Skocz do zawartości

Aloha Piwosze


Pulsar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Po zassaniu iluś informacji z forum pora na coming out

 

Zacznę od tego że kiedyś nie lubiałem piwa, kojarzyło się z przesadzoną goryczką, metalicznym posmakiem i tym że było niepijalne w temperaturze powyżej 10 stopni ;)

Jednak natrafiłem na starego Koźlaka z Ambera i stwierdziłem, że to piwo które jest ciekawe i da się pić, później żywe, Koreb na jakimś festynie (wiem, wiem ale trafiłem chyba na lepszą warkę :cool:

Później z górki poleciało, tak że teraz marudzę że atak chmielu to nie to samo co kiedyś a ulubiona viva la vita wali diacetylem

 

Żona sprezentowała mi zestaw do warzenia na urodziny i się zaczęło dziać

 

I warka hefeweizen, dużo błędów, po burzliwej wiedziałem że warka jest zakażona, po 3 tygodniach kwas, po 1,5 miesiąca pijalne ale przechmielone, po 3 miesiącach całkiem spoko, ale nieprzypominające pszeniczniaka

II warka ala grodziskie, zrobione szkoleniowo na najtańszym dostępnym zestawie, na początku wędzonka odrzucała, teraz prawie jej nie czuć, bardzo orzeźwiające piwo

III warka Pale Ale, pierwszy wypust po którym znajomi zaczęli mówić WOW ;) dla mnie przyzwoite

IV warka Witbier, wyszło dobrze, ale trochę za słodko bez orzeźwiających cytrusów jak w w starej viva la vita, dlatego wersja II będzie mocniejsza ala imperial IPA ;)

w każdym razie wolę swojego wita niż nową viva la vita z diacetylem :/

V warka AIPA, rozlane tydzień temu

VI warka Weizenbock, rozlane dzisiaj

W planach

Amber Ale, Witbier II, BPA, Dunkelweizen, 6 zbóż, AIPA II

 

Chętnie pogadam z kimś bardziej doświadczonym przy :beer: z 3miasta i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później z górki poleciało, tak że teraz marudzę że atak chmielu to nie to samo co kiedyś a ulubiona viva la vita wali diacetylem

 

Dobre, dobre :okey::okey:

 

Witaj na forum, piwowarów z Trójmiasta jest co nieco i przybywa :) Zerknij też tutaj http://www.pomorskalawapiwna.org/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.