Skocz do zawartości

jak zlikiwdować posmak/zapach drożdzy


gsb

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie?

 

Czy pomoze w tym fermentacja cicha?

Jezeli tak, to, czy po cichej mam zlac z powrotem do "czystego" fermentora w ktorym juz czeka glukoza - i zaraz potem butelkowac? Czy przy tym calym przelewaniu-mieszaniu nie napowietrze brzeczki? (mam rurke z "zaworem", no ale mimo tego zawsze to jest dwukrotne przelewanie i cos sie napowietrzyc moze, nie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze przelanie na cichą powinno pomóc. Pozbędziesz się dużej części martwych drożdży. Chociaż rzeczywiście jeśli robiłeś z dodatkiem cukru, to cudów bym się nie spodziewał...

 

Rurka z zaworkiem do przelewania na cichą nie jest potrzebna. Wystarczy zwykły kawałek wężyka.

Oczywiście zawsze się trochę napowietrzy, ale wydaje mi się, że nie było to jakaś tragedią. Szczególnie przy brewkitach. ;)

 

Ciekawy jestem czy ktoś robił testy porównawcze piwa przelewanego "normalnie" i przelewanego z dużym napowietrzaniem. Ile w tym jest prawdy a ile mitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dodanie specjalnych drozdzy (nie brewkitowych da lepszy efekt) - w jakims rownolelgym temacie cos bylo mowione na ten temat :lol:

 

Co do testow - ja robilem. Zrobilem dwie warki nalewane z kranika do butelek i dwie nalewane przez rurke z zaworem - te dwie pierwsze dawały "szmatą / kanałem" a nie piwem. Dwoe ostatnie pachna pieknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dodanie specjalnych drozdzy (nie brewkitowych da lepszy efekt) - w jakims rownolelgym temacie cos bylo mowione na ten temat :lol:

Cicha powinna pomóc, a na pewno pomoże leżakowanie - początkowo kazde piwo jest mniej lub bardziej drożdzowe, brewkitowe chyba bardziej niz inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.