Skocz do zawartości

Wysyłka piwa za granicę


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do praktyków. Jak w miarę legalnie i bezpiecznie wysłać piwo za granicę. Konkretnie mam na myśli Anglię. Tani przewoźnicy niestety odmawiają przewożenia alkoholu. Da się jakoś oficjalnie to załatwić czy trzeba się kryć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebuję temat. Przymierzam się do wysyłki piwa domowego do Anglii i ciężko mi znaleźć jakieś konkretne informację jak to zrobić. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym UPS lub innym kurierem/pocztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wysyłałem i z UK i z PL i sprawa jest bardzo prosta.

 

Dzwonisz po firmach, które jeżdżą busem, a nie np. korzystają z DPD i prosto z mostu mówisz - "panie mam trzy flaszki i 30 piw do transportu". Za drugim razem już mi się udało usłyszeć - "nie ma problemu". Ponadto jak zamawiałem browary z Niemiec w celu wykorzystania butelek z krachlą kurier dostarczył bez problemu, a był to UPS o ile dobrze pamiętam. Sklep z browarami online, więc jakoś sobie radzą.

 

Problem miałem tylko jak wysyłałem w UK piwo na konkurs. Z domowym piwem jednak problemu nie ma, gdyż wysyłasz "drożdże piwowarskie w cieczy".

 

Podziałało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Odkopuję temat, bo mam taki sam problem.

 

Jakiś czas temu wraz ze znajomym z Azji uwarzyliśmy kilka warek. Kiedy piwo leniwie bulkało współtwórca musiał wracać do swojej ojczyzny. Ostatnio zapytał się mnie jak tam efekty i czy jest opcja by przesłać mu kilka butelek. Na stronie Poczty Polskiej (http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html) można wyliczyć że wysyłka 6 butelek to koszt około 90 PLN, czyli nie ma tragedii (podczas gdy UPS chce za wysyłkę 439 PLN).

Zatem pytanie brzmi: Jak w pełni legalnie (bez przekrętów typu wysyłam 'butelki z sokiem' itp.) wysłać piwo poza UE ? Potrzeba zapłacić akcyzę ? Jakieś dodatkowe dokumenty ? Potrzebna wizyta w jakimś urzędzie celnym ??  Czy po prostu wystarczy dobrze zabezpieczyć karton i iść na pocztę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.