Skocz do zawartości

Sklep homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że szukasz dziury w całym....

może nie dziury, ale alibi ;)

Ja wiem czy alibi. Skoro zrobiłem wszystko zgodnie z przepisem, a mimo to fermentacja przebiega nie do końca poprawnie....no ale niech będzie. Moja wina. Czepiam się, a producent zaleca dwie saszetki drożdży bo jest pazerny na zyski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączą drugą paczkę to będzie marudzenie po co druga jak 1 wystarczy bo można starter zrobić albo nie zadawać w 9C tylko w 18. Mam wrażenie że szukasz dziury w całym....

Masz rację, dodam, że jeśli ktoś nie ma warunków oraz umiejętności do przeprowadzenia dolnej fermentacji to niech takiego zestawu nie kupuje ale wybierze np grand lub inne górnej fermentacji. ps mam dopiero 2 dolną fermentację :) (kukuryźnika3) , warunki kiepskie, pudło z lodem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis to może być na sernik. Jeszcze raz ci powtórzę, piwo, wino, destylaty to rzemiosło. Tu nie ma przepisów, tylko doświadczenie pozwala zrobić coś wyjątkowego.

Ale offtopujesz, spłycając przy okazji i stawiając śmiałe tezy. Na sernik może być przepis, a na piwo receptura. Jeden szuka w kuchni albo warzeniu artyzmu, inny rzemiosła, a jeszcze innemu wystarczy odtwórcze podejście do sprawy, na bazie sprawdzonych przepisów i receptur, bo po prostu chce się napić dobrego piwa, nie zaglądając zbyt głęboko pod maskę. W żadnej z dróg nie ma nic złego i żadnej nie należy deprymować. Z doświadczeniem nikt się nie rodzi, je się zdobywa, m.in. na sprawdzonych recepturach (przepisach :smilies:). Nie zdarzyło Ci się przeglądać zapisków innych piwowarów?

 

Bo piwo to rzemiosło a nie matematyka.

Matematyka jest wszędzie kolego :cool:.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nawet najlepszy matematyk z najlepszego przepisu nie zrobi dobrego piwa.

Rzeczywiście offtop się robi i ktoś mógłby to pousuwać.

Trochę to też bez sensu obwiniać sklep, że nie dał idealnego przepisu dla początkujących na 400 stron typu kunze i podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu obwiniam sklep? Zapytalem tylko czy nie byloby lepiej zorganizowac zestaw tak. Aby ktos malo doswiadczony jak ja, rowniez mial szanse uwarzyc poprawne piwo. Bez koniecznosci wczytywania sie w literaturę, a opierajac się jedynie na tym co znajdzie w zestawie. Jak juz wspomnial jeden z poprzednikow nie kazdy musi byc wirtuozem piwowarstwa, znac chemiczny sklad chmielu i ilosc komórek drozdzowych na litr brzeczki. . Nigdy nie warzylem dolniaka. Wiec wybralem zestaw aby na nim potrenować. Nastepnym razem zrobie starter albo wezmę dwie saszetki. Nie każdy jednak ma wiedze sprzet i zaplecze do takich działań. Stąd moja sugestia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ktos malo doswiadczony jak ja, rowniez mial szanse uwarzyc poprawne piwo. Bez koniecznosci wczytywania sie w literaturę, a opierajac się jedynie na tym co znajdzie w zestawie

To jest nierealne.

Sam zaczynałem od lagerów i od zacierania. I nie skupiałem się na przepisie a na technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem odpisać, że zaczynałem od zestawów i było ok, gdy doznałem olśnienia :). Gdybym naprawdę byl totalnym laikiem. Zrobiłbym jak nakazuje przepis. Po czym olał czy fermentuje prawidłowo czy nie. Bo bym o tym nie wiedział. Za kilka tygodni wypiłbym własne piwo. Które i tak byłoby lepsze od wszystkiego ze sklepu i popadł w zachwyt :). A że już coś tam wiem, to zacząłem za bardzo kombinować. No i takie mamy efekty. Jakkolwiek cel edukacyjny został osiągnięty. Wybaczcie wszyscy za zawracanie głowy.

 

P.S Poprawiłem literki:)

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Kilka nowości pojawiło się ostatnio w sklepie:

- płatki żytnie

- nowy numer PIWOWARa

- nowe szczepy drożdży Fermentum Mobile - FM20 Białe Walonki, FM12 W szkocką kratkę, FM40 Pszeniczny Łan, FM52 Amerykański Sen

- nowe odmiany chmielu z USA i Nowej Zelandii -  Pacific Jade, Waimea, Rakau, Wakatu, Equinox

- kapsle w kolorze żółtym i srebrnym

 

Powróciły do oferty kapslownice Grifo Heavy Duty i kilka innych drobiazgów...

Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno złożyłem pierwsze zamówienie w Homebrewing, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Realizacja bardzo szybka, surowce dobrej jakości, świeże drożdże mimo że na stronie była dużo wcześniejsza data produkcji. Brawo! I rozmowa w sprawie merytorycznej super! Dziękuję i pewnie jeszcze wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informujemy, że w dniach 15-19 kwietnia 2015 roku sklep będzie nieczynny. Wszystkie zamówienia złożone do niedzieli 12.04.2015 zostaną wysłane najpóźniej w środę 15.04.2015. Zamówienia złożone po 12.04.2015 będą realizowane sukcesywnie począwszy od 22.04.2015.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i zachęcamy do wcześniejszego składania zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę nowości w sklepie pojawiło się w ostatnim czasie:

- ekstrakty Profimatora powróciły do oferty, pojawiły się też nowe ekstrakty bezglutenowe

- zestawy surowców na bazie ekstraktów - do wyboru do koloru, sporo klasycznych jak i nowofalowych piw, dużo amerykanskiego chmielu...

- dwa zestawy surowców na bazie zwycięskich receptur z Warszawskiego Konkursu Piw Domowych - Saison i Oktoberfest

- nowe brewkity OS Brew

- koncentraty owocowe Profimator, do sporządzania nalewek, likierów, koktajli

- coś dla wielbicieli mocniejszych trunków: drożdże 1410 oraz produkty z linii Black Mamba - drożdże, środek klarujący i węgiel aktywny

 

Zapraszam też na blog - znajdziecie tam m.in. opracowanie dotyczące Witbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co się stało z tym sklepem? Nowa strona jest bardzo zniechęcająca. Nie rozumiem zupełnie tego ruchu.

Rzecz gustu, ale mnie także o wiele bardziej podobał się poprzedni wygląd sklepu. Był dużo bardziej czytelny. Swoją drogą, w tym wątku też od dawna cisza.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co się stało z tym sklepem? Nowa strona jest bardzo zniechęcająca. Nie rozumiem zupełnie tego ruchu.

Rzecz gustu, ale mnie także o wiele bardziej podobał się poprzedni wygląd sklepu. Był dużo bardziej czytelny. Swoją drogą, w tym wątku też od dawna cisza.
Jest 'cisza' bo zakupy są dobrze realizowane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest 'cisza' bo zakupy są dobrze realizowane :)

W to nie wątpię i nigdy nie wątpiłem, z resztą sam tam kupiłem rzeczy na sumę czterocyfrową. Nie o ten rodzaj ciszy mi chodziło. Dori dawno tu nie zaglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo na przykładzie kapslownicy Greta chyba obok HomeBeer najdrożej ze wszystkich sklepów

za to słody jedne z tańszych. Każdy sklep ma swoją strategię marketingową. A dzięki sporej ich ilości my możemy sobie w nich przebierać. I tak coraz więcej kupujemy sobie w chinach i na własną rękę :) 

 

Mnie za to boli beznadziejna responsywność sklepu. Straszne to jest, żeby zobaczyć produkty muszę pooglądać sobie wielki koszyk i breadcrumbs , potem długaśne i przeskalowane menu a potem nawet newsletter, cennik i kontakt, potem jeszcze filtry, ale je już strawię. 

Żyjemy jednak w czasach, gdzie na prawdę warto inwestować w tą responsywność, nawet jeśli jeszcze nikt nie robi zakupów u Was przez telefon/tablet to prędzej czy później zaczną. 

Taki mój mały manifest. Dodam, że używam telefonu z ekranem 5.5" , nawet sobie nie wyobrażam jak wygląda to na mniejszych telefonach.

Ogólnie sklep jest świetny, kontakt szybki, miły i pomocy a dla mnie ideał, bo blisko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.