami technicznymi. 

Chmiele do zestawów nie są pakowane próżniowo.

Wspomniany zestaw postaramy się przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jancewicz napisał:

Zestawy na bazie ekstraktów możesz sobie skomponować sam. Można łatwo przekonwertować recepturę na bazie słodów na ekstrakty, które zastępują słody bazowe. Słody specjalne (jest ich zwykle niewiele) po prostu zacieraj w jakimś małym garnku. Co do rozszczelnionych chmieli to trochę dziwne ale sklepy "lubią" dorzucić do zestawu różne dziwne składniki, które nie schodzą z magazynu... 

Chmiele w zestawach nie są pakowane próżniowo więc nie mogły być rozszczelnione...

Nie lubimy i nie dorzucamy dziwnych składników!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jancewicz napisał:

Zestawy na bazie ekstraktów możesz sobie skomponować sam. Można łatwo przekonwertować recepturę na bazie słodów na ekstrakty, które zastępują słody bazowe. Słody specjalne (jest ich zwykle niewiele) po prostu zacieraj w jakimś małym garnku. Co do rozszczelnionych chmieli to trochę dziwne ale sklepy "lubią" dorzucić do zestawu różne dziwne składniki, które nie schodzą z magazynu... 

Masz rację, jeszcze dwie-trzy warki i spróbuję tak zrobić. Obserwuję Twój wątek i między  innymi tam szukam inspiracji. Na razie jednak nie ogarniam jak poszczególne surowce i ich rodzaje grają ze sobą, więc wolę sięgać po coś sprawdzonego, a przynajmniej skomponowanego przez kogoś z doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, janusz napisał:

Chmiele do zestawów nie są pakowane próżniowo.

Wspomniany zestaw postaramy się przygotować.

Co do chmieli to przyjmuję do wiadomości. Pewnie i tak nie zauważę różnicy ? 

Co do zestawu barley wine (z eskatraktów) to byłoby super i biorę od razu. 

Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest szansa na ekstrakt słodowy żytni w opakowaniu 1.2 kg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janusz napisał:

Chmiele w zestawach nie są pakowane próżniowo więc nie mogły być rozszczelnione...

Nie lubimy i nie dorzucamy dziwnych składników!!!

 

I tak trzymać!

 

P.S. Mam nadzieję, że nie zostałem źle zrozumiany, o nic oczywiście Was nie posądzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pt123 napisał:

Co do chmieli to przyjmuję do wiadomości. Pewnie i tak nie zauważę różnicy ? 

Co do zestawu barley wine (z eskatraktów) to byłoby super i biorę od razu. 

Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest szansa na ekstrakt słodowy żytni w opakowaniu 1.2 kg? 

 

Dostępność ekstraktu żytniego muszę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 13:47, pt123 napisał:

 - browamator miał taki zestaw, ale w tym sezonie znikł z oferty, a poza tym sam sklep boryka się z jakimiś problemami technicznymi. 

Pewnie robił jakąś inwentaryzacje czy coś. Wszystko już działa jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anatom napisał:

Pewnie robił jakąś inwentaryzacje czy coś. Wszystko już działa jak trzeba. 

Może, ale teraz mają zaledwie 4 zestawy na bazie ekstraktów ? Wydawało mi się, że takie zestawy to można skompletować niemal on-line z tego co i tak leży w magazynie.... Mogliby chociaż opublikować instrukcje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, advisorylyrics napisał:

https://www.homebrewing.pl/india-pale-ale-ipa-15blg-zestaw-surowcow-p-692.html

Piwo "IPA" na polskich chmielach, cena 68zł i dostawa od 17zł? Nieźle 

 

Z ciekawości przeglądnąłem na szybko te zestawy. 4kg słodu Weyermana i 60g angielskiego chmielu to 83zł ;)

https://www.homebrewing.pl/belgian-pale-ale-13blg-premium-zestaw-surowcow-p-681.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
2 minuty temu, skazi napisał:

Będzie jeszcze dostępny odbiór osobisty? Mieszkam w Cieszynie, w Pogwizdowie jestem kilka razy w tygodniu, średnio mi się opłaca zamawiać kurierem.

Jest taka możliwość, proszę złożyć zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Wątek umarł, ale my działamy prężnie :) Wysyłka paczkomatem już dawno wdrożona.

Dziś z racji panujących upałów chciałabym polecić Wam nowość w Polsce oryginalne Kveiki z Norwegii od Kveik Yeastery. Są to kultury złożone z kilku różnych szczepów drożdżowych, tak jak normalnie używane są do fermentacji norweskich farmhousów od pokoleń, a nie wyizolowane w laboratorium pojedyncze szczepy. Wszystkie fermentują w temperaturach dochodzących do 38C lub nawet 42C, zazwyczaj kończą fermentację w przeciągu 48h. Szczegółowe dane znajdziecie w opisach poszczególnych kveików. Zachęcam do testowania. U nas NEIPA na K.14 Eirtheim już fermentuje :)

 

https://homebrewing.pl/kveik-yeastery-c-1_2_102.html

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 18:30, dori napisał(a):

Dziś z racji panujących upałów chciałabym polecić Wam nowość w Polsce oryginalne Kveiki z Norwegii od Kveik Yeastery.

 

Dzięki za to info. Właśnie ostatnio patrzyłem na stronie KY czy jest jakiś dystrybutor w PL. Zakupy zrobione ;) Będą na stałe czy to sezonowa akcja? Jaki termin ważności jest na saszetkach?

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.