Skocz do zawartości

Styrian Goldings


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Słowenia

Odmiana: aromatyczna

Średnia zawartość alfakwasów: 4.5-6%

Krótki opis:

Słoweńska odmiana aromatyczna, o charakterze podobnym do chmielu Fuggles, od którego zresztą się wywodzi. Nadaje piwom przyjemny, korzenny aromat. Używany w belgijskich i angielskich ales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Piłem dwa komercyjne singielhopy na tym chmielu. Jeden ze szwedzkiego Oppigards, drugi z małego angielskiego craftu. Ostatnio też użyłem go w mojej IPA. Styrian daje nuty cytrusowe, zwłaszcza w smaku. Zapach jest delikatny, bardziej kwiatowo-cytrusowy. Żadnych korzeni. Oczywiście doznania nie są tak intensywne jak od odmian z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe w tym momencie. Absolutnie nie chcę podważać Twoich zdolności sensorycznych, ale nawet upośledzony sensoryk rozróżni nuty korzenne od cytrusowych, więc coś jest nie tak. Może inna plantacja? Nie mam pojęcia. Rozmawiałem akurat z piwowarem z tego "małego angielskiego craftu" i rzekł: I use Styrian Golding for citrus notes. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe w tym momencie. Absolutnie nie chcę podważać Twoich zdolności sensorycznych, ale nawet upośledzony sensoryk rozróżni nuty korzenne od cytrusowych, więc coś jest nie tak. Może inna plantacja? Nie mam pojęcia. Rozmawiałem akurat z piwowarem z tego "małego angielskiego craftu" i rzekł: I use Styrian Golding for citrus notes. ;)

 

Styrian daje takie lekkie cytrusy, ale sa one inne niż te znane z amerykanskich odmian.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dla dodatkowego aromatu - ale nie tak jak AIPA ;), tylko jak kolega napisał - delikatnie, około 20 g moim zdaniem będzie dobrze. Ja dałem do blonda, bo to w sumie, z belgów, chyba najbardziej chmielowy styl (nie licząc jakiś tam nowych hybryd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o blond ale i dość niedawno pijąc blonda, poczułem delikatny aromat chmielu jak w chmieleniu na zimno (może piwo było dość świeże). Stąd takie pytanie :). Nie będzie to wielka ilość, ale coś w stylu (ilości) jak zastosował to kolega olo333 w swoim piwie.

Edytowane przez dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.