Skocz do zawartości

Fermentis Safale US-05


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po jakim czasie opadła Wam czapa drożdżowa?

 

W piwie uwarzonym 15 dni temu fermentacja się już zatrzymała (zeszło z 16 do 4 Blg), niestety na powierzchni i w toni nadal pływa trochę kłaczków drożdży.

 

Zastanawiam się czy potrzymać piwo jeszcze tydzień, czy może już jutro butelkować, a do dekantacji użyć dodatkowo pończochy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończą fermentację zamykam szczelnie pokrywę, wstawiam do chłodnego i mieszam delikatnie piwem. Po 3-4 dnia wychładzania zawsze wszystko opadało. Bez mieszania różnie z tym było. Raz tak, raz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po to żeby pobudzić opadanie.

Samo schłodzenie zielonego piwa w zupełności wystarczy, mieszanie nie jest konieczne.

No właśnie zastanawia mnie tutaj czy w warunkach domowych nie przynosi to więcej szkody niż pożytku. Może jestem w błędzie, ale czy takie mieszanie nie spowoduje rozpuszczenia się niechcianego tlenu w piwie? Wiem, że nad piwem po fermentacji mamy głównie CO2, ale zawsze tlenu tam trochę będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można zamieszać. Tym bardziej zamknietym fermentorem. Ja zazwyczaj delikatnie mieszam wyparzona lyzka przy okazji pobierania próbki piwa do pomiaru blg. Czasami bez mieszania nie da się pobrać czystej próbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź miskę wody. Połóż na nim liść. Utrzymuje się na powierzchni. Wzburz lustro cieczy, liść opada. Tak samo jest z deką. Napięcie powierzchniowe te sprawy, nie chcę się mądrować, późno jest pewnie coś bym pokiełbasił :)

 

Tlenu jak są jakieś mikrostężenia to się nie obawiam. Nie chodzi o majdanie jak przy natlenianiu tylko wzruszeniu lustra cieczy. Z 10x większe zagrożenie przy przelewaniu na cichą (z której zrezygnowałem) i butelkowaniu.

 

Zacząłem tak robić jak cichą wykreśliłem (poza specjalnymi wypadkami). Bez tego raz pozostalości drożdży opadały idealnie na dno, raz zostawały na powierzchni(nawet na S-04 zostało mi trochę drożdży na powierzchni).

 

Nie namawiam, nie upieram się. Po prostu chciałem się podzielić doświadczeniem z pozostającą po fermentacji deką. Nic więcej. Każdy zrobi jak uważa.

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dokładnie 24 godziny temu zadałem US-05 do AIPY 16 BLG. Fermentacja ruszyła dopiero po 13 godzinach i przebiega bardzo mało gwałtowanie. Wiem, że rurką nie powinno się za bardzo sugerować, ale bulka bardzo rzadko. Piana na piwie też jest bardzo niska, nie ma jej prawie w ogóle. Czy to normalne, że te drożdże są takie leniwe? Piwo stoi w pomieszczeniu gdzie jest 20 stopni. Do tej pory fermentacja ruszała mi już nawet po 5 godzinach, a płyn w rurce bulkał co kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Temat jest miejscem do wymiany opinii na temat drożdży US-05. Do rozwiązania problemów z fermentacją jest piaskownica.

2. Dałeś za mało drożdży do za gęstej brzeczki, aczkolwiek są opinie że przy takim ekstrakcie drożdże powinny sobie poradzić. A na marginesie, lepsza spokojna długa fermentacja niż intensywna krótka, mniej produktów ubocznych się wytwarza. Trzynaście godzin adaptacji do środowiska to jest normalny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale forum to ty nie obrażaj.

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

1. To jest pytanie do piaskownicy piwowarskiej.

Lepiej olać i dalej drążyć temat, a na końcu focha jeszcze walnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Prawdopodobnie będę miał gęstwę po American Amber ALe, na drożdżach US 05. Jak myślicie będzie się ona nadawać do IRA ?

 

pozdrawiam

będzie się nadawała o ile nie będzie zainfekowana.

polecam temat: piaskownica piwowarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.