Jump to content

Recommended Posts

Kraj pochodzenia: Polska

Odmiana: aromatyczna

Średnia zawartość alfakwasów: 6.5-8

Krótki opis:

Polska odmiana chmielu do podwójnego stosowania - posiada cechy charakterystyczne dla odmian aromatycznych, ale charakteryzuje się też dość dużą zawartością alfa-kwasów. Zbliżony do odmiany Marynka, ale o większym wyczuwalnym aromacie. Wyhodowana w IUNG Puławy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie mój ulubiony chmiel. Sprawdza się i w piwach lekkich i bardzo mocnych. Na Sybilli spróbuję uwarzyć prawdziwego single hop'a z prawdziwego zdarzenia, albo IPA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy warzyłem FAH wrzuciłem 25g Sybilli na cichą - czy dobrze myślę, że silny kwiatowy aromat i smak to właśnie jej sprawka?

Dobrze myślisz, miałem to samo. Najpierw myślałem, że to zakażenie, ale po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego głowę dać mogę, że to Sybilli sprawka. Na szczęście z upływem czasu kwiaty giną coraz bardziej. Póki co, Sybilla trafiła u mnie na czarną listę, wolę czystą goryczkę, bez udziwnień.

Edited by Jacenty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to był jak dla mnie bardzo przyjemny aromat nadający lekkości i hmmm... poczucie orzeźwienia. Teraz już jest o wiele słabszy i bardziej czuć ale'owe estry i taką bardziej zwyczajną chmielową goryczkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwarzyłem czarne IPA na Sybilli. aromaty bardzo ładne kwiatowe, w tle przebijały nawet przyjemny orzeźwiajacy.  Goryczka też w pożądku, nie zalegała. minus taki ze trzeba sporo go wsadzić do brzeczki żeby był efekt :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie... ile go trzeba wsadzić aby był efekt. Ostatnio robiłem lekkiego górniaka i dałem 100g Sybilli na ostatnie 10 minut gotowania. Dało mi to 16 IBU natomiast aromat/smak jest jakby trochę słaby... Jakie macie doświadczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...