Skocz do zawartości

Prosty przepis na piwo ?


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

dla początkujących polecam instrukcję krok po kroku 

dzięki temu filmikowi zapragnąłem zrobić piwo samodzielnie, zamówiłem zestaw do robienia piwa 2 fermentory, jeden z kranikiem i oplotem :) i kilka niezbędników...

a resztę zdziałali znajomi.... nic tak nie  motywuje jak dobre słowo o Twoim produkcie :P.

Jak to mówią... co swoje to swoje i ja się z tym zgadzam... bo można naprawdę zrobić coś super smacznego.

 

najważniejsze aby notować nasze eksperymenty, jak trafi się w gusta, można wtedy zrobić ponownie  prawie identyczne piwo :D

 

a przepisy :)))))))))))))))

https://brewness.com/pl/recipes

nic tylko sprawdzać receptury

 

co do klarowności, można w końcowej fazie pogotować mech irlandzki albo dodać pastylkę z ekstraktem...lub  do cichej dać rozpuszczoną żelatynę ok 4g/20L piwka. Ale to wg uznania.. ja robię naturalne.. jak wyjdzie mętne to nie ma wpływu na pijalność. Jak tu kolega wyżej powoływał się na słowa żony i mamy.. domowe piwo musiało by mieć zęby i gryźć żeby się ostało :))))))))))

 

jeżeli chodzi o decyzję kiedy zlać, jak przestaje energicznie bulkać ( 2-3 tyg ) sprawdzam zawartość cukru.. jak za 3 dni taki sam, leję do butelek.

 

pozdrawiam wszystkich domowych browarników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.