Skocz do zawartości

pierwszy, amatorski brewkit


Biskup

Rekomendowane odpowiedzi

zakupię puchę WES'a Jasne + drożdże S-04, bez dodatków ekstraktu słodoweg/glukozy/cukru na 12/13 litrów. Przy rozlewie do butelek, dodam glukozy.

 

Co do gąsiora, przemawia do mnie post kolegi bielok. Myślałem właśnie o użyciu pochodnej NaOH, lub brutalnej siły Kerchera ;)

 

sądzę, że taka kombinacja, jak na pierwszy raz, będzie dla mnie najlepsza. W końcu to początek, a zamierzam się rozwijać :)

Nie rob 10l piwa, szkoda zachodu. Przy "normalnej" 23 litrowej warce roboty jest dokladnie tyle samo (moze poza pozyskiwaniem i myciem butelek), a piwa dwa razy wiecej. Tez tak myslalem przed pierwsza robota i dobrze, ze zrobilem normalna objetosc, i tak zostalo wypite w mniej niz miesiac. Co to jest dwadziescia piw? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemak , parafrazując z Siekierezady: "10l pachnie mi malizną" ;) jeżeli już dodawać to ekstrakt WES'a 1,7 kg płynny, si?

Jeżeli go dodam, to czy muszę być konsekwentny i do refermentacji dać ekstrakt, czy mogę np glukozę ?

Edytowane przez Biskup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemak , parafrazując z Siekierezady: "10l pachnie mi malizną" ;) jeżeli już dodawać to ekstrakt WES'a 1,7 kg płynny, si?

Jeżeli go dodam, to czy muszę być konsekwentny i do refermentacji dać ekstrakt, czy mogę np glukozę ?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Pucha WESa, Piwo Domowe Jasna, inaczej niż wszystkie inne, jest szykowana na 10 litrów i basta. Jeżeli dodasz drugą puchę NIEchmielonego ekstraktu, piwo będzie NIEdochmielone. Chcesz 20 litrów, to kup drugą puchę Piwo Domowe Jasne (czyli nachmielony ekstrakt słodowy). U Coopersa np. masz puchę European Lager nachmieloną na 23 litry, ale za mało cukru w cukrze, więc trzeba coś dodać. I w takim przypadku dodajesz NIEchmielony ekstrakt. Piwo WESa jest po prostu zrobione uczciwie, bez tanich chwytów marketingowych.

Do refermentacji możesz dać co chcesz glukoza/ekstrakt/cukier byle nie za dużo. Ile to nie za dużo odpowiedź da ci ten kalkulator http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?10803437#tag

OT Wlaśnie wróciłem z roboty i sączę Noteckie (któreś tam) więc proszę o wyrozumiałość.

Edytowane przez cyfronik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa:

 

Wyczytałem, że do warzenia piwa powinno używać się wody nisko mineralizowanej. Mam dostęp do wody destylowanej, laboratoryjnej, nie takiej ze stacji paliw ;) Niestety, z tego co się orientuję, nie nadaje się ona do ciągłego spożycia, właśnie z powodu kompletnego braku minerałów. Moje pytanie: czy stosujecie ją u siebie, jako powiedzmy składnik procentowy do wody, czy jest to przesada? Nie pytam generalnie w mojej kwestii brewkitowej, lecz ogólnie.

 

nie tworzyłem nowego wątku, ale jak moderator stwierdzi że powinienem, to proszę o wyłączenie tego postu do nowego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa:

 

Wyczytałem, że do warzenia piwa powinno używać się wody nisko mineralizowanej. Mam dostęp do wody destylowanej, laboratoryjnej, nie takiej ze stacji paliw ;) Niestety, z tego co się orientuję, nie nadaje się ona do ciągłego spożycia, właśnie z powodu kompletnego braku minerałów. Moje pytanie: czy stosujecie ją u siebie, jako powiedzmy składnik procentowy do wody, czy jest to przesada? Nie pytam generalnie w mojej kwestii brewkitowej, lecz ogólnie.

 

nie tworzyłem nowego wątku, ale jak moderator stwierdzi że powinienem, to proszę o wyłączenie tego postu do nowego tematu :)

Można mieszać taką wodę z kranówą, żeby modyfikować jej twardość, skład mineralny itd. Na tę chwilę jednak w ogóle sobie tym głowy nie zaprzątaj. Wróć do tematu, po kilku(nastu) zacieranych warkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie i jeszcze raz nie. Pucha WESa, Piwo Domowe Jasna, inaczej niż wszystkie inne, jest szykowana na 10 litrów i basta. Jeżeli dodasz drugą puchę NIEchmielonego ekstraktu, piwo będzie NIEdochmielone.

Ja nie myslalem akurat o piwie WES, tylko w ogole. Wydaje sie, ze 10 litrow na poczatek wystarczy, ze bedzie latwiej czy co tam, tymczasem roznica w robocie zadna a piwa dwa razy wiecej. To mycie, gotowanie i wszystko dla skrzynki piwa? ;)

I najrozsadniej to kupic zestaw dwupuszkowy- wcale drozej nie wychodzi, a spokoj z proporcjami, nachmieleniem i innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa:

 

Wyczytałem, że do warzenia piwa powinno używać się wody nisko mineralizowanej. Mam dostęp do wody destylowanej, laboratoryjnej, nie takiej ze stacji paliw ;) Niestety, z tego co się orientuję, nie nadaje się ona do ciągłego spożycia, właśnie z powodu kompletnego braku minerałów. Moje pytanie: czy stosujecie ją u siebie, jako powiedzmy składnik procentowy do wody, czy jest to przesada? Nie pytam generalnie w mojej kwestii brewkitowej, lecz ogólnie.

 

nie tworzyłem nowego wątku, ale jak moderator stwierdzi że powinienem, to proszę o wyłączenie tego postu do nowego tematu :)

Na pewno w przyszłości przyda się ta woda destylowana, szczególnie do pilsów, ogólnie jasne piwa lepiej robić na wodzie miekkiej, ciemne na twardej.

Raczej nie stosuje się 100% wody destylowanej, co najwyżej 75%, w kranówce są pewne minerały konieczne dla drożdży.

Możesz też komponować dowolną wodę z wody destylowanej i soli wapnia/magnezu, ale to zaawansowana zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się :| już prawie doba od rozpoczęcia fermentacji. Bulgocze aż miło ( srednio co 10 s ), przyjemny kożuszek na powierzchni też się już pojawił :| przed wrzuceniem drożdży zmierzyłem BLG i wyszło lekko ponad 10°Blg dzięki wielkie za wsparcie. Dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odgrzewam kotleta.

 

dziękuję wszystkim za pomoc, piwo wyszło zacne :D Piękny kolor, bardzo bursztynowy, wręcz momentami czerwony, w smaku bardzo OK :) na początku miałem wrażenie, że jest kwaśne, i już się załamałem, ale okazało się, że jestem zbyt przeczulony. Jeszcze raz dziękuję Wam i zabieram się za coś bardziej ambitnego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta.

 

dziękuję wszystkim za pomoc, piwo wyszło zacne :D Piękny kolor, bardzo bursztynowy, wręcz momentami czerwony, w smaku bardzo OK :) na początku miałem wrażenie, że jest kwaśne, i już się załamałem, ale okazało się, że jestem zbyt przeczulony. Jeszcze raz dziękuję Wam i zabieram się za coś bardziej ambitnego.

 

pozdrawiam

Chwali się Eminencjo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.