Skocz do zawartości

etykiety do piwa domowego


nysander

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym przygotować etykiety do swojego pierwszego piwa. zastanawia mnie jednak jakie informacje zamieszczacie na swoich etykietach, które są istotne a które można pominąć. co prawda widziałem kilka projektów ale może dowiem się coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda moja warka ma etykietę - może niezbyt wyszukaną, bo nie jestem mistrzem grafiki - a na niej tylko kilka najważniejszych informacji. Drukuję też składane fiszki, które zawieszam na szyjce butelki jeśli piwo komuś daję. Tam zamieszczam krótką informację o piwie: charakterystykę stylu, pochodzenie, historię, jak i z czego to piwo należy pić. Prezentuje się to całkiem elegancko, a służy idei rozpowszechniania kultury piwowarstwa i picia piwa. Taki aspekt pedagogiczny... ;) Swoją drogą bardzo ładna ta Twoja malinowa etykietka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to za mały obrazek , niewiele można tam odczytać ale brawo za poświęcenie :-) Ja umieszczam na swoich :

  1. nazwę browaru
  2. rok
  3. nazwę piwa
  4. ekstrakt
  5. alc %
  6. IBU ( dla mnie ważne info )

dla przykładu jedna z wielu - moja ulubiona

post-4650-0-89652600-1366746397_thumb.jpg

Edytowane przez tumek_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam jeszcze gdzie drukujecie swoje etykiety? w drukarniach cyfrowych? jakie koszta?

 

pytałem w jednej drukarni to mi powiedzieli, że partia min. 100 szt. za 27 zł bo mniej to sie im nie opłaca maszyny włączać a ja jestem w stanie na kociołku lidla zrobić maks. 50 butelek a każda etykieta będzie inna ze względu na zmienny skład piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu mam lasera ale tylko cz/b a wymyśliłem sobie kolorowe etykietki ;/ w ostateczności pierwsze partie tak właśnie pójdą

możesz wydrukować sobie i 1000 szt. ale zaplanuj etykietę uniwersalną tak by pasowała do każdego rodzaju piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię zawieszki na kolorowym papierze, druk laserem. Skladane na pól. Na jednej A4 jest razem 12 w dwoch rzedach. Otwory dziurkaczem...i ladny kolorowy sznurek jako smycz. Informacje na zawieszce wiadomo jakie plus logo.

W planie mam na darowizny przezentowe butelka po szampanie lakowana zlotym lakiem, do tego duza zawieszka z czerwona pieczecia lakowa... i juz kolor druk. Opakowane w skrzynce drewnianej wyscielone klosami jeczmienia.....ale to na prezenty....taki sobie bajer by lepiej smakowalo to Królewskie Piwo :)

Pozdrawiam

kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z troszkę innym problemem. Mianowicie miałem dziś wysłać do druku specjalną partię etykiet. Pan z firmy, która miała to wykonać poprosił o plik, z którego miałby wykonać wydruk. Okazało się, że etykiety są za wielkie :/ Moje pytanie brzmi: Jaki najwięszy rozmiar mogą mieć etykiety na butelkę 0.5l NRW w przypadku, gdy mamy etykietę przednią oraz kontretykietę, powiedzmy, że o kształcie owalnym (takie szersze jajo :D) sprawdziłbym sam, ale jakoś nie mam w pracy piwa :D a do 15tej muszę wysłać poprawiony projekt :)

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.