Skocz do zawartości

Wyszynk piwa z Corneliusa


karczmarz

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ostatnio filmik, na którym przed rozpoczęciem wyszynku piwa przez zawór uwalnia się praktycznie cały nagromadzony CO2 i dopiero odkręca się zawór na ciśnienie do wyszynku. Czy ten zabieg ma jakiś konkretny wpływ na piwo? Ja nigdy tak nie postępowałem i nie miałem problemów, jeśli nie przegazowałem piwa. W dodatku wydaje mi się, że niepotrzebnie wzburza się osad drożdżowy. Był to chyba kanał NorthernBrewer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja już była przerabiana na forum.

Ludzie stwierdzili że to nie powinno działać i tak się nie powinno robić. :smilies:

co prawda inni ludzie tak robią ale tak robić się nie powinno ....

A tak w kilku prostych słowach to o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karczmarzu, proste- kega gazujesz blisko 3 barami (przynajmniej ja tak robię- jakies 2,75), a do wyszynku ustawiam ok. 1,2. Więc przed wyszynkiem przez zawór bezpieczeństwa wypuszczam nadmiar gazu i dopiero podpinam węże.

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przeproszeniem, uprzejmie oznajmiam, iż filmik i temat który powstał na jego bazie jest grzecznie mówiąc średni, nic nie wnosi do tematyki forum i nadaje się do innego działu

robi tylko zamęt w dziedzinie wyszynku

i już kasuję swe posty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wnosi do tematyki forum i nadaje się do innego działu

 

Forum ma za zadanie pomagać i kompletnie nie rozumiem Twojego postu.

Bnp - kasowaniem swoich wpisów rozwalasz cały wątek. Ostrzegam, bo mam dziś wyjątkowo niską cierpliwość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo grzeczny, pisałem jak obiecałem -> grzecznie

Moje posty odnosiły się bezpośrednio do opisu sytuacji przedstawionej przez autora. po przedstawieniu źródła informacji, na bazie której powstał temat stwierdziłem, że moje posty nie były odzwierciedleniem zaistniałej sytuacji dla tego pozwoliłem sobie na ich wykasowanie.

dalej-> także temat z podaną treścią linkową wydaje się dosyć niejednoznaczny merytorycznie, wprowadzając pewną niejasność, która może skutkować w dalszym pogłębianiu się niezrozumienia tematu prawidłowego wyszynki piwa w warunkach polowo -domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.