Skocz do zawartości

Sklep homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Dorota, mam 3 pytania, czy będziecie mieli ( bo chyba kiedyś mieliście )

-klips do trzymania wężyka, taki zakładany na krawędź fermenatora

-klips do zaciskania wężyka ( do regulacji przepływu)

- i jeszcze coś takiego jak na zdjęciu, bo nie wiem już gdzie to zdobyć, a potrzebuję z 5 sztuk :)

post-3337-0-41487800-1404069740_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dorota, mam 3 pytania, czy będziecie mieli ( bo chyba kiedyś mieliście )

-klips do trzymania wężyka, taki zakładany na krawędź fermenatora

-klips do zaciskania wężyka ( do regulacji przepływu)

- i jeszcze coś takiego jak na zdjęciu, bo nie wiem już gdzie to zdobyć, a potrzebuję z 5 sztuk :)

post-3337-0-41487800-1404069740_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Piotr

Klipsy do wężyka powinny być w magazynie, sprawdzę jutro.

Klipsów do regulacji przepływu aktualnie nie mamy na stanie.

Do czego służy ta rurka ze zdjęcia, bo mnie przypomina część syfonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam, musiałam zrobić sobie krótkie wakacje

P. Doroto, potrzebuję kolbę Erlenmeyera 2L. Będą dostępne?

Kolby 2 i 3l już do nas jadą, jutro już powinny być dostępne.

 

A ja napiszę tak... Jak avatar Pani piwowar jest tak sympatyczny, to i sklep powinien być sygnowany tak sympatyczną buzią :) Od razu przyjemniej robiło by się zakupy :]

Dziękuję :)

 

Zapraszam na blog - wracam po przerwie, dziś wpis o związkach melanoidynowych i generalnie o reakcji Maillarda w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Zapraszam na blog - wracam po przerwie, dziś wpis o związkach melanoidynowych i generalnie o reakcji Maillarda w piwie.

 

super było poczytać!!!

czy jednak nie powinno to brzmieć:

o związkach melanoidynowych i generalnie o reakcji Maillarda w brzeczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na blog - wracam po przerwie, dziś wpis o związkach melanoidynowych i generalnie o reakcji Maillarda w piwie.

W wolnej chwili poprosiłbym także o wynik eksperymentu z ekstraktami Profimator. Wzorem opisu efektów uzyskanych z brewkita Gozdawy. Sporo moich znajomych warzy z ekstraktów i chciałbym wiedzieć czy promować wśród nich ten towar z Waszego sklepu :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Zapraszam na blog - wracam po przerwie, dziś wpis o związkach melanoidynowych i generalnie o reakcji Maillarda w piwie.

 

super było poczytać!!!

czy jednak nie powinno to brzmieć:

o związkach melanoidynowych i generalnie o reakcji Maillarda w brzeczce?

ojjj tak się zakręciłam ;) ale chociaż tytuł artykułu jest OK.

A ja Pani Dorotko szykuje się do kolejnego zamówienia u was. Niestety w pierwszej paczce od was pojemnik z węglanem sodu uległ zniszczeniu. Teraz trzymam całość w litrowym słoju. Szybka realizacja zamówienia jak na tą odległość.

Pozdrowienia z Austrii

Dziekuję :) Staramy się wszystko porządnie pakować, ale niestety kurierzy i sortownie z paczkami nie obchodzą się zbyt delikatnie.

Zapraszam na blog - wracam po przerwie, dziś wpis o związkach melanoidynowych i generalnie o reakcji Maillarda w piwie.

W wolnej chwili poprosiłbym także o wynik eksperymentu z ekstraktami Profimator. Wzorem opisu efektów uzyskanych z brewkita Gozdawy. Sporo moich znajomych warzy z ekstraktów i chciałbym wiedzieć czy promować wśród nich ten towar z Waszego sklepu :).

Piwo wyszło całkiem dobre, poza kolorem który nie pasuje do opisu. Postaram się umieścić krótką notkę z degustacji, ale generalnie ekstrakty Profimatora polecam :)

 

Kolby stożkowe 0,5l, 1l, 2l i 3l są już dostępne w sklepie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy reduktory osadów wrócą do oferty?

 

Wężyki silikonowe macie dośc drogie. Swojego czasu pisałem na ten temat z Panem Januszem. Drogie bo przyjechały z zagranicy, o ile mnie pamięć nie myli :). Może warto dogadać się z polskim producentem http://www.sklep.mcz.com.pl/ , oni mają swoje wyroby o połowę tańsze. Do tego możnaby wprowadzić maty silikonowe do oferty. Podejrzewam, że przydałyby się ludziom na różnego typu uszczelki :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestesmy przy drozdzach plynnych to mi osobiscie bardzo nie podoba sie polityka sklepu w zakresie przeterminowanych drozdzy - nie rozumiem jak mozna szacowac cene takiego produktu na 41 zl. I nie mowimy tu o przeterminowaniu o tydzien tylko raczej o miesiace. Twojbrowar przeterminowane plynne potrafi sprzedac nawet za 19 zl(regula jest raczej 25-29zl), podobnie zreszta jak sklepy zagraniczne, ktore tez obnizaja ceny przeterminowanych produktow.

Oczywiscie takie drozdze mozna probowac budzic i namnazac, sam tak robie - ale przeterminowane drozdze to produkt niepelnowartosciowy i z tego tytulu powinien roznic sie dosc wyraznie cena od produktu pelnowartosciowego.

 

Szczerze mowiac z tego wlasnie powodu nigdy nie zrobilem w homebrewing zakupow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac z tego wlasnie powodu nigdy nie zrobilem w homebrewing zakupow.

Nie mi oceniać czy masz rację, czy nie. Szczególnie, że sam takich drożdży nie używam. Natomiast ten sklep to nie tylko drożdże, generalizowanie nie jest dobre :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, że się tak wtrącę, problemy sklepów z Wyeast (bo tak to trzeba nazwać, nie zarabia się na tym kokosów a trzeba mieć bo klient wymagający jest) powinny się niedługo skończyć. Fermentum Mobile mówi - "naprawdę już niedłiugo ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, że się tak wtrącę, problemy sklepów z Wyeast (bo tak to trzeba nazwać, nie zarabia się na tym kokosów a trzeba mieć bo klient wymagający jest) powinny się niedługo skończyć. Fermentum Mobile mówi - "naprawdę już niedłiugo ..."

 

No nie wiem, nie wydaje mi sie, ze 15 szczepow Fermentum Mobile mogloby spowodowac, ze nagle wszyscy gremialnie przestana kupowac Wyeasta. Bank drozdzy Wyeasta/Whitelabs to zupelnie inna liga niz raczkujaca, polska firma (nie jest to zarzut tylko stwierdzenie faktu). Najczesciej zdecydowanie bardziej wole kupic szczep, ktorego jeszcze nie uzywalem niz kolejna wersje Chimay/Arden/Dupont ktore sa w powszechnym uzyciu. Moze w przyszlosci Fermentum Mobile rozwinie sie na tyle, ze bedzie potrafilo zaoferowac oryginalne a nie tylko odtworcze szczepy, szczerze im tego zycze. Poki co wydaje sie to jednak byc inicjatywa nastawiona glownie na tych, ktorzy dotad uzywali drozdzy suchych i nie mieli okazji probowac podstawowych szczepow plynnych.

 

Przepraszam za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można się spodziewać uzupełnienia oferty drożdży płynnych na nowy sezon? Szczególnie zależy mi na 3522

Drożdże płynne Wyeast pojawią się na początku września.

WiHuRa ma rację, drożdże Wyeasta to nie jest coś na czym zbija się kokosy, wręcz przeciwnie.

Sprostuję jeszcze tylko jedną rzecz - drożdże Wyeasta nie mają określonej daty przydatności, a jedynie datę produkcji. Według producenta jak i z doświadczenia naszego i innych piwowarów wynika, że starsze drożdże potrzebują po prostu dłuższego czasu aktywacji.

Niestety brutalna prawda jest taka, że część piwowarów nie kupuje świeżych drożdży tylko czeka na przecenę. Ponadto wiele osób nie wie jak się z tymi drożdżami obchodzić, a jak wiadomo są to organizmy bardzo wrażliwe.

Osobiście czekam na Fermentum Mobile (a to już niedługo :) ) i z przyjemnością wycofam z oferty Wyeasty, skoro rodzą one tyle kontrowersji.

 

W weekend pojawią się w sklepie nowe, bardzo dobre środki do mycia i dezynfekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.