Skocz do zawartości

Jaka lodówka


Raczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Zastanawiam się jaką najmniejszą lodówkę mogę zakupić żeby w niej przeprowadzić fermentacjie. Po nieciekawym zapachu mojej IIPA chyba będę musiał o lodówce pomyśleć ale chciałbym jak najmniejszą poproszę o linki jeśli ktoś ma jakąś małą lodówkę

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Zastanawiam się jaką najmniejszą lodówkę mogę zakupić żeby w niej przeprowadzić fermentacjie. Po nieciekawym zapachu mojej IIPA chyba będę musiał o lodówce pomyśleć ale chciałbym jak najmniejszą poproszę o linki jeśli ktoś ma jakąś małą lodówkę

 

W lodówce pachnie ciekawiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam 23stC. W piwnicy 19 mam w planach jeszcze kilka piw przed letnią przerwą a warunki kiepskie więc lodowka wydaje się być niezbędna.

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie energooszczędne :) klasa energetyczna Z+ :) hehe

To nie miejsce na taką dyskusję, a szkoda, bo chętnie bym podyskutował. Jak w rzeczywistości wygląda rzekoma energooszczędność? Biorąc pod uwagę fakt, że ruska lodówka działa od 20 lat, a w tym samym czasie inne "energooszczędne" wymienione być musiały na nowe 4 razy. Dlaczego 4? Miałem Amice, zepsuła się. Serwisant stwierdził, że nie warto naprawiać, a w ogóle to Amica 5-letnia tylko do wymiany się nadaje, taką żywotność jej producent przewiduje. Wracając do pytania, co pochłania więcej energii (o kasie nie wspomnę)

Czy lodówka, która zużywa odrobinę więcej prądu?

Czy 4 inne, które;

-trzeba wyprodukować

-transportować (magazyny, sklepy, wreszcie nasze mieszkanie)

-po 5 latach znowu transportować na złom

-i to samo z następną

-i tak 4 razy

A w tym czasie, ruski czołg stoi sobie i grzecznie patrzy, jak te "energooszczędne" sprzęty w efekcie zużywają nieporównywalnie więcej energii (o kasie nie wspomnę :P).

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak pisze Jacenty klasa A++++++++ (cały czas jeszcze "chłit marketingowy") zużywa niewiele mniej energii w ciągu roku, natomiast różnica w koszcie jej zakupu w stosunku do oszczędnościach jest ogromna . W momencie, kiedy różnica się zwraca, mija kilka lat, i sprzęt nadaje się na złom, bo na pewni nie do serwisu do naprawy, z powodu jej kosztów.

Także polecam starą ruski Minsk lub podobną, które w wielu domach pracują do dziś - nowe sprzęty przewidziane są na kilka lat bezawaryjnego działania.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerobić taka lodówkę na sterownik temp. to jakiś większy problem czy każdy mający trochę wiedzy w elektroniki sobie poradzi ?

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

łopatologia... zrobiłem to w zeszłym tygodniu na sterowniku ESCO z allegro i zamrażarce mors 30 lat, a z elektroniki też kompletnie nic nie kumam, ale instrukcja opisana jest jasno, uciąłem kabel zasilający od lodówki, dołożyłem drugi do zasilania całości i to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerobić taka lodówkę na sterownik temp. to jakiś większy problem czy każdy mający trochę wiedzy w elektroniki sobie poradzi ?

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

łopatologia... zrobiłem to w zeszłym tygodniu na sterowniku ESCO z allegro i zamrażarce mors 30 lat, a z elektroniki też kompletnie nic nie kumam, ale instrukcja opisana jest jasno, uciąłem kabel zasilający od lodówki, dołożyłem drugi do zasilania całości i to tyle...

Lub bez odcinania kabelków zmontować prowizorycznego boxa ;)

 

post-3242-0-79076300-1367074633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łopatologia... zrobiłem to w zeszłym tygodniu na sterowniku ESCO z allegro i zamrażarce mors 30 lat, a z elektroniki też kompletnie nic nie kumam, ale instrukcja opisana jest jasno, uciąłem kabel zasilający od lodówki, dołożyłem drugi do zasilania całości i to tyle...

 

 

 

jak dla kogo, ja nie mam o elektronice zielonego pojęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerobić taka lodówkę na sterownik temp. to jakiś większy problem czy każdy mający trochę wiedzy w elektroniki sobie poradzi ?

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

łopatologia... zrobiłem to w zeszłym tygodniu na sterowniku ESCO z allegro i zamrażarce mors 30 lat, a z elektroniki też kompletnie nic nie kumam, ale instrukcja opisana jest jasno, uciąłem kabel zasilający od lodówki, dołożyłem drugi do zasilania całości i to tyle...

Dwa przewody które "idą" do termostatu wypinasz i przedłużasz (np. złączkami samochodowymi ) i podłączasz do sterownika zgodnie ze schematem (będą pokazane wejścia urządzenia chłodzącego). Wiercisz otwór w lodówce. Sterownik na zewnątrz, czujnik temp. wewnątrz. Jak bedziesz miał problemy z połączeniem pisz, zrób zdjęcia, poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem lodówkę do czasowego wyłącznika prądu, metodą prób i błędów doszedłem do odpowiednich czasów pracy lodówki

pierwsze piwo niedobre, drugie średnie, trzecie i czwarte pyszne, piąte spróbuję jutro :beer:

i tego się będę trzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/374/comp/775429

 

i bardzo sobie chwalę. Temperatura od -3 do +18 wystarcza mi do wszystkiego. Cieplejsze piwa fermentuję w mieszkaniu. Cena może wysoka ale klasa energetyczna A więc wierzę że szybko się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest dla mnie zbyt wysoka może kiedyś ... ale na chwilę obecna muszę rozwiązać sprawę fermentacji w sposób tańszy chociaż ta lodowka Samsunga fajna sprawa

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś:

 

http://www.skapiec.p...374/comp/775429

 

i bardzo sobie chwalę. Temperatura od -3 do +18 wystarcza mi do wszystkiego. Cieplejsze piwa fermentuję w mieszkaniu. Cena może wysoka ale klasa energetyczna A więc wierzę że szybko się zwróci.

Wchodzą 2 fermentory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85cm to całkowita zewnętrzna wysokość tej chłodziarki

http://www.skapiec.p...374/comp/775429

w środku wysokości nie podają, ale wiadomo że przynajmniej kilkanaście centymetrów mniej

Moje mają 37 cm razem z pokrywką, więc pytam czy wchodzą dwa?

wątpię

 

niech się hagar wypowie, może ma specjalne fermentory, przypasowane rozmiarem? dla zainteresowanych jako użytkownik mógłby podać wymiary wewnętrzne, a nuż ktoś się skusi na taki sprzęt?

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.