Skocz do zawartości
gregroc

Szybkość fermentacji drożdży BrewLabs TV3

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób, które używały drożdżaków Thames Valley 3 z BrewLabs:

Jak szybko te drożdże fermentowały? Wczoraj rano zadałem jakieś 100ml świeżej, dwudniowej gęstwy na 20 litrów brzeczki 12,5 blg. Temperatura pomieszczenia to ok. 20 st. C, w nocy było 13-15st., bo zostawiłem uchylone okno. Zastanawiałem się, czy nie było drożdżom za zimno w nocy, więc dzisiaj po południu zajrzałem do fermentora, a tam zero piany... WTF?? :/ Drożdże zdechły? Infekcja?

Zmierzyłem gęstość i wyszło 5,5blg. Zapach ładny, w smaku też ok - wygląda na to, że wszystko w porządku, tylko bardzo szybko fermentują. Ciekawe czy się zatrzymają i powoli dojedzą resztę, czy wszamią wszystko sprintem i pojutrze będzie po fermentacji?

To normalne, że zjadły 60% cukrów w niewiele ponad dobę?

Jeśli ktoś używał tego szczepu, to niech się podzieli doświadczeniami, bo trochę się zacząłem martwić, czy wszystko z nimi w porządku... ;)

Dodam jeszcze, że po namnożeniu ze skosu i zrobieniu startera w pierwszej warce były dużo spokojniejsze (z 12 blg do 3blg w tydzień).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi