Skocz do zawartości

Spotkania piwowarów z Górnego Śląska


St. Anger

Spotkania piwowarów z Górnego Śląska  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dzień weekendu Wam nie pasuje? Możliwy jest wielokrotny wybrór

  2. 2. A który pasuje najbardziej?

  3. 3. Który lokal Wam bardziej pasuje?

    • Hellgate w Gliwicach w Sobotę
    • Browariat w Katowicach w Niedzielę
    • Nie mam zdania i jest mi to obojętne


Rekomendowane odpowiedzi

jak się jutro okaże, że lipa z koncesją to będziemy myśleć ;] ale barman dzisiaj mówił, że koncesja już niby dzisiaj była do odebrania, ale właściciel wziął "za mało gotówki" ze sobą, żeby zapłacić. coś ściemniają, no ale zobaczy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki - co by to nie było w tym moim Arrakis, zniknęło prawie całkiem.

Przypuszczam, że dziwny smak wynikał z osadu drożdży pracujących w stresowych warunkach - piwo się wyklarowało w butelkach znacznie od ostatniego czasu, więc osad wylądował ładnie na dnie i łatwo jest rozlać bez stworków.

Co jeszcze ciekawsze, ten obcy aromat znikając zostawił trochę miejsca na chmielowy. Teoretycznie po tym ponad miesiącu chmielowość powinna już spadać, a na ten moment jest lepiej, niż na początku (ale dalej mnie to nie zadowala).

 

Za to w 0,33 z brewdoga pojawiły się nuty bimbrowe :P prawdopodobnie źle wymieszał się syrop (ordynarny cukier w użyciu) - rozlewałem zgodnie z podchodzeniem butelek, więc wyjaśnia to dlaczego akurat pojawiło się tylko w tych :)

Następnym razem syrop zrobię odrobinę mniej gęsty i skorzystam jednak z glukozy.

 

Co do gęstwy, dam znać jeszcze, czy będę miał na najbliższym spotkaniu i czy w ogóle będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niedziela?

W poniedziałek trza iść do pracy a tu krew zbyt czysta.

Nie lepiej w sobotę?

W sobotę nawet miałbym czas i autobus dostać się do Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat spotkanie jest w Gliwicach :) a w niedzielę, bo tak preferuje właściciel lokalu. jak się chce pić swoje trunki w knajpie to trzeba iść na kompromisy ;)

 

właśnie degustuję swoją warkę #16, American Wheat. jak ktoś lubi goryczkę (tak wiem, nie w stylu) i amerykańce to zapraszam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z przewidywaniami było bardzo, bardzo kameralnie.

 

 

Ludziska! Jeśli komuś nie pasuje zaproponowane miejsce lub termin, a chciałby się spotkać, to niech po prostu napisze i coś zaproponuje. Wtedy można pogadać, przedyskutować, wybrać dogodniejszą opcję, czy zwyczajnie przełożyć spotkanie. A nie, że zupełna cisza w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musieliśmy z KosciaKiem sami zdegustować te pyszne piwa :) inne regiony jakoś potrafią się zebrać i spotkać w większym gronie. u nas widać jest to problem. nie chce Wam się nawet wypowiedzieć na forum. szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dotrzeć na następne spotkanie, jeżeli będzie znowu w Szynku. Wczoraj niestety trochę mi nie pasowało.

Mam kilka próbek które wymagają porady,mam nadzieję że dotrwają do tego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z przewidywaniami było bardzo, bardzo kameralnie.

 

 

Ludziska! Jeśli komuś nie pasuje zaproponowane miejsce lub termin, a chciałby się spotkać, to niech po prostu napisze i coś zaproponuje. Wtedy można pogadać, przedyskutować, wybrać dogodniejszą opcję, czy zwyczajnie przełożyć spotkanie. A nie, że zupełna cisza w temacie...

musieliśmy z KosciaKiem sami zdegustować te pyszne piwa :) inne regiony jakoś potrafią się zebrać i spotkać w większym gronie. u nas widać jest to problem. nie chce Wam się nawet wypowiedzieć na forum. szkoda.

 

Macie rację oboje... KosciaKa miałem przyjemność poznać przy okazji kupna kolb stożkowych. Spotkania jak najbardziej potrzebne. Dla mnie opcja spotkań w weekendy raczej odpada zupełnie. Bardziej pasują mi terminy od pn do pt. w godzinach od 17. Miejsce - jeśli Gliwice to w moim przypadku bez degustacji. Ewentualnie Katowice to wówczas degustacja jest możliwa. To jednak nie ma aż takiego znaczenia jak samo spotkanie.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawę, że dla większości mimo wszystko termin pon-piątek o 17:00 jest nierealny? :) ja nie mówię, że muszą być Gliwice i że musi to być niedziela. taki po prostu termin jest realny do ogarnięcia w Szynku, gdzie mogę to zorganizować. nikt nie dał innej alternatywy. jak ktoś ma jakąś inną propozycję i potem pociągnie temat to wszyscy są otwarci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawę, że dla większości mimo wszystko termin pon-piątek o 17:00 jest nierealny? :) ja nie mówię, że muszą być Gliwice i że musi to być niedziela. taki po prostu termin jest realny do ogarnięcia w Szynku, gdzie mogę to zorganizować. nikt nie dał innej alternatywy. jak ktoś ma jakąś inną propozycję i potem pociągnie temat to wszyscy są otwarci :)

 

Ja napisałem od 17 a nie o 17 ;) Spotkanie może być później.

 

Mieliście żal, że nikt nie pisze w temacie. Znacie przynajmniej moją sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się boję, że poniedziałek-czwartek może być problem z zebraniem piwowarów. A w piątek ze znalezieniem knajpy, która w najlepszym dla nich dniu miałaby się zgodzić na degustację przyniesionych piw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.