Skocz do zawartości

Fermentis Safale US-05


Rekomendowane odpowiedzi

No nie możliwe żeby do 0,5 od fermentowało, bo przy stoucie moim zacieraniem jedno temperaturowym z 15 blg zeszło do 4 na tych drożdżach, jakie jest w smaku? Rozlałeś już to piwo czy na cichej dalej jest? sprawdź czy nie masz żadnego kożucha na powierzchni. Jeżeli ni to sprawdź areometr czy ci się kartka w środku nie przesunęła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowe blg pokazuje zgodnie z brewtargetem. Infekcji nie zauważyłem ani w smaku ani na powierzchni. Sprawdze jeszcze balingometr bo z tego co pamietam to przy ostatnich 2 warkach też dosyć nisko mi pokazywał. Przy polskim Ale zeszło do 0 a przy Witku niestety nie zapisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areometry te tańsze z biowinu tak mają niestety :P Trzeba niestety od czasu do czasu sprawdzić czy coś się nie przesunęło, ale i tak polecam kupić trochę droższy areometr innej firmy, choć nie twierdzę że w tych też to się nie może zdarzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś rozlewałem AIPA i okazuje się, że te drożdże mi bardzo mocno odfermentowały. Z 15°Blg do 2°Blg~. Zacieranie nie było specjalnie wytrawne. Większość czasu 66~C a pierwsze 15-20 minut nawet z 67-68C. W smaku czuć, że piwo jest mocno wytrawne i lekko alkoholowe, moim zdaniem może aż za mocno nawet jak na AIPA. Może jak się nagazuje to odczucie w ustach będzie trochę lepsze. No ale do sedna, spotkał się ktoś jeszcze z takim głębokim odfermentowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Us05 dają rade do 80%. W twoim wypadku ponad 86% bez doatków jak cukier, albo mocno wytrawnego zacierania jest mało prawdopodobne.

Moim zdaniem bardziej prawdopodobny jest błąd/niedokładność pomiaru gęstości początkowej bądź końcowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infekcje to nie tylko kwach,są też takie(może to dzikie drożdże) ,które pozornie są niezauważalne(miałem tak raz),piwo na małożernych drożdżach zacierane na słodko z 10 zeszło do 1blg,klarowne po tygodniu,tylko w smaku jakieś takie syfiaste,żadnej apteki,kibli czy innych popularnych zapaszków, było po prostu niedobre(dzikie i niepoukładane),czyli piwo dla gości ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infekcje to nie tylko kwach,są też takie(może to dzikie drożdże) ,które pozornie są niezauważalne(miałem tak raz),piwo na małożernych drożdżach zacierane na słodko z 10 zeszło do 1blg,klarowne po tygodniu,tylko w smaku jakieś takie syfiaste,żadnej apteki,kibli czy innych popularnych zapaszków, było po prostu niedobre(dzikie i niepoukładane),czyli piwo dla gości ;D.

 

Moja warka nr 25 (a'la FAH) była 'pędzona' na US-05- podobnych warek zrobiłem już kilka i zawsze było OK- piwko smaczne, nawet bardzo. A teraz coś poszło nie tak......Podczas fermentacji i rozlewu nie było nic podejrzanego - kolejne smaczne piwko :okey: . W butelkach już ponad 2 tygodnie, jednak w smaku wyraźnie czuć wędzony ser!!! :ble: SKĄD? DLACZEGO??? Moze jakieś pomysły skąd to się mogło wziąć? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Używał ktoś tych drożdży do mocniejszych piw 18-20 blg? Jutro mam praktycznie jedyną możliwość by uwarzyć coś i planuję Imperial IPA. Mam jedną saszetkę US-05 oraz gęstwę tych drożdży zebraną w sobotę (06.04) z Amber Ale 12 blg. Startera już nie zrobię. Czy jedna uwodniona saszetka da radę? Nie mam pewności co do czystości gęstwy. Zebrałem ją do dwóch wysterylizowanych słoików. Do jednego zebrałem czapę z góry, do drugiego gęstwę z dna. Nie płukałem ich, przechowywane są z niewielką ilością tego Ambera i coś mi nie gra w zapachu, niby nie śmierdzą niczym poważnym ale trochę dygam czy wszystko z nimi ok. Według kalkulatora mmalty suchych powinienem użyć 1,5 saszetki ale może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia? Nigdy wcześniej nie używałem gęstwy.

 

Planuję warkę 20-22 litrów.

Edytowane przez Regius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nastawiłem w niedzielę American Wheat na tych drożdżach. Temperatura fermentacji około 18-19 stopni i bardzo powoli działają. Mija 1,5 doby, a bulgotania nie zaobserwowałem, zerknąłem przed chwilą do fermentatora i kożuch piany się tworzy, blg niby o jakieś półtorej zjechało. One tak powolutku/bezobjawowo pracują?

Edytowane przez Wania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawem pracy dla tych drożdży jest właśnie czapa piany.

Jak się kożuch tworzy, to będzie dobrze, tylko podejrzewam opóźniony start.

Czy drożdże Kolega uwodnił przed zadaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.