Skocz do zawartości

american cascade pale ale


marbelka

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, to nie wiem jak mogłeś siedzieć na forum jak leciał meczyk ;) A po drugie, to jak zamówisz ten zestaw, to dostaniesz schemat chmielenia. Przy takiej ilości ja bym podzielił chmielenie na 5 równych porcji i dodawał co kwadrans. Dodatkowo jedna taka porcja na cichą.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Planuję również uwarzyć takie piwo.

 

Chciałbym uzyskać lekkie, jasne piwo z wyraźnym smakiem i aromatem, oraz wyraźną ale nie przesadzoną goryczką. Mam chmiele Cascade7,4% (100g), Magnum 13,5% (półroczne z zamrażarki, 15g) oraz Citrę i Sybillę.

 

Zasyp: 5kg pale ale, zacierane na lenia 68 stopni 70 min lub do npj, później wygrzew 78 stopni 5 min

 

Chmielenie jakie planuję:

magnum 15g 60 min

cascade 15g 20 min

cascade 15g 10 min

cascade 20g 0 min

cascade 30g na cichą

 

Zastanawiam się czy warto zamiast magnum dać na 60 min 20g cascade które mi zostanie i 5g magnum dla podbicia goryczki?

 

A może szkoda cascade na goryczkę i te pozostałe 20g jakoś lepiej wykorzystać?

 

Może na przerwę chmielową 77-71 stopni 80 minut?

 

Jak nie do tego piwa to te 20g zostałoby mi do następnego:) Nie chciałbym przechmielić, ma być nie tylko dla hop headów, ale też przekonywać ludzi na co dzień pijących koncerniaki do dobrego piwa:)

 

Citry nie chciałbym w to mieszać, bym miał prawie single hopa na cascade, lubię ten chmiel.

 

 

A i druga sprawa, na 20l piwa 12,5 blg zużyję 5kg pale ale, tylko ja mam taką niską wydajność?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zrobiłem to tak:

 

15,00 g Magnum [13,60 %] - Boil 60,0 min - 20,8 IBUs

30,00 g Cascade [7,60 %] - Boil 10,0 min - 9,3 IBUs

30,00 g Cascade [7,60 %] - Boil 5,0 min - 5,1 IBUs

30,00 g Cascade [7,60 %] - Boil 1,0 min - 1,1 IBUs

60,00 g Cascade [7,60 %] - Dry Hop 7,0 Days - 0,0 IBUs

 

Szkoda mi było Cascade na gorczykę, z resztą Magnum miałem sporo w zapasie. Zasyp podobny, z odrobiną wiedeńskiego i karmelowego 30. Zacieranie jednotemperaturowe, 67C. Jutro rozlew, zobaczymy co wyjdzie.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.