Skocz do zawartości

Sprawdzone receptury, które polecacie


noc123

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wybrałem zły dział do przepraszam i prosze o przeniesienie. Na dniach zamierzam zamówić słody na nowe warki, które uprzyjemnią mi wiosenno-letnie wieczory i weekendowe posiedzenia przy grillu. Czy możecie polecić mi jakieś dobre, sprawdzone receptury? Dodatkowo, poszukuję receptury na jakieś słodkie piwo o nutach czekoladowych lub karmelowych, przydałaby się też receptura na jakiś dobry porterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptur tu zatrzęsienie, nic tylko wybierać.

Na wiki masz receptury zwycięskich piw z różnych konkursów. W dziale "Receptury autorskie" jest kilka (szkoda, że tak mało) sprawdzonych receptur. Do tego jeszcze dział "Receptury" gdzie można sobie poczytać dyskusje na temat poprawiania receptur. Kolejny krok to użycie szukajki i przejrzenie zapisków piwowarów.

Jeszcze można się posiłkować składem gotowych zestawów surowcowych ze sklepów, w końcu powinny być sprawdzone. A schemat zacierania można sobie potem opracować na podstawie przepisów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na wiki.piwo.org- receptury

Receptur tu zatrzęsienie, nic tylko wybierać.

Na wiki masz receptury zwycięskich piw z różnych konkursów. W dziale "Receptury autorskie" jest kilka (szkoda, że tak mało) sprawdzonych receptur. Do tego jeszcze dział "Receptury" gdzie można sobie poczytać dyskusje na temat poprawiania receptur. Kolejny krok to użycie szukajki i przejrzenie zapisków piwowarów.

Jeszcze można się posiłkować składem gotowych zestawów surowcowych ze sklepów, w końcu powinny być sprawdzone. A schemat zacierania można sobie potem opracować na podstawie przepisów z forum.

 

Widziałem te receptury, ale jest ich tam bardzo dużo, a nie bardzo wiem, co by było najlepsze do ochłody i do grilla. Nie wiedziałem, że w zapiskach piwowarów mogą być receptury. Dzięki za info :beer:

 

 

Już przeglądam, dzięki.

 

http://www.wiki.piwo...Hops_,_Carlberg na grilla jak znalazł.

 

...przydałaby się też receptura na jakiś dobry porterek.

Polecę mój porter a co :D

 

Dzięki wielkie, dopisane do mojej listy :)

 

A mógłby mi ktoś jeszcze podrzucić przepis na jakieś słodkie piwo o posmaku czekoladowym? Moja dziewczyna takie uwielbia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te receptury, ale jest ich tam bardzo dużo, a nie bardzo wiem, co by było najlepsze do ochłody i do grilla.

 

To już chyba w dużej mierze zależy od tego co lubisz. Dla jednych będzie to Hefe-Weizen, jakiś lekki Pale Ale, albo coś owocowego, a dla innych solidne AIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.