Skocz do zawartości

Sklep homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa 2-3 tygodnie do oferty wrócą nasze kapslownice stołowe. Są sprawdzone.

Nasza osobista Grifo HD nie posłużyła dłużej niż Greta.

 

Możesz rozwinąć? Posypała wam się grifo HD?

Gretą zabutelkowaliśmy 70 warek. Grifo HD po kilkudziesięciu warkach zaczęła tak ciężko chodzić, że zakapslowanie każdej butelki to dość duży wysiłek, do tego skrzypi i zacina się... Może mam pecha, a może żadna kapslownica nie wytrzymuje takiego przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori właśnie to jest problem tej kapslownicy że jak nie jest nasmarowana to ciężko chodzi. Od czasu do czasu na przekładnię wielkości zielonego groszku daję smaru, przed tym oczyszczam całość dokładnie. Nie tylko u ciebie chodzi ciężko ;) Ja mam natomiast inny problem z nią, ząbki w przekładni zaczynają mi się powoli wyrabiać, a druga rzecz to głowica (która jest wymienna) do kapslowania zaczęła mi straszliwie rdzewieć, no ale cóż i tak to najpodrzędniejsza kapslownica jaką miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtratora z oplotu, to raczej w ofercie naszego sklepu go nie znajdziecie. Powód jest prosty - nie ma dopuszczenia do kontaktu z żywnością, a ja ryzykować nie będę. Jeśli ktoś chce zrobić, go w domu mamy dokładną instrukcję jak krok po kroku go wykonać, a skomplikowane to nie jest :)

Kapslownice stołowe wrócą do sklepu za 2-3 tygodnie. Na nowe fermentory trzeba jednak będzie chwilkę dłużej poczekać, najpierw musimy się przeprowadzić i mieć troszkę więcej miejsca.

 

@janior paczka została wczoraj wysłana, więc dziś powinna trafić do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie macie przypadkiem w planach rozszerzenia zestawów surowców dla warek 25 litrowych ? Nie ukrywam , że sporo takich większych zestawów kupuję u konkurencji. Roboty przy warzeniu jest niewiele więcej a jednak piwka o 25% więcej. Chętnie bym skorzystał i pewnie nie tylko ja, ponieważ oferta w Waszym sklepie jest bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gretą zabutelkowaliśmy 70 warek. Grifo HD po kilkudziesięciu warkach zaczęła tak ciężko chodzić, że zakapslowanie każdej butelki to dość duży wysiłek, do tego skrzypi i zacina się... Może mam pecha, a może żadna kapslownica nie wytrzymuje takiego przebiegu :)

Ja nasmarowałem swoją pierwszego dnia i od tej pory nie ma najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można by wprowadzić np. pola wyboru przy zamówieniu jakiej wielkości ma być warka np. 15,20,25l i automatycznie wylicza ilość składników. Technicznie do zrobienia a i tak pewnie kompletujecie zestawy po przyjęciu zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo chcecie? :-)

Zestawy są raczej dedykowane początkującym, nie mającym jeszcze obycia z doborem składników na własną rękę. Takie osoby raczej powinny zostać przy sugerowanych standardowych wybiciach, żeby się oswoić z procesem, bo kombinując ze zmianami łatwo popełnić jakiś błąd na starcie piwowarskiej przygody.

Jak już ma się te kilka warek na koncie, to zmiana wybicia powinna być kwestią zajrzenia do przepisu i przeskalowania na własną rękę (tudzież narzędziem takim jak np. Beersmith, chociaż i Excel się nada) a następnie zakupu odpowiedniej ilości składników (najlepiej na kilka planowanych warek za jednym zamachem).

 

EDIT: Uwierzcie, satysfakcja z procesu jest o wiele większa kiedy ma się magazynek i dobiera z niego surowce, niż przy korzystaniu z "gotowców" kiedy warzy się z przygotowanych przez kogoś składników :-)

 

Ale niech się Dorota wypowie, powyższe to tylko moja prywatna opinia, a wątek nie jest mój.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo znajomych, którzy robią piwa z brewkitów. Kupują za moim pośrednictwem, a ja kupuje właściwie tylko u Was. Widziałem, że pojawia się wśród nich zainteresowanie brewkitami Gozdawy. W związku z tym pytanko, czy jest szansa na te produkty w ofercie? Może za wcześnie jeszcze na to pytanie, ale dyskusja o Gozdawie na forum jest dość zawzięta, więc może siłą rzeczy rozważaliście już wprowadzenie ich do sprzedaży :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe zestawy - TAK, ale później. Najpierw musimy skończyć budowę :)

Brewkity Gozdawa - MOŻE, ale wszystko zależy od warunków jakie zaproponuje Gozdawa. Jak na razie nie kontaktowaliśmy się z przedstawicielami Gozdawy. Ponadto najpierw sama chciałabym przetestować te brewkity przed wprowadzeniem ich do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można by wprowadzić np. pola wyboru przy zamówieniu jakiej wielkości ma być warka np. 15,20,25l i automatycznie wylicza ilość składników. Technicznie do zrobienia a i tak pewnie kompletujecie zestawy po przyjęciu zamówienia.

15 litrowej warki wogóle nie brał bym pod uwagę, jedynie opcje do wyboru 20, 25, 30 i 35L i będzie bajecznie, opcja 40L to logiczne że wtedy zestaw 2x20L :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie macie przypadkiem w planach rozszerzenia zestawów surowców dla warek 25 litrowych ? Nie ukrywam , że sporo takich większych zestawów kupuję u konkurencji. Roboty przy warzeniu jest niewiele więcej a jednak piwka o 25% więcej. Chętnie bym skorzystał i pewnie nie tylko ja, ponieważ oferta w Waszym sklepie jest bardzo atrakcyjna.

Swietny pomysł, proponuję też dodać okienko z wydajnością browaru, by sklep mógł indywidualnie policzyć ilość składników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przesyłka :) Wszystko bardzo sprawnie, szybko, miło, bezpiecznie, bezproblemowo, zgodnie z planem, zgodnie z logiką, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami "Kajko i Kokosz" Po prostu BARDZO POZYTYWNIE. Polecam :P

Domowiłem chłodnice której już w ofercie nie było, jednak w paczce po otwarciu chłodnica nie z aluminium ani midzi tylko ze SZCZEREGO ZŁOTA próby 958!!! chyba na szybko dorabiali, jednym słowem św. Grall. Polecam. Do tego wszystkiego firmowy otwieracz z widokiem na morze.

Edytowane przez Carno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.