Skocz do zawartości

Magnum


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Niemcy

Odmiana: goryczkowa

Średnia zawartość alfakwasów: 12-14%

Krótki opis:

Supergoryczkowa odmiana pochodząca z Niemiec, wyhodowana jako pochodna amerykańskiej odmiany supergoryczkowej Galena. Polecana szczególnie do pilsów, ceniona za zdecydowaną goryczkę i czysty smak. Odmiana hodowana w Niemczech (region Hallertau), USA, a także w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych odmian chmielu. Używałem go kilka razy i mogłem się przyczepić do tego, że goryczka po nim zbyt długo zostaje w ustach, ale innych problemów z nim nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych odmian chmielu. Używałem go kilka razy i mogłem się przyczepić do tego, że goryczka po nim zbyt długo zostaje w ustach, ale innych problemów z nim nie miałem.

Dla jednego wada, dla drugiego zaleta. Należę do tych drugich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sezonie 2011/12 prawie wszystkie moje piwa miały na goryczkę ten chmiel, kwestia ilości. Daje bardzo czystą goryczkę, ale jak się przesadzi, to goryczka pozostaje bardzo długo. Uważam, że na goryczkę, to nie ma co wydziwiać, a Magnum to jeden z lepszych (i tańszych) wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zamiennik czego może posłużyć?

Jak dla mnie jako zamiennik sianka pod obrus na wigilie ;). Nie lubię tego chmielu, goryczka mi nie odpowiada i do piwa go chyba więcej nie sypnę, ale to moje własne, być może odosobnione zdanie. Mam na strychu paczuszkę co leży prawie dwa lata - może taki zleżały spróbuję do wita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilsa będzie dobry? Spróbuję z nim uwarzyć takowego i zobaczę, czy mi smakuje, tylko najpierw nauczę się korzystać z programów typu brewtarget ;)

 

Będzie dobry.

 

w sezonie 2011/12 prawie wszystkie moje piwa miały na goryczkę ten chmiel, kwestia ilości. Daje bardzo czystą goryczkę, ale jak się przesadzi, to goryczka pozostaje bardzo długo. Uważam, że na goryczkę, to nie ma co wydziwiać, a Magnum to jeden z lepszych (i tańszych) wyborów

 

Czy daje taką czystą goryczkę? Nie zgodziłbym się do końca, jednak czystość goryczki to rzecz względna. Dla mnie czystą goryczkę daje Columbus, Chinook, Citra, nawet Marynka, ale nie do końca w tych ramach mieści się Magnum. Jednak to tylko moje zdanie. Co nie znaczy, że go nie stosuję, po prostu łączę go z innymi chmielami. ;)

Edytowane przez St. Anger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli zastosuję do tego przepisu: http://www.wiki.piwo.org/Pils,_Adam_Stawowczyk_%28Uups%29

takie same słody, a chmiele zastąpię magnum i lubelskim to będzie ok?

Planuję chmielić 15g magnum - 90min

50g lubelski - 20 min

15g magnum - 10 min.

Całość chmielenia 90 minut. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 9.05.2013 o 13:08, zgoda napisał:

Magnum na aromat sobie daruj, nic z tego nie będzie.

Przedwczoraj właśnie takie coś uwarzyłem. 12,5°Blg SMASH Monachium+Magnum. Tyle że to górniak - dałem to do jedzenia grzybkom S-33. Aromat unoszący się z rurki-niebulki jest więcej niż obiecujący. Rześki, owocowy (oczywiście biorę poprawke na CO2).

 

Zazwyczaj używam go na goryczkę, na szczęście jego goryczkę akurat lubię. Ale jak pisali koledzy juz lata temu, jedna rzecz się nie zmieniła - łatwo przesadzić o parę IBU i wtedy goryczka Magnuma staje się niemal "chemiczna" w odczuciu (coś jakby paracetamol) i zalega kwadrans.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.