Skocz do zawartości

Wyeast 1275 Thames Valley Ale?


Rekomendowane odpowiedzi

Produces classic British bitters, rich complex flavor profile, clean, light malt character, low fruitiness, low esters, well balanced.

 

Origin:

Flocculation: medium-low

Attenuation: 77%

Temperature Range: 62-72° F (16-22° C)

Alcohol Tolerance: approximately 10% ABV

 

Styles:

Brown Porter

Dry Stout

Düsseldorf Altbier

Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

Foreign Extra Stout

Northern English Brown Ale

Robust Porter

Special/Best/Premium Bitter

Standard/Ordinary Bitter

 

Wytwarzają klasyczne brytyjskie bittery, bogaty złożony profil smaku, czysty, lekko słodowy charakter, niska owocowość, niski poziom estrów, dobrze zbalansowane.

 

Podstawowe informacje:

Flokulacja: Średnio niska.

Odfermentowanie: 77%

Przedział temperatur: 16-22°C

Tolerancja na alkohol: 10% ABV

 

Style:

Brown Porter

Dry Stout

Düsseldorf Altbier

Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

Foreign Extra Stout

Northern English Brown Ale

Robust Porter

Special/Best/Premium Bitter

Standard/Ordinary Bitter

 

Źródło: http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szczep ten na tendencje do wstrzymywania pracy. Dobrze fermentują w górnym zakresie temperatur, ale poniżej 18c zaczynają wstrzymywać pracę. Ponoc wybitny szczep ale trudny w użytkowaniu. Edit: Cos mi sie wydaje ze problemem w tym wypadku jest te ze cos nie tak poszło ze starterem. Drugie piwo bitter prawie w ogóle nie odfermentowal. Stanął na 8blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Drogi kolego, jak wyglądała u Ciebie piana bo u mnie po zaszczepieniu stouta, piana ma wygląd drobnych pęcherzyków powietrza na całej powierzchni, przez 24h utrzymywała się na wys ok 1cm teraz opadło to wszystko i tylko widać te drobne pęcherzyki. Temp. w fermentorze 22 st C. Czy te drożdże tak mają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Po 3 dniach blg spadło z 16 do 5, jestem w szoku co to za żarłoki z tych drożdżaków :rolleyes:

nie trzymaj cukru w szafce obok fermentatora bo się przegryzą przez ściankę i wyżrą :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dwanaście dni od zaszczepienia brzeczki 12 blg, idzie weekend pomyślałem że przeleję na cichą a tu czapa drożdży. Fermentacja w 18-19 stopniach , podnieść czy czekać. Leniuszki z nich. Fermentor szczelny dekiel się nie wybrzusza zrobiły sobie przerwę chyba.

Edytowane przez Kasanga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Faktycznie kapryśne drożdże. Poprzednio użyłem otrzymaną gęstwę i zeszły z 13° do 3°Blg, a tym razem zatrzymały się na 4,5° zaczynając z 12°Blg - użyłem aktywatora.

Z początku myślałem, że niedofermentowanie i przeniosłem na ponad tydzień do 22°C, ale nic to nie dało. Po dziesięciu dniach refermentacji piwo nie wykazało śladów przegazownia (refermentacja 3,14g glukozy/butelka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Potwierdzam. Z 13,5 Blg zjechały do 4.0 , pomimo podwyższenia temperatury fermentacji ( z 16 na  22 ).

Dwa tygodnie w 16 st, jeden tydzień w 22

Refermentacja 120g cukru w syropie.

Po butelkowaniu utworzyły obrączkę w szyjce, po czym opadły.

 

Znacznie lepiej pracuje gęstwa. Temperatura fermentacji w górnym zakresie (20st.C) odfermentowanie do 2.5 blg

 

Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.