Skocz do zawartości

Iunga


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No właśnie czyli sporo czynników miało na nie wpływ. A kiedy była zbierana u was Iunga że osiągneliście 8%?

 

Co w tym roku idzie pierwsze do zbioru? ;) Słyszałem, że Cascade PL nieźle się prezentuje... Na FB rzadko dodajecie cokolwiek ;) A ludzie są spragnieni zdjęć hehe :)

 

 

Ostatnia Iungę mieliśmy w 2011 roku, w zeszłym cały mój zapas był od innego plantatora. W tym roku będziemy mieli swoją, wracamy do Iungi co mnie cieszy niezmiernie. 2016 nie jest jak na razie tak suchy i w miarę niska temperatura się utrzymuje, powinno być dobrze w tym roku. Mam w planach porównać właśnie Iungę z trzech różnych lokalizacji pod kątem zawartości alfa i aromatu. To samo chcemy zrobić z Cascadem który zbiera same pochwały od piwowarów któzy go testowali.

 

 

Opublikujecie gdzieś takie wyniki porównania? Wiele osób byłoby nimi zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Robię bezstylowca 12 blg na ekstrakcie bursztynowym z dodatkiem ekstarktu pszenicznego (500g) miodu gryczanego (jakies 300 g), chmielone Oktawią na goryczkę (25g) i Tradition (50g) na smak i aromat. Drozdze s-33.
Mam też 100g Iungi 12 %, miałem nie chmielić na zimno, ale w sumie...

 

Myślicie, że warto wsypać z 50g na 3-4 dni? Da to cokolwiek?

 

Aha - 20 litrow piwka.

Edytowane przez Gabriel Radko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zostało mi tylko 15 Oktawii, wiec to chyba za mało na zimno, a na goryczkę w sam raz. Chciałbym tylko właśnie w temacie charakterystyki chmielu dowiedzieć się czegoś więcej nt wykorzystania akurat tego chmielu przy sypaniu na zimno ;) było tu kilka postów na temat aromatu, ale czy przy chmieleniu na zimno jesteśmy w stanie z takich 50 g cokolwiek wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Junga 2016 od Polish Hops- piekna sprawa. Robilem smash ipa 14blg 45ibu i jestem bardzo zadowolony. Owocowo, ale po europejsku. Sensoryk ze mnie marny, ale majaczy mi w glowie skojarzenie z jablkami, sokiem z winogron. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
są owoce i trochę ziół

To w końcu jak? Iunga 2016 to chmiel na goryczkę czy na aromat? W TB piszą, że ma 11% AK a do tego "czysta, niezalegająca goryczka i delikatnie owocowe aromaty" a tu piszecie jeszcze o ziołach. Będę robił Polish Cascade APA 100g Cascade PL (5.2%) na 15' i 100g na zimno a na goryczkę planowałem 15g Magnuma (11.5%) - po przeczytaniu wątku myślę nad Iungą... ale jak mają być zioła to dziękuję ale nie - z Cascade PL chciałbym uzyskać owoce (nie cytrusy) i kwiaty, jeśli Iunga da mi zioła to zakłóci to planowany charakter piwa. Hmmm...?

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziół było tam niewiele jak dla mnie, ale dało się je wyczuć wśród tej owocowości. Nie kłóciły się z całością a wręcz fajnie się komponowały ale to też zależy jakie piwo zrobisz i jak nachmielisz. W moim single hopu dopiero po prawie dwóch miesiącach słody fajnie zgrały się z goryczką, wcześniej wszystko było za mocno chmielowe od granulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem niedawno lekkie single hopy ok. 6°BLG, 20IBU. W wersji z Iungą 2015 wyszło ziołowo-owocowe, natomiast z Iungą 2016 od Polish Hops przejrzałe owoce. Piwka fajne, dość mocna goryczka, ale bez przegięcia, jestem zadowolony. Z tym, że gotowałem tylko 30min, więc "na goryczkę" wrzucałem na 20 minut przed wyłączeniem palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast z Iungą 2016 od Polish Hops przejrzałe owoce.

W TB mają zbiór 2016 - http://twojbrowar.pl/pl/goryczkowy/1260-iunga-50g-chmiel-granulat.html?search_query=Iunga&results=4

Mam teraz zagwozdkę, czy brać Iungę czy Magnum, w sumie z moja recepturą bardziej korelowałaby Iunga, skoro 2016 nie jest ziołowa ale owocowa to może być choć gotowanie 60 minut i tak aromat chmielu ulotni, pozostaną jedynie zizomeryzowane kwasy...

 

 

 

 

 

EDIT: wezmę jednak Iungę zamiast Magnum, co Polska to nie Niemcy ;)

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
14 godzin temu, anteks napisał:

Wąchałeś już tegoroczny?

 

Przejęzyczenie. Rocznik 2018. Ten rocznik jeszcze nie miałem okazji próbować, zapomniałem, że to już 2019 będzie wchodził na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 12:14, Undeath napisał:

Dobrze. Aromaty dojrzałych owoców czerwonych, plus morelka w tym roku. Z siłą aromatu szału nie ma ale ogólnie piwa wychodzą nieźle.

 

Super, dzieki. Mam wlasnie 2018 - chmielilem nim jako SH, ale cos mi nieco chmielu w tym piwie brakuje i tak mi chodzi po glowie czy nieco nie dochmielic na zimno.

Ale opisane przez Ciebie aromaty raczej mi srednio do Weizen Lagera pasuja, wiec nie wiem czy nie odpuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.