Skocz do zawartości

Piwny cytat dnia :D


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając Domowy wyrób piwa Dave'a Millera natknąłem się na fragment, który mnie rozbawił, postanowiłem, że się nim z Wami podzielę. Jednocześnie zakładam temat, gdzie można zamieszczać ciekawe, śmieszne czy błyskotliwe cytaty. Może niekoniecznie będzie tu coś nowego co dzień, ale właściwie czemu nie.

 

Przechodząc do meritum, fragment ten pochodzi z rozdziału o surowcach piwnych pt. "Słody, dodatki i cukry".

Kukurydza ma słodki, łagodny smak, pasujący do wielu rodzajów piwa. Jest najpopularniejszym dodatkiem niesłodowym w browarach amerykańskich. Obniża stężenie białek i garbników w piwie, sprawiając, że treściwość i szanse mętnienia maleją. Ryż ma te same zalety, ale jest praktycznie pozbawiony własnego smaku. Nadaje piwu czysty, lekki posmak i jest stosowany do produkcji kilku najlepszych marek, na przykład Budweisera."

:P

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba maja budweisera

Chyba riceweisera...

Lub cornweisera :cool:

 

Chociaż moim zdaniem ciekawym doświadczeniem było by zdegustowanie takiego napoju piwopodobnego z samej kukurydzy i ryżu- jakieś pomysły jakby mogło to smakować?

Jak gdzieś znajdziesz słód kukurydziany i ryżowy (lub sam go zrobisz), to jaki problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj sake.

IMHO sake nie jest złe, ale nie jest gazowane i ma trochę więcej %. Ciężko mi sobie wyobrazić smak "piwotworu" kukurydziano-żyrowego.

 

Jak gdzieś znajdziesz słód kukurydziany i ryżowy (lub sam go zrobisz), to jaki problem :cool:

A jakby tak zrobić "piwo" z samych dodatków niesłodowanych ? :)

Wiem, już tera gupoty godom, ale t jest takie co by było gdyby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś cytat z wspaniałego czeskiego prozaika Jaroslava Haška

 

Vláda, která zdraží pivo, padne.

Co po polsku brzmiałoby:

Władza, która podniesie ceny piwa, upadnie.

Co wyjątkowo źle wróży obecnemu rządowi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak zrobić "piwo" z samych dodatków niesłodowanych ? ;)

To już chyba byłoby wino, takie nachmielone :) Chyba zbyt rewelacyjne by nie było do picia.:) Zbożowo-ryżowo-kukurydziane z cukrem, prędzej nadające się do destylacji niżli do picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejny cytat z Dava Millera. IMO jeden z najcelniejszych.

Obserwuj ogrzewaną brzeczkę. Może się wydawać, że pilnowana woda nigdy się nie zagotuje, lecz niepilnowany kocioł zagotuje się zawsze i wykipi, powodując wielki bałagan.

O prawdziwości tego twierdzenia przekonałem się wielokrotnie. :)

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.