Skocz do zawartości

Kamień akwarystyczny - dezynfekcja, etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie pachnącego nieco smarem kamienia akwarystycznego. Zakupiłem ostatnio w sklepie zoologicznym kamień, żeby podpiąć do nebulizatora (ma filtr), bo rozbryzgiwanie i kołysanie mnie już nieco zmęczyły. Niestety mimo 15 minutowego gotowania, przepuszczania wody z płynem do naczyń, płukania, trzymania w wodzie i wodzie z Oxi zapach nie chce się stracić.

 

Czy jest ryzyko, że ten zapach przejdzie w jakimś stopniu do piwa i lepiej dać sobie siana, czy też nie powinienem się przejmować?

Ew. czego można użyć zamiast kamienia lub czym kamień potraktować?

 

Pyrsk,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajac jak masz watpliwosci, 5-8 zł na nowy

A czy przejdzie zapachem, mysle, że nie, zbyt duza masa cieczy chyba za to wielki kamien.

Ja zawsze kamien pryskam przed uzyciem i po koncentratem oxy, i na niemal 40 warek nie mialem zakazenia.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja zamiast kamienia używam nakłutej igłą słomki, jako pompka służy mi inhalator. Spokojnie daje rade, koszt żaden.

Ciekawe. Możesz rozwinąć troszkę? Jaki inhalator i jak to wszystko połączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalator

 

Świetny patent. Inhalator jak nazwa mówi do inhalacji np. solą morską :P . Dostępne w aptece.

 

Co powiecie o takich małych kompresorkach na 12V. Jakiś filterek mały i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie...ja osobiscie uzywam od ponad roku napowietrzacza akwaryjnego za 20 zl do tego filtr z browmatora, kamien przed i po dezynfekowany oxi. Do tej pory nie mialem zadnego zakazenia, bo uwielbiam czystosc w otoczeniu.

pozdrawiam

jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ryzyko, że ten zapach przejdzie w jakimś stopniu do piwa i lepiej dać sobie siana, czy też nie powinienem się przejmować?

Ew. czego można użyć zamiast kamienia lub czym kamień potraktować?

A to naprawdę tak trudno sprawdzić?

Weź czysty litrowy słoik (pozbawiano zapachów poprzedniej zawartości), wlej do niego czystą wodę, włóż kamień i przepuść powietrze przez czas powiedzmy 2x dłuższy niż planowany dla piwa, wyjmij kamień, po czym po prostu powąchaj wodę. Jeżeli nie poczujesz niczego niepokojącego to zapewniam, że i w piwie nie poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to naprawdę tak trudno sprawdzić?

Weź czysty litrowy słoik (pozbawiano zapachów poprzedniej zawartości), wlej do niego czystą wodę, włóż kamień i przepuść powietrze przez czas powiedzmy 2x dłuższy niż planowany dla piwa, wyjmij kamień, po czym po prostu powąchaj wodę. Jeżeli nie poczujesz niczego niepokojącego to zapewniam, że i w piwie nie poczujesz.

Sprawdzone. Nic nie przeszło. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.