Skocz do zawartości

Fermentis Safale US-05


Rekomendowane odpowiedzi

Użyłem ostatnio US-05. Pszeniczniak w koncepcji American Wheat zadany słodem jęczmiennym  wędzonym brzozą.

Fermentacja w 16' st. C, Blg początkowe 14. Odfermentowanie na 3,5

Nie było charakterystycznych cech pracy US-05 ---- za to była mała piana , duży osad. Kaszana.

Przy butelkowaniu zapach jak z drożdży babuni na pizze:)

Bardziej ufam Danstar Notthingham, jeśli chodzi o suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z mojej strony, wg mnie to najbardziej stabilne, powtarzalne drożdże jakich używałem :)

 

A co do piany, to ja nie kojarzę żebym miał pianę powyżej 2-3cm odkąd pilnuję żeby start był w dolnym zakresie pracy drożdży, miałem też piwa, że podczas fermentacji praktycznie w ogóle nie było piany (tylko był ruch powierzchni piwa), a piwa wyszły dobre i miały normalną pianę, więc różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kantor napisał:

A z mojej strony, wg mnie to najbardziej stabilne, powtarzalne drożdże jakich używałem :)

 

A co do piany, to ja nie kojarzę żebym miał pianę powyżej 2-3cm odkąd pilnuję żeby start był w dolnym zakresie pracy drożdży, miałem też piwa, że podczas fermentacji praktycznie w ogóle nie było piany (tylko był ruch powierzchni piwa), a piwa wyszły dobre i miały normalną pianę, więc różnie to bywa.

do niedawna bym się pod tym podpisał, ale od jakiegoś miecha czy dwoch te grzybki łapią strasznego laga. jakaś felerna seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

do niedawna bym się pod tym podpisał, ale od jakiegoś miecha czy dwoch te grzybki łapią strasznego laga. jakaś felerna seria

Z jaką datą?

Na gęstwie też?

 

Ja robiłem 12 dni temu na nich piwo, to lag normalny, nie zwracałem na to uwagi ale pewnie z 7-8 godzin.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kantor napisał:

Z jaką datą?

Na gęstwie też?

 

Ja robiłem 12 dni temu na nich piwo, to lag normalny, nie zwracałem na to uwagi ale pewnie z 7-8 godzin.

nie wiem z jaką datą, wyrzuciłem opakowanie. ten sam zonk miałem też z gęstwą, lag ogólnie około 12-18h. widziałem na forach ze ludzie też mieli tego zonka, więc strzelam wadliwą serię. piwka oczywiście przefermentowały prawidłowo, ale taki lag to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio fermentowałem nimi lekkie ALE w dolnych granicach (10-12C) i dały mi posmaki typowe dla piw pszenicznych (a nawet witbierowych). Zasyp "jęczmienny".

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś się niedobrego dzieje z tymi drożdżami. Dwie różne paczki z tej samej serii (jakaś chyba w miarę świeża seria do 2022, nie zapamiętałem dokładnie) dały mi sporo siarkowodoru, a co jak co ale z siarką akurat nigdy nie było z nimi problemu. Lag w porządku, jedna paczka 35h w kwaśnym środowisku, druga 24h w normalnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym używał. Żeby była jasność - to nie jest jakaś kosmiczna siarka czyniąca piwo niepijalnym. Po prostu nasiarkowały tyle, co niektóre znane z tego szczepy weizenowe czy witbierowe, także w granicach normy. Jest to jednak zaskakujące, bo to był zawsze bardzo mało siarkowy szczep i niepokojące jest to, że cały czas coś coś z nimi odbiega od normy. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej, 10 godzin temu zadałem US-05 02.2021 do Bittera w 18 stopniach. Póki co brak oznak startu. Drożdże trochę późno wyciągnąłem z lodówki (ok 2 h przed rehydratyzacją) więc może dlatego ten lag. Dam znać wieczorem jeśli coś się zmieni. Dobrego dnia.

 

EDIT: Ruszyły. Lag ok 20 godzin. Temperatura w pudle ok .14 stopni. 

Edytowane przez paveu2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 03.2021 (na pewno 2021) lag normalny koło 8h w 15°C, na gęstwie też bez odchyłek, chyba z 6h. 

Nie zauważyłem podwyższonej siarki, natomiast w obu przypadkach, piwo przefermentowało wyjątkowo szybko jak na moje doświadczenie z US-05 (koło 5d, 12-13°Blg), ja mam jakieś wrażenie, że Fermentis zmienił lekko szczep.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie te drożdże bardzo wysoko kończą fermentację. Robiłem na nich łącznie 4 warki (za każdym razem nowe z paczki) i nie udało mi się zejść poniżej 5 blg. Dogrzewałem przy końcu niemal za każdym razem, raz nawet do 22 stopni (temperatura oczywiście w fermentorze) przez kilka dni. Nic się nie ruszyło, fermentacja zwyczajnie skończona. Więcej im się nie chce jeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie były wszystkie z jakiejś jednej felernej serii, to popełniasz gdzieś indziej błąd na bank. Co jak co, ale odfermentowanie to akurat mają one stosunkowo wysokie. Na 5-6 to potrafią skończyć ale przy 25blg początkowego. Przy normalnych piwach standard to raczej 2-3blg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i błąd, a może po prostu wszystkie piwa zacierane na słodko.

 

Wiem właśnie, że powinny zejść trochę niżej, ale chyba nic na to nie poradzę. Już zacząłem drożdże winić ;) Wszystkie chyba z jednej partii były, następnym razem kupię z innego źródła.

Edytowane przez Czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem o co chodzi, może macie jakieś wytłumaczenia odnośnie tak dużego skoku temperatury fermentacji ? Bo skoczyło ponad 8 °C a zazwyczaj w tych samych warunkach i na US 05 temperatura podnosiła się zazwyczaj o około 3 - 4 °C

Informacje ogólne: APA w ilości 25 litrów do fermentora, zacierana w 66 °C, początkowe 13 Blg zadana uwodnionymi drożdżami US-05 ( seria 07.2021 ), temperatura brzeczki 15 °C, temperatura otoczenia 15 °C, zeszło finalnie do 2,8 Blg.

Przebieg fermentacji:

1 dzień - 15 - 15,5 °C

2 dzień -  rano 16 °C wieczorem 16,7 °C

3 dzień - rano 17 °C wieczorem już 20 °C

4 dzień - rano 21,7 °C wieczorem już 23,3 °C

5 dzień - rano 22,6 ° i już utrzymałem tą temperaturę na sterowniku żeby dofermentowało.

 

Zapachów estrowych nie ma tak dużo jakby to wyglądało w związku z taką temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.