Skocz do zawartości

2013.05.17 Warszawa, Panel degustacyjny przed Birofilią


Paweł Leszczyński

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy na panel degustacyjny, na którym będziemy próbować piwa domowe z kategorii konkursu Birofilia. Przynieście swoje piwa, wspólnie porozmawiamy o tym, czy mają szanse na konkursie, będzie też okazja samemu pobawić się w sędziowanie.

 

Spotykamy się w piątek, 17 maja, o godzinie 18, w warszawskiej kawiarni Bel Posto na ul. Kredytowej 8.

 

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem, napiszcie mi maila na adres pfelix@acn.waw.pl ile piw z jakiego stylu chcielibyście przynieść. Na Wasze wiadomości czekam do 12 maja, wtedy też wszystkim chętnym napiszę, które style będziemy degustować i ile można spodziewać się osób (a więc też ile piwa warto przynieść).

 

Paweł Leszczyński

prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel to świetna okazja do porównania swojego piwa z piwami innych piwowarów. To źródło wiedzy na temat piwowarskiego warsztatu, to wprowadzenie w tajniki oceny, to wreszcie świetna zabawa i dreszczyk emocji w rywalizacji. Udział w panelach był dla mnie nieocenioną wskazówką jak stworzyć piwo, które zwycięży w KPD. Arkusze oceny - PSPD. Może dyplomy dla piwowarów z pudła. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to będę. Zgłaszajcie swój udział, to zdecydowanie ułatwi kwestie organizacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma większej liczby Warszawskich piwowarów, którzy mają np. dwie opcje Altbiera i chcieliby się upewnić czy wysyłają tą najlepszą ?

Plus nieocenione walory edukacyjne o których wspominał Infam.

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może miałbym jakiegoś portera, ale nie wiem jak się w kategorię konkursową wpisuje. Jakby to było tydzień później to może by przybyli na takie spotkanie kandydaci na sędziów biorący udział w kursie. Po ile piwa ewentualnie trzeba przynieść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza osobami, które wypowiedziały się w tym wątku, na chwilę obecną zainteresowana jest jeszcze jedna osoba.

To chyba o mnie :P

 

Z konkursowych do Żywca mam desitkę w dwóch wersjach (inne szczepy drożdży) jeno. Ale chętnie wezmę marcowe - też w dwóch wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na degustację zgłosiło się łącznie 9 osób, sędziów oraz piwowarów, dlatego myślę, że nie musimy się ograniczać do 4 stylów, tylko spróbujemy wszystkich piw przeznaczonych na Birofilię. Jeśli starczy nam czasu i siły, w dalszej kolejności degustować będziemy piwa, których autorzy chcieliby poznać opinię gremium. Lista chętnych:

 

Hasintus

Infam

Łukasz Kojro

coder

Paweł Leszczyński

Wiktor

Swiaderny

Michał Maniewski

Tomek Piszczelski

 

Na miejscu jest możliwość schłodzenia piwa, są też szklanki i parę ciekawych piw w butelkach. Hasintus, weźmiesz formularze i mace?

 

Proponuję zabrać 2-3 butelki piwa z każdej partii.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś cykliczne spotkania piwowarów domowych w Warszawie na które można wpaść ad hoc nie będąc członkiem? ;)

 

Organizujemy cykliczne spotkania MOT PSPD w każdy drugi wtorek miesiąca (w tym miesiącu wyjątkowo 21 maja) o godzinie 18 w BrowArmii. Co prawda są dla członków Stowarzyszenia, ale jak chcesz wpaść i zobaczyć, jak to wygląda, to zapraszam. Za tydzień będziemy rozmawiać o pszenicy, więc jeśli weźmiesz coś swojego w tej kategorii, to integracja przebiegnie sprawniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizujemy cykliczne spotkania MOT PSPD w każdy drugi wtorek miesiąca (w tym miesiącu wyjątkowo 21 maja) o godzinie 18 w BrowArmii. Co prawda są dla członków Stowarzyszenia, ale jak chcesz wpaść i zobaczyć, jak to wygląda, to zapraszam. Za tydzień będziemy rozmawiać o pszenicy, więc jeśli weźmiesz coś swojego w tej kategorii, to integracja przebiegnie sprawniej :-)

 

skoro w Warszawie taka posucha (spotkaniowa/integracyjna) to może otworzyć te cykliczne spotkania dla wszystkich? - coś a'la wrocławskie degustacje w ZUPie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników za bardzo miłe a jednocześnie rozwijające piwowarsko spotkanie.

Paweł - super inicjatywa i mam nadzieję, że będzie powtórka.

Było sporo dobrych piwek, między innymi niezłe lagery z Browaru Świder, interesujące eksperymenty z Browaru Broguziec -piwo Kolendrowe i American Flanders Red oraz mocno orzechowy porter od Wiktora. Przewineły się też dobre Robusty i Imperialne AIPA.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania za spotkanie.

Przede wszystkim Pawłowi, animatorowi spotkania - oczywiście za pomysł oraz za prelekcję, dotyczącą sposobów "wąchania" piwa ;-)

Darkowi, Jackowi i Piotrkowi, którzy w pełnym składzie zawitali do Bel Posto;

Wiktorowi, który ściągał ode mnie punktację w ocenach piwa ;-)

Łukaszowi, któremu dla odmiany zaniżałem ocenę jego zacnych piwek;

Piwowarom z browarów Świder i Broguziec;

Właścicielowi Bel Posto!!!

i wszystkim Uczestnikom wyjątkowego spotkania.

 

Nadal nie wiem którą desitkę wysłać :P

Oceny Uczestników a Twoje zdanie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.