Skocz do zawartości

Sklep homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście opisywane przez Ciebie przypadki osobników, denerwują mnie okropnie, ale z drugiej strony zgadzam się z Twoim postulatem.

Tego typu usprawnienie było by wygodnym dla początkujących. Niemniej jednak to prowadzący sklep decydują co i jak udostępniać publicznie (może to jest ich kawałek "wiedzy tajemnej"?). Tak jak nie można nikogo zmuszać do kupowania, tak też nikogo nie można zmuszać do ujawniania wszystkiego.

Poza tym jednak jest to raczej sklep "specjalistyczny", a do zgłębiania "wiedzy tajemnej" są min. takie fora jak to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt. Niefortunnego slowa uzylem. Nie zaglebiajmy sie zatem ;)

 

Moge sie mylic pewnie Pani wlasciciel sama osadzi ale wydaje mi sie ze tematyka nie ma az takiego znaczenia. Co sezon przychodza takie zielone robaczki jak ja ktore przypadkiem zaslyszaly ze warzenie piwa jest proste i zlapaly bakcyla i wydaly wlasnie te kilkaset zlotych nie widzac roznicy miedzy fermentacja.. nie wiedzac czym jest pilsner ... i majac problem z tym czy jestem w stanie majac nieskompletowany zestaw uwarzyc dany typ piwa. (a wymieniam tylko te upokozenia ktorych doswiadczylem w ciagu ostatnich 5 postow ;p )

Jednakowo jestem identycznym klientem jak stary wyjadacz z taka sama wartoscia pieniadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sezon przychodza takie zielone robaczki jak ja ktore przypadkiem zaslyszaly ze warzenie piwa jest proste i zlapaly bakcyla i wydaly wlasnie te kilkaset zlotych nie widzac roznicy miedzy fermentacja.. nie wiedzac czym jest pilsner ... i majac problem z tym czy jestem w stanie majac nieskompletowany zestaw uwarzyc dany typ piwa. (a wymieniam tylko te upokozenia ktorych doswiadczylem w ciagu ostatnich 5 postow ;p )

Jak byłem takim robaczkiem (i dalej trochę jestem :) ), to po prostu przed pierwszymi zakupami napisałem maila do Pani Doroty, która wyjaśniła wszystkie moje wątpliwości. Zapewniam Cię, że w Twoim wypadku zrobi to samo. Nie wiem czy zajrzałeś do pliku, który wrzuciłem, ale tam naprawdę nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem własnie do pliku bo pisałem z telefonu wczesniej.

Jak dla mnie jest w nim wszystko co potrzeba a czego brakuje w opisie tj temp przerw (sam fakt warzenia w różnych temperaturach) , temp fermentacji , czas refermentacji , Ilośc glukozy a nawet narzędzia które bedą potrzebne bo inaczej robi sie z puchy inaczej zaciera. ( dla przykładu niedawno zaskoczyła mnie konieczność posiadania 30L garnka bo przecież przy puszcze 10 L wystarcza)

 

Ja wiem że takie rzeczy są oczywiste niemal dla wszystkich tutaj.

Ale nie sa dla amatorów i to starałem się podpowiedzieć :) Ze swojej strony wyczerpałem juz chyba temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opinie są dla nas cenne i bierzemy je pod uwagę. Raczej nie będziemy zamieszczać pdf'ów z instrukcjami na stronie, ale mamy inny pomysł. Dziękujemy za inspiracje :)

Tymczasem proponujemy "kangury", czyli drożdże Mauribrew Weiss i Mauribrew Lager za 5zł. Drożdże te ważne są do końca października 2013. Ilość ograniczona. Przechowywane w lodówce, witalne, bardzo szybko startują.

Wyprzedajemy też drożdże płynne Wyeast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga dot. tego arkusza do tworzenia własnych zestawów surowców.

komórka C55 - =JEŻELI(B55="nie";"słody NIE będą ześrutowane";"Słody BĘDĄ będą ześrutowane")

2 razy wpisano będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tymczasem proponujemy "kangury", czyli drożdże Mauribrew Weiss i Mauribrew Lager za 5zł. Drożdże te ważne są do końca października 2013. Ilość ograniczona. Przechowywane w lodówce, witalne, bardzo szybko startują.

...

 

Potwierdzam , kangury w pszenicznym ruszyły w parę godzin, 4 dni i praktycznie po fermentacji w temp. ok 15 °C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba pracująca w sanepidzie jak zobaczyła te puszki stwierdziła, że to są odrzuty i w sprzedaży nigdy nie powinny się znaleźć jako, że wtedy niepożądane związki przechodzą do żywności (a rozumiem, że tak traktujemy ekstrakty).

A osoba z sanepidu wie, że nie myjesz rąk po wyjściu z WC? Co ona na to?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może już sie coś ruszyło w sprawie paczkomatow i płatności elektronicznych?

Nie ruszyło się :| Póki nie przeprowadzimy się do nowego magazynu mamy bardzo ograniczone możliwości i tak nie jesteśmy w stanie zrealizować większej ilości zamówień. Dlatego też czasami ograniczamy asortyment i dlatego nie wprowadzamy takich rzeczy jak płatności elektroniczne i paczkomaty. Mam nadzieję, że po Nowym Roku uda się rozwinąć skrzydła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszyło się :| Póki nie przeprowadzimy się do nowego magazynu mamy bardzo ograniczone możliwości i tak nie jesteśmy w stanie zrealizować większej ilości zamówień. Dlatego też czasami ograniczamy asortyment i dlatego nie wprowadzamy takich rzeczy jak płatności elektroniczne i paczkomaty. Mam nadzieję, że po Nowym Roku uda się rozwinąć skrzydła :)

 

To trzymam kciuki za jak najszybszą przeprowadzkę. Mam nadzieję, że wpłynie to też na czas realizacji dużych zamówień, gdyż jak na razie trochę to kuleje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To trzymam kciuki za jak najszybszą przeprowadzkę. Mam nadzieję, że wpłynie to też na czas realizacji dużych zamówień, gdyż jak na razie trochę to kuleje.

Pozdrawiam

Podaj może szczegóły - jak duże było to zamówienie i jaki czas realizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefowa, przeglądasz maile na firmowej poczcie? Bo chciałbym znać odpowiedź i nie ukrywam, że lekko mi się spieszy :)

Szefowa zagląda i liczy ;) Dam Ci znać do północy :)

Kiedy się pojawi więcej zestawów do zacierania? Bo pszenica się kończy a pic się chce ;)

Jak się trochę odrobimy z pracą. Nie chcemy przyjmować więcej zamówień niż jesteśmy w stanie realizować w sensownym czasie. Jeśli chcesz to napisz na maila jakie zestawy potrzebujesz, a postaram się je odblokować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wpłynie to też na czas realizacji dużych zamówień, gdyż jak na razie trochę to kuleje.

Czym jest dla Ciebie duże zamówienie?

paczką o maksymalnej dopuszczonej wadze zawierającą dużą ilość rodzajów słodów wymagających śrutowania. Chociaż właściwie powinienem raczej napisać skomplikowane zamówienia, a nie duże. Bo duże zamówienia to może być również np. 2 worki ze słodem 25 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z wyborem sklepu jeśli chodzi o pierwsze zamówienie a zarazem najważniejsze bo i zestaw i pierwszy brewkit w życiu. W środę zestaw zamówiłem i byłem prawie pewny, że nie przyjdzie przed weekendem co oznaczało, że za robienie piwa wezmę się najwcześniej w poniedziałek. Bardzo miła niespodzianka bo dzisiaj o 12 przyjechał kurier ze wszystkim ładnie spakowanym i zgodnym z opisem. Wielki plus dla sklepu, na pewno będę się zaopatrywał dalej w homebrewing. :)

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Edytowane przez MatWit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękujemy za miłe słowa :)

 

Ze względu na krótką datę przydatności wyprzedajemy drożdże suche Mauribrew Weiss i Mauribrew Lager w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kup jedną saszetkę drożdży za jedyne 5zł, a drugą otrzymasz gratis!!!

 

Promocja ważna do końca października, a ilość ograniczona.

 

Drożdże jeszcze długo po oficjalnym terminie przydatności będą nadawały się do użycia. Przechowywane były w idealnych warunkach. Sprawdziliśmy, nadal są bardzo żywotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.