Skocz do zawartości

Fermentis Safale US-05


Rekomendowane odpowiedzi

no ja w tej chwili zamknąłem fermentor, wstawiłem do 18st 24,5l-25l (nie wierzę w te naklejki tak do końca) w sumie to się tylko trochę obawiam bo zadałem je w 27,5st a przy tolerancji termometru 1st może być ponad 28st ale mam nadzieje że nie padną, najwyżej będzie 25l w plecy ale to taka warka raczej zabawowo-testowa bez konkretnego stylu, sie okaże za kilkanaście godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm po 9 dniach zeżarło z 13,5 do 5 (5 dni w 16-18st ,4 w 19-21st) w sumie rureczka sobie stosunkowo często bulka więc pewnie zostawię na pełne 2 tyg tylko chcę nachmielić na zimno te 4 dni extra nie powinny chyba zaszkodzić??

A co do samych drożdży to piana faktycznie bez szaleństw ok 5 cm ta czapa drożdżowa po zabujaniu fermentorem opadła i na dnie jest warstwa grzybków i co mnie zaciekawiło to jak sie przyjrzeć to cały czas z dna wystrzeliwują takie grudeczki drożdży lecą pod powierzchnie i opadają często rozsypując się na pył. Czy to normalne w s05?? i zakładam że siła która je wystrzeliwuje to CO2 więc nadal mocno pracują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nastawiłem wczoraj 13l AIPA 15BLG, bulgotać zaczęło po około 5 godzinach, przez noc z rurki zniknęła połowa wody i pojawiła się 4 cm piana. Bulgocze dość mocno co ok. 20 sekund. Temperatura 16 stopni.

 

Edit:

Temperatura spadła z 16 do 14, a pracują tak samo jeśli wnioskować po częstotliwości bulgotania.

 

Producent podaje minimum 12°C, może ktoś szukał i mu się przyda :)

 

 

Edytowane przez Arielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś ma doswiadczenia z US'ami przy niskich temperaturach fermentacji rzedu 12'C?

Planowane blg to ponad 20 wiec chyba dla takiego ekstraktu za niska temp?

W domu mam ok 21 + to co podniesie sie przy burzliwej wiec nieco za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20°Blg i ~20l, w niskiej temperaturze, może być problem z prawidłowym startem (przy 1 paczce), lag może być spory.

Poza tym nie ma problemu, drożdże startują od 10-12°C.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanei do kogoś, kto startował nimi z 15 st. na jak długi start można się nastawiać? (12,25blg, 23L, 12g drożdży)

Jakoś dziwnie się zachowywały przy reydratacji tj. jakieś ciemne w porównaniu do Danstar notinghamów - szczepiłem jednocześnie inną warkę.

Przyzwyczailem się, że po 40min jest jakaś tam pianka w szklance, a tym razem lekkie "coś" tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanei do kogoś, kto startował nimi z 15 st. na jak długi start można się nastawiać? (12,25blg, 23L, 12g drożdży)

Jakoś dziwnie się zachowywały przy reydratacji tj. jakieś ciemne w porównaniu do Danstar notinghamów - szczepiłem jednocześnie inną warkę.

Przyzwyczailem się, że po 40min jest jakaś tam pianka w szklance, a tym razem lekkie "coś" tylko.

 

Z moich obserwacji wynika, że przy 15-16 stopniach na utworzenie się solidnej czapy piany potrzeba czasem nawet 1,5-2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.