Skocz do zawartości

Chinook


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: USA

Odmiana: goryczkowa

Średnia zawartość alfakwasów: 12-14%

Krótki opis:

Chmiel zarejestrowany w 1985 roku jako wynikowa odmian Petham Golding z USDA 63102. Często wykorzystywany przez browary rzemieślnicze w Stanach Zjednoczonych. Posiada mocny aromat i pikantny bukiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Ciekawy chmiel, który w postaci granulatu ma bardzo przyjemny i intensywny, cytrusowy zapach (coś jak wytrawna limonka z mandarynką), ale po użyciu go w piwie smak i aromat zmieniają się na słodkawy kwiatowo owocowy, nadal dość intensywny - ale nie aż tak jakby to wynikało z zapachu samych granulek.

Dodam, że są to moje subiektywne odczucia.

Zrobiłem single hop na tym chmielu i sądzę, że bardziej nadaje się do łączenia z innymi odmianami (np. Cascade, Mosaic, Citra, Amarillo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w połączeniu z Cascadem daje naprawdę przyjemny efekt. Może nie jest tak intensywny jak np. Citra. Według mnie ma coś też w sobie sosnowego, choć na drugim planie. 

Następnym razem planuję użyć razem z Centennialem i Simcoe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używałem 2x na zimno. Raz w zestawie z Cascadem i było cytrusowo, aczkolwiek bez szału. Drugi raz w zestawie z Simcoe i Centennialem i efektem były bardziej owoce tropikalne (mango) niż cytrusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chinook daje bardzo owocowy aromat. Głównie przejrzałe białe owoce i coś jak sok winogronowy z białych winogron. Wczoraj degustowałem AW SH i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Moim zdaniem świetnie by się zgrał z Huell Melon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.