Skocz do zawartości

Sklep homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

 

Drogo na przykładzie kapslownicy Greta chyba obok HomeBeer najdrożej ze wszystkich sklepów

za to słody jedne z tańszych. Każdy sklep ma swoją strategię marketingową. A dzięki sporej ich ilości my możemy sobie w nich przebierać. I tak coraz więcej kupujemy sobie w chinach i na własną rękę :)

 

Mnie za to boli beznadziejna responsywność sklepu. Straszne to jest, żeby zobaczyć produkty muszę pooglądać sobie wielki koszyk i breadcrumbs , potem długaśne i przeskalowane menu a potem nawet newsletter, cennik i kontakt, potem jeszcze filtry, ale je już strawię. 

Żyjemy jednak w czasach, gdzie na prawdę warto inwestować w tą responsywność, nawet jeśli jeszcze nikt nie robi zakupów u Was przez telefon/tablet to prędzej czy później zaczną. 

Taki mój mały manifest. Dodam, że używam telefonu z ekranem 5.5" , nawet sobie nie wyobrażam jak wygląda to na mniejszych telefonach.

Ogólnie sklep jest świetny, kontakt szybki, miły i pomocy a dla mnie ideał, bo blisko :)

 

No tak jak będę robił większe zakupy w przyszłości to skorzystam i wybiorę się osobiście z Bielska do Pogwizdowa to raptem pół godzinki jazdy jeszcze trasa taka szybka więc na pewno sie tam wybiorę. Co do przejrzystość strony faktycznie trochę mogliby popracować nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy raz zamawiałem, realizacja błyskawiczna, dobry kontakt, towar świetnie zapakowany i zabezpieczony (szczególnie chmiele), teraz tylko zobaczę jak śrutowanie wpłynie na wydajność. Krótko mówiąc serdecznie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam sklep. Sprawna komunikacja e-mailowa, fachowe porady merytoryczne, wszystko fajne opakowane (szczególnie wspominane wcześniej chmiele). Odbierane osobiście, wieczorem zamówienie, następny dzień po południu odbiór oraz miła pogawędka. Polecam ;)

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzielo mnie na lekka refleksje. ostatnio na tym forum bardzo duzo czytalem o drozdzach i problemach z nimi. Glownie dotyczyly one zbyt malej ilosci drozdzy. z czystej ciekawosci wszedlem do sklepu HB, i co ja widze:

 

http://www.homebrewing.pl/imperial-ipa-19blg-zestaw-surowcow-strzegom-p-712.html

 

Moje pytania beda proste, jakim cudem osoba (niby GCH sprzed lat) moze sprzedawac cos takiego? Chodzi mi o:

 

1. tylko 1 paczka drozdzy - wcale sie nie dziwie skad potem pytania

 

2. zasyp wg mnie niepoprawny - po co tam 50g jeczmienia??? jakis czerwony karmel? 2 kg monacha na 20L??? co to jest?????????

 

3. chmielenie, przepraszam ale to nie jest bitter zeby dawac te chmiele oraz raptem 95g na 20L

 

4. instrukcja pewnie jest ale czy aby na pewno poprawna, nie wiem czemu mam wrazenie, ze moze byc tam slawetna regula 7 dni burzliwej, 7 dni cichej.

 

5. cena owszem sklepu sprawa ale jak to policzylem jednostkowo to wyszlo 51 zł (bez instrukcji) azestaw kosztuje 69 zł.

 

czy jest jakies logiczne wyjasnienie tych punktow? Ja sie naprawde nie dziwie skad potem pierdylion pytan poczatkujacych piwowarow bo cos nie ruszyl. cos nie pachnie, brak aromatu, dziwnie smakuje. i to wszystko pod imieniem Pani Doroty przeciez osoby tak znanej i cenionej.

Edytowane przez dziadekszuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ktoś broni kupić więcej drożdży? Nie pasuje Ci zestaw, nie kupuj. Sklep robi zestaw i za ich pracę trzeba zapłacić.

A o wrażeniach nie będziemy dyskutować bo sam napisałeś że masz tylko wrażenie....

Jeśli nie pasuje Ci coś co kupiłeś to wyjaśnij w sklepie, a nie produkujesz czarny PR.

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko skoro jest to zestaw oferowany w sklepie piwowarskim to chyba powinien trzymać standardy, zwłaszcza dotyczące ilości drożdży, bo jeżeli "świeżak" kupuje taki zestaw to ma prawo oczekiwać, że będzie on spełniał wszystkie wymagania. 

 

 

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ktoś broni kupić więcej drożdży?
Takie rzeczy powinny być zaznaczone przy zestawie, nie każdy od razu urodził się omnibusem, nie każdy od razu używał kalkulatorów itp.

 

 

 

Jeśli nie pasuje Ci coś co kupiłeś to wyjaśnij w sklepie, a nie produkujesz czarny PR.

Chyba od tego jest ten temat żeby się wypowiadać na temat sklepu? Może zacznijmy banować ludzi za posiadanie swojego zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiego zdania.... filozoficznie mu się odkleiło? Nie rozumiem dlaczego ktoś kto nie miał w rękach takiego zestawu z tego sklepu wypowiada się o nim negatywnie bo "ma takie wrażenie"!

Jeśli uważasz, że zestawy oferowane przez Dorotę nie trzymają standardów no to już jest grubo.

A tekst o omnibusach możesz sobie darować.... jak ktoś nie poświęci czasu na przeczytanie choćby wiki to niech sobie potem narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiego zdania.... filozoficznie mu się odkleiło? Nie rozumiem dlaczego ktoś kto nie miał w rękach takiego zestawu z tego sklepu wypowiada się o nim negatywnie bo "ma takie wrażenie"!

Bo ilość drożdży zalecana jest za mała? Czy posiadanie zestawu w rękach zmienia ilość drożdży potrzebnych do użycia?  

 

 

 

Jeśli uważasz, że zestawy oferowane przez Dorotę nie trzymają standardów no to już jest grubo.
 Nie ma ludzi nieomylnych, gdzie tam jest napisane, że autorką akurat tego zestawu jest Pani Dorota? Nie umniejszając jej zasług dla piwowarstwa domowego, ilość drożdży rekomendowanych jest za mała. Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ktoś broni kupić więcej drożdży? Nie pasuje Ci zestaw, nie kupuj. Sklep robi zestaw i za ich pracę trzeba zapłacić. A o wrażeniach nie będziemy dyskutować bo sam napisałeś że masz tylko wrażenie.... Jeśli nie pasuje Ci coś co kupiłeś to wyjaśnij w sklepie, a nie produkujesz czarny PR.

Nie pasuje mi to ze ktos/sklep sprzedaje zestawy ktore nie powinny byc sprzedawane poniewaz sa to zle skomponowane zestawy, jak mozna wymieniony zestaw nazwac IIPA i dodatkowo popelniac przy jego skladzie bledy? to mi nie pasuje i nie musze miec czy kupic tego zestawu zeby widziec ze jest niepoprawny. to chcialem wyrazic. jak ci nie pasuje to nie czytaj bo ci zylka peknie obronco sklepu.

 

Ale jakiego zdania.... filozoficznie mu się odkleiło? Nie rozumiem dlaczego ktoś kto nie miał w rękach takiego zestawu z tego sklepu wypowiada się o nim negatywnie bo "ma takie wrażenie"!

Widze ze masz jakis problem z rozumieniem, nie musze miec zestawu zeby widziec ze jest cos z nim nie tak. kilka warek uwarzylem i na 1 rzut oka to nie jest zasyp ani chmielenie na IIPA. koniec kropka.

 

Jeśli uważasz, że zestawy oferowane przez Dorotę nie trzymają standardów no to już jest grubo.

hahahahah, a ty na podstawie tego zestawu smiesz twierdzic ze trzymaja albo trzyma?

 

jak ktoś nie poświęci czasu na przeczytanie choćby wiki to niech sobie potem narzeka.

uwaga moderatorzy i administratorzy tego forum, zapamietajcie ten cytat i polecam wklejac link do tej wypowiedzi kazdemu poczatkujacemu ktory zada pytanie o problemy z piwem a okaze sie ze np. zadal za malo drozdzy.

 

mistrzu Fidelu, chyle czolo przed toba.

Edytowane przez dziadekszuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przeczytaj od początku, ok? Również w kwestii ilości drożdży ... ale całość, a nie tylko to co sobie upodobałeś... jak ktoś ma problem z przyswajaniem wiedzy to niech kupuje piwo w sklepie.

Jak ktoś się niedouczy to nawet 3 paczki w zestawie nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za ukłon z Twojej strony.

Tak jak napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie, jeśli masz problem zwróć się do sklepu.

A jak nie to przejrzyj i skrytykuj wszystkie zestawy oferowane przez sklepy piwowarskie. Wtedy będzie uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co przeczytałem np TB i CP zalecają do swoich zestawów aleowych od 16blg 2 paczki drożdży. A do lagerów 12 blg również, więc chyba się da i nie jest to mega wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zestaw na angielską IIPA, więc jęczmień palony czy mała ilość chmielu jest w miarę ok. Z drożdżami faktycznie lipa, ale nie takie kwiatki w sklepach polecają.

Doprecyzuję tylko:

  • Jęczmień prażony Strzegom 0,05kg

Ja kiedyś w sytuacji absoutnie wyjątkowej (piwo na finał PiwoWar Battle) zadałem paczkę US-05 do IIPA 21 blg. Piwo odfermentowało do końca, nie przegazowało się. Wiadomo, że profil pewnie nie był optymalny i dużo przykrył chmiel, ale mocno sie zastanawiałem, czy tego piwa nie wystawić na finał. Także da się. Wiem, że ostatnio modne jest warzenie RIS-ów na pierwszą warkę, ale sorry, ja zanim zacząłem warzyć z puszek czytałem to forum dłuuuuugo i wnikliwie. Myślę, że nie raz trafiłem na wątek, gdzie poruszano zbyt małą ilość drożdży i możliwe związane z tym problemy. Warząc piwo imperialne powinno się jakąś wiedzę już posiadać i zastanowić, czy jedna paczka wystarczy, ewentualnie napisać do sklepu z zapytaniem, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...... A do lagerów 12 blg również, więc chyba się da i nie jest to mega wyzwanie.

 

Serio tylko 2 paczki , można nawet i 3 a co tak klient zapłaci ;)

 

Swoją drogą HB jak zawsze frontem do klienta, miło spotkać p. Janusza zamienić 3 zdania i mieć towar dostarczony prosto do domu w cenie. Ja tam zawsze polecam HB ile mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tego wymaga producent? Powinno się chyba informować o tym klienta? 

 

Czego wymaga producent ? od dawien dawna używam paczkę na 20-25l 12-15 blg. Fakt 1 warkę traktuję jako rozrochową i potem cały sezon używam gęstwy. Popadacie w paranoję liczenia chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawien dawna ludzie toczą wojny ale czy to dobre?

Po odpowiedź zapraszam na forum filozoficzne, my tu tylko warzymy piwo w spokoju i pokoju ;).

 

Koledzy, dajcie już spokój z tymi drożdżami, to jest wątek sklepu. Poza tym, już wszyscy wiemy, że macie wątpliwości :). W razie wątpliwości czy sugestii najlepiej chyba uderzać wprost do Dori, sklep bez problemu odpowiada na wszystkie zapytania mailowe.

 

Na marginesie, czy ktokolwiek zadał sobie trud, żeby sprawdzić, czy Dori nie wysłuchała sugestii?

post-5875-0-38611500-1457076203_thumb.jpg

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kilka nowości w sklepie :) Zadowoleni będą przede wszystkim miłośnicy "wędzonek", wprowadziliśmy całą gamę słodów wędzonych Słodowni Strzegom (Viking Malt) oraz słód pszeniczny wędzony dębem ze Słodowni Bruntal, słód ten jest produkowany dla Browaru w Grodzisku i oczywiście stanowi bazę piwa grodziskiego.  Ponadto uzupełniliśmy ofertę drożdży Mangrove Jack's. W ciągu najbliższych tygodni planujemy wprowadzenie kolejnych nowych produktów.

Z dobrych wiadomości - udało nam się też znacznie obniżyć koszty przesyłek GLS.

Zapraszam też do lektury bloga, gdzie pojawiło się kilka nowych wpisów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.