Skocz do zawartości

Pale Ale z resztek, prośba o ocenę


gąsior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do uwarzenia piwka z resztek magazynowych.

Do dyspozycji mam słody:

Pale Ale - 2,3kg

Pilzneński - 0,5kg

Monachijski - 1,4kg

Karmelowy 300 - 0,4kg

Karmelowy 600 - 0,2kg

chmiele:

Marynka 40g

Lubelski 65g

EKG 30g

...i drożdże us-05.

 

Do tej pory nie układałem swoich receptur, dlatego proszę o weryfikację. Umyśliłem to sobie tak (celuję w okolice Pale Ale):

Zasyp:

Pale Ale 2,3kg

Pilzneński 0,5kg

Monachijski 1,4kg

Zacieranie 70 minut w 66-68^C

 

Gotowanie 60 minut:

0:00 Marynka 30g

0:25 EKG 20g

0:50 Lubelski 30g

 

Drożdże US-05.

 

Wątpliwości mam głównie co do chmielenia. Nie wiem czy wykorzystywać na siłę EKG, czy może lepiej chmielić tylko Marynką i Lubelskim. Czy EKG może "wnieść" tutaj coś więcej czy lepiej go sobie odpuścić ?

 

Dzięki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jestem guru piwowarskm ale wg mnie Pale Ale to słód Pale Ale :) na co Ci więcej ?! chcesz to kombinuj tylko po co? :) a co do oceny to proponuję przyślij mi butelkę do oceny :):D

 

PS: EKG proponuję na aromat i/albo do chmielenia na zimno - naprawdę super chmiel do brytoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jestem guru piwowarskm ale wg mnie Pale Ale to słód Pale Ale :) na co Ci więcej ?! chcesz to kombinuj tylko po co? :)

Pozostałe słody chcę dodać dlatego, że słodu Pale Ale mam tylko 2,3kg. A na 20 litrów to trochę za mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie to piwo musi nazywać się Pale Ale? Z tego zasypu co podałeś moim zdaniem wyjdzie bardzo dobre piwo, a czy będzie się nazywało Pale Ale czy jakkolwiek inaczej to nie ma najmniejszego znaczenia. Co do chmielenia to bym też zrobił jak pisał shayboos, EKG dałbym na aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie to piwo musi nazywać się Pale Ale? Z tego zasypu co podałeś moim zdaniem wyjdzie bardzo dobre piwo, a czy będzie się nazywało Pale Ale czy jakkolwiek inaczej to nie ma najmniejszego znaczenia. Co do chmielenia to bym też zrobił jak pisał shayboos, EKG dałbym na aromat.

Nie musi się nazywać Pale Ale, chodzi mi tylko o podobny efekt.

A co do chmielu, czy rozłożenie tego EKG na 2 porcje (np. w 35 i w 50 minucie gotowania) może dać lepszy efekt niż wrzucenie całego EKG na ostatnie 10 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.